Poczóntek
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Potrzebna krew dla Moniki Białeckiej Drukuj Email
20.11.2015.
Ten artykuł nie został przetłumaczony.

grupa-krwiTRWA WIELKA AKCJA ZBIERANIA KRWI dla pracownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żninie - MONIKI BIAŁECKIEJ, która dzielnie walczy z białaczką.

Każdy kto zechce pomóc może oddać krew niezależnie od grupy w autobusie do poboru krwi:
•    W dniu 21 listopada 2015 r.  w godz. od 9:00 do 12:00 w Janowcu Wielkopolskim przy Świetlicy Miejskiej,
•    W dniu 27 listopada 2015 r. w godz. od 8:00 do 13:00 w Żninie przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie, ul. Browarowa 14.

Oddając krew prosimy podać:     
KREW DLA MONIKI  BIAŁECKIEJ – pacjentki Szpitala Uniwersyteckiego Nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy. 

 
VI Gala Żnińskiego Wolontariatu Drukuj Email
20.11.2015.
Ten artykuł nie został przetłumaczony.

gala_20_11_2015 W Sali ŻDK odbyła się VI Gala Żnińskiego Wolontariatu zorganizowana przez stowarzyszenie „Kalejdoskop” ze Żnina z Panią prezes Beatą Stępień na czele. Wolontariusze i podopieczni spotkali się, aby dokonać refleksji nad sensem bezinteresownej pomocy i poświęcania czasu na dzielenie radości z bliźnimi. „Klub Ośmiu”, wolontariusze ze żnińskiego oddziału HDK PCK oraz z 1 LO w Żninie przedstawili gościom swoje działania z 2015 roku.  Podczas spotkania wystąpiło „Studio piosenki” pod opieką Pana Marka Nowaka. Na gali pojawili się przedstawiciele samorządów lokalnych, ze strony których zostało udzielone wsparcie finansowe. Obecni byli: Pan Andrzej Hłond - Wicestarosta oraz Pani Zofia Kozłowska - członek Zarządu Powiatu oraz Robert Luchowski - Burmistrz Żnina i Pan Andrzej Kurek - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Żninie, a także firma "Era-szkło" ze Żnina.

Czytaj całość
 
W Żninie powstanie centrum konferencyjno-wypoczynkowe Cukrownia Żnin Drukuj Email
19.11.2015.
Ten artykuł nie został przetłumaczony.

W Żninie powstanie centrum konferencyjno-wypoczynkowe „Cukrownia Żnin”19 listopada odbyła się konferencja dotycząca rewitalizacji budynku „Cukrowni” w Żninie, której ma dokonać Grupa Arche. Główny budynek produkcyjny ma pełnić funkcję hotelową, a budynki magazynowe zamienią się w sale konferencyjne z zapleczem gastronomicznym. Powstanie także hotel ze SPA, w którym znajdą się baseny, a także tropikalna wyspa. Kolejny punkt inwestycji to ośrodek rehabilitacyjny z zapleczem noclegowym. Ciekawą inicjatywą jest stworzenie „Muzeum Dawnej Fabryki Cukru” o interaktywnym charakterze, w którym to znajdować się będą eksponaty z dawnych zakładów.  Rewitalizacji zostaną poddane także tereny dawniej należące do „Cukrowni”, gdzie powstaną m.in. camping, park i przystań wodna. Inwestorom zależy na zachowaniu stylistyki w jak największym stopniu oddającej charakter dawnej „Cukrowni”, dlatego wiele elementów struktury budynków zostanie wkomponowanych w nowoczesne przestrzenie.
Czytaj całość
 
Komunikat w sprawie usuwania azbestu na 2016 rok Drukuj Email
17.11.2015.
Ten artykuł nie został przetłumaczony.

Komunikat
Czytaj całość
 
Jedna piłka od brązu Urzędu Miejskiego w Żninie Drukuj Email
17.11.2015.
Ten artykuł nie został przetłumaczony.

Turniej samorządowców w siatkęDrużyna Urzędu Miejskiego w Żninie zajęła 4 lokatę w I Mistrzostwach Powiatu Żnińskiego Samorządowców w siatkówce, które odbyły się Janowcu Wielkopolskim. Medal był bardzo blisko jednak w końcówce skuteczniejsza okazała się drużyna Policji. Mistrzem rozgrywek została Straż Pożarna, która w finale pokonała samorządowców z Janowca Wielkopolskiego.

Ciekawą inicjatywę dla samorządowców Powiatu Żnińskiego i nie tylko zorganizował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Janowcu Wielkopolskim. Tym razem urzędnicy i służby mundurowe spotkały się na boisku siatkarskim aby wspólnie zintegrować się na sportowo.
Do rywalizacji zgłosiło się 7 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1226 - 1230 z 1553
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej