Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Komunikat w sprawie usuwania azbestu na 2016 rok Print E-mail
wtorek, 17 listopad 2015
There are no translations available

Komunikat
Read more...
 
Jedna piłka od brązu Urzędu Miejskiego w Żninie Print E-mail
wtorek, 17 listopad 2015
There are no translations available

Turniej samorządowców w siatkęDrużyna Urzędu Miejskiego w Żninie zajęła 4 lokatę w I Mistrzostwach Powiatu Żnińskiego Samorządowców w siatkówce, które odbyły się Janowcu Wielkopolskim. Medal był bardzo blisko jednak w końcówce skuteczniejsza okazała się drużyna Policji. Mistrzem rozgrywek została Straż Pożarna, która w finale pokonała samorządowców z Janowca Wielkopolskiego.

Ciekawą inicjatywę dla samorządowców Powiatu Żnińskiego i nie tylko zorganizował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Janowcu Wielkopolskim. Tym razem urzędnicy i służby mundurowe spotkały się na boisku siatkarskim aby wspólnie zintegrować się na sportowo.
Do rywalizacji zgłosiło się 7 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy.
Read more...
 
Imieniny Chóru im. Stanisława Moniuszki Print E-mail
wtorek, 17 listopad 2015
There are no translations available

Imieniny Chóru im. Stanisława MoniuszkiW minioną niedzielę w Żnińskim Domu Kultury odbyły się imieniny Chóru im. Stanisława Moniuszki. Oprócz żnińskiego chóru wystąpili również: Zespół wokalny Jaśmin, Żniński Chór Kameralny, Pani Kazimiera Wilhelm oraz gwiazda wieczoru Anna Jurksztowicz. Życzenia dla chóru złożyła w imieniu Burmistrza Żnina Zastępca Burmistrza Pani Halina Rosiak. Obecny był także Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Grzegorz Koziełek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych koncertów, a solenizantom jeszcze raz życzymy samych sukcesów!
 
Dyrektor Żnińskiego Domu Kultury zachęca miłośników śpiewu do zasilenia szeregów Chóru im. Stanisława Moniuszki oraz Zespołu wokalnego Jaśmin. Zainteresowani mogą uzyskać informacje w sekretariacie ŻDK tel. 52 30 20 517. 
Read more...
 
Kondolencje w związku z atakami w Paryżu Print E-mail
poniedziałek, 16 listopad 2015
There are no translations available

flaga-aoba-16-11-2015Z prawdziwym bólem i niedowierzaniem przyjęliśmy doniesienia o piątkowych atakach przeprowadzonych w Paryżu. Przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia pogrążonym w żałobie Francuzom. Modlimy się w intencji ofiar tych zamachów i łączymy w bólu z ich bliskimi, a także z osobami, dla których ważne są nasze wartości, wolność, demokracja. Wyrażamy sprzeciw wobec takich aktów barbarzyństwa i okrucieństwa wymierzonego w fundamenty naszego wspólnego europejskiego domu.
 
Narodowe Święto Niepodległości w Żninie Print E-mail
czwartek, 12 listopad 2015
There are no translations available

Narodowe Święto Niepodległości w ŻninieW dniach 10-11 listopada w gminie Żnin świętowano 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody zainicjował koncert „Znak Pokoju”, który odbył się 10 listopada w Żnińskim Domu Kultury. Aktor Edward Linde-Lubaszenko, wraz z towarzyszącymi muzykami, zaprezentował  patriotyczny repertuar, w którym recytował wiersze największych polskich poetów. Zaprezentowany recital przypadł do gustu zgromadzonej publiczności.
W dniu 11 listopada uroczystości rozpoczęły się  mszą św. za Ojczyznę w kościele pw. św. Floriana. Po nabożeństwie świąteczny pochód przemaszerował pod Pomnik Walki i Męczeństwa przy ul. Kościuszki. Tam przemówienie do mieszkańców wygłosił Burmistrz Żnina Robert Luchowski. W kolejnej części obchodów delegacje władz samorządowych, powiatowych oraz instytucji z terenu Gminy Żnin złożyły kwiaty pod Pomnikiem. Obchody uświetniły występy Chóru im. Stanisława Moniuszki oraz Żnińskiej Orkiestry Dętej.
Mimo deszczowej pogody mieszkańcy Żnina licznie zgromadzili się by uczcić pamięć żołnierzy poległych w walkach wyzwoleńczych. Nie zabrakło przedstawicieli lokalnej administracji, szkół, przedszkoli, stowarzyszeń i partii politycznych. Wszystkich połączył wspólny cel – oddanie hołdu Polakom, którzy oddali życie w walkach o wolną i suwerenną Polskę.

Read more...
 
<< Start < Prev 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 Next > End >>

Results 1201 - 1205 of 1525
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej