Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Jak rozliczyć PIT Print E-mail
wtorek, 23 marzec 2021
There are no translations available

Jesteś emerytem lub rencistą?

Dowiedz się jak rozliczyć swój PIT.

Kliknij TUTAJ

 
Komunikat dotyczący funkcjonowania Urzędu Miejskiego w Żninie Print E-mail
wtorek, 23 marzec 2021
There are no translations available

komunikat_marzec
 
Informacja dla rolników Print E-mail
wtorek, 16 marzec 2021
There are no translations available

Od 15 marca rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2021 r. Od tego roku Agencja przyjmuje je jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

Przez ostatnie trzy lata, od momentu startu aplikacji eWniosekPlus, rolnicy mieli również możliwość złożenia wniosku o dopłaty w formie papierowego oświadczenia o braku zmian we wniosku w porównaniu z rokiem ubiegłym. Obecnie o wsparcie mogą ubiegać się wyłącznie drogą elektroniczną. O tym, że rolnicy dobrze sobie radzą ze składaniem e-wniosków, świadczy rosnąca z roku na rok ich liczba.  W 2018 r. złożono 900 tys. wniosków przez internet,
a w latach 2019 i 2020 było ich już ponad 1 mln na ok. 1,3 mln wniosków składanych co roku o dopłaty.    

Rolnicy, którzy nie posiadają komputera lub obawiają się, że sami sobie nie poradzą  z wypełnieniem e-wniosku, mogą liczyć na pomoc pracowników biur powiatowych ARiMR. W placówkach Agencji przygotowano specjalne stanowiska, by można było wysłać wniosek, a wsparciem w kwestiach technicznych będą służyć eksperci.   

By ułatwić korzystanie z aplikacji eWniosekPlus, jest ona sukcesywnie modyfikowana. W 2021 r. również wprowadzono kilka zmian usprawniających jej działanie, m.in. dodana została sekcja wskazująca na najbardziej aktualny wniosek wysłany do ARiMR; generowane są ostrzeżenia o niewykorzystaniu w całości maksymalnego kwalifikowanego obszaru (MKO) na działce; wyświetlają się błędy, ostrzeżenia czy też wizualizacje w sposób bardziej wyeksponowany; a także umożliwiono przegląd listy upraw czy elementów EFA (obszarów proekologicznych) zdefiniowanych w gospodarstwie.

Aplikacja eWnioskePlus w znaczący sposób ułatwia proces wypełniania oraz składania wniosków. Wszystkie dane w zakresie płatności obszarowych generowane są automatycznie na podstawie narysowanych granic upraw i wybranych płatności. Zatem rolnik, nie musi wpisywac powierzchni działek, wystarczy, że wyrysuje granice działki, a powierzchnia zostanie wyliczona automatycznie. Poza tym aplikacja zapewnia dostęp do aktualnych danych dotyczacych płatnośc bezpośrednich. Aplikacja została przygotowana w taki sposób, aby rolnicy mieli możliwość wyboru doradcy i nadania mu odpowiedniego na dany rok upoważnienia do obsługi wniosku. Jest to znaczne ułatwienie w przypadku tych rolników, którzy zdecydowali się na wypełnienie wniosku przez doradców.

Wnioski co do zasady należy złożyć do 15 maja, ale ponieważ ten dzień wypada w sobotę, będzie to można zrobić (bez żadnych sankcji finansowych) jeszcze do 17 maja. Wnioski przyjmowane będą również po tej dacie – do 11 czerwca. Jednak w takim przypadku za każdy dzień roboczy opóźnienia płatność będzie pomniejszona o 1 proc. Natomiast zgłoszenia zmian we wnioskach można składać do 31 maja 2021 r. Złożenie zmiany po tym terminie powoduje pomniejszenie płatności do powierzchni objętej tą zmianą o 1 proc. za każdy dzień roboczy opóźnienia. Ostateczny termin składania zmian do wniosku upływa 11 czerwca 2021 r.

Więcej informacji jak złożyć wniosek - otwórz

Przejdź do aplikacji eWniosekPlus
 
 
 
 
Ogłoszenie dot. nieruchomości Print E-mail
wtorek, 09 marzec 2021
There are no translations available

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nieruchomości w gminie Żnin.
Oferta dzierżawy: TUTAJ
Oferta nieruchomości w Chomiąży: TUTAJ
Oferta sprzedaży nieruchomości: TUTAJ
Oferta użyczenia: TUTAJ
 
 

 
Informacja Powiatowego Urzędu Pracy Print E-mail
wtorek, 09 marzec 2021
There are no translations available

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Żninie ogłosił nabór wniosków o udzielenie dotacji na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy i małego przedsiębiorcy w terminie od 28.02.2021 r. do 31.05.2021 r. na zasadach określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie wsparcia uczestników obrotu gospodarczego poszkodowanych wskutek pandemii COVID-19 (Dz.U. 2021, poz. 371), art. 15zze4 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. poz. 1842, z późń. zm.).

Przed złożeniem wniosku prosimy o zapoznanie się z zasadami i wyjaśnieniami dotyczącymi udzielania pomocy w ramach ogłoszonego naboru, które znajdują się na stronie internetowej PUP Żnin - www.znin.praca.gov.pl w zakładce "Dla pracodawców i przedsiębiorców" -> Tarcza antykryzysowa COVID-19.

W związku z powyższym, zwracam się z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie informacji oraz załączonego plakatu.

Szczegółowe informacje od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30 udzielają:

    Pani Katarzyna Woźniak tel. 523031064 wew. 64
    Pani Agnieszka Przybylska tel. 523031064 wew. 72
    Pani Angelika Krakowiak tel. 523031064 wew. 63
 
plakat_nowa_dotacja

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 11 - 15 of 1541
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej