Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Bezpłatne doradztwo prawne i księgowe dla organizacji pozarządowych Drukuj Email
05.10.2015.
mlotekBiuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi organizuje raz w miesiącu bezpłatne doradztwo prawne i księgowe z zakresu tematyki dotyczącej trzeciego sektora. Najbliższe doradztwo prawne odbędzie się 27 października 2015 r.
Doradztwo z księgowości odbędzie się 3 listopada i 8 grudnia 2015 r.
Czytaj całość
 
Minister deklaruje poprawę infrastruktury drogowej w Żninie Drukuj Email
02.10.2015.
spotkanie_z_Pawlem_Olszewskim_02_10_20152 października wizytę w Żninie złożył Paweł Olszewski - Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. W trakcie pobytu w Żninie odbył dwa spotkania. Pierwsze z Robertem Luchowskim Burmistrzem Żnina oraz kierownictwem Urzędu Miejskiego w Żninie. Drugie otwarte spotkanie odbyło się w Auli Urzędu Miejskiego w obecności radnych Rady Miejskiej w Żninie i mieszkańców Żnina. Paweł Olszewski potwierdził realizację drogi  S5 oraz zapewnił, że węzły na terenie Gminy Żnin powstaną zgodnie z przyjętymi założeniami.  Tematem rozmów była również poprawa bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 5. Minister, po rozmowach z Burmistrzem zadeklarował, że jeszcze w 2016 r. w Żninie zrealizowane zostaną dwie inwestycje: przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 5 z ulicą Dworcową oraz modernizacja skrzyżowania ulicy Aliantów z ulicą Mickiewicza. Dzięki tym inwestycjom w istotny sposób poprawi się bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie Gminy Żnin. Szczegóły rozwiązań technicznych przygotuje bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
 
Czytaj całość
 
Zapraszamy organizacje pozarządowe na warsztaty Drukuj Email
01.10.2015.
ngo_01_10_2015Serdecznie  zapraszamy  organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego Programu Współpracy  Gminy Żnin z organizacjami pozarządowymi na 2016 rok, stanowiącego najważniejszy dokument współpracy Gminy Żnin z sektorem pozarządowym. Spotkanie warsztatowe odbędzie się 6 października 2015  r. w Auli Urzędu Miejskiego w Żninie o godz. 17.00.

Punktem wyjścia do działań nad przyszłorocznym programem współpracy jest program obowiązujący w roku 2015. Jest on dostępny na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w  Żninie LINK .
 
Czytaj całość
 
Urząd Miejski w Żninie informuje o zmianie terminu opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi Drukuj Email
01.10.2015.
smieciZgodnie z podjętą 2 września 2015 roku Uchwałą Nr X/99/2015 Rady Miejskiej w Żninie w sprawie określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, opłatę należy uiszczać co miesiąc bez wezwania w terminie do 20-tego dnia każdego miesiąca, którego obowiązek ponoszenia opłaty dotyczy.
 
Na podstawie powyższego opłatę za miesiąc wrzesień należy uiścić do 10 października, opłatę za miesiąc październik do 20 października, natomiast opłatę za kolejne miesiące należy uiszczać do 20-tego dnia każdego miesiąca, którego opłata dotyczy.
 
Dodatkowo zgodnie z Uchwałą Nr X/100/2015 Rady Miejskiej w Żninie zmieniającą uchwałę w sprawie ustalenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości położonych na obszarze gminy Żnin, od 1 października 2015 roku zmianie ulega wzór deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
 
Konferencja pt. Strategia Rozwoju Gminy Żnin na lata 2015-2020 Drukuj Email
30.09.2015.
konferencja_strategia_rozwoju_29_09_2015Dnia 29.09. odbyła się otwarta konferencja pt. „Strategia Rozwoju Gminy Żnin na lata 2015-2020” przeprowadzona przez dr Marka Gałązkę – Doradcę burmistrza ds. finansowych. Słuchaczom została przedstawiona wersja robocza długookresowego planu działania, który będzie stopniowo wdrażany w życie w celu polepszenia warunków życia mieszkańców Gminy Żnin. Powołany  przez Burmistrza Żnina Roberta Luchowskiego zespół ds. opracowania strategii pracował nad tym, aby wszelkie planowane działania sprowadzały Gminę Żnin na ścieżkę zrównoważonego rozwoju. Elementem zamykającym konferencję była dyskusja, w której mogli wziąć udział wszyscy uczestnicy. Wersja robocza strategii dostępna będzie w Biuletynie Informacji Publicznej, a z papierową wersją można zapoznać się w Biurze Rady w Urzędzie Miejskim w Żninie. Wszelkie uwagi oraz pomysły prosimy zgłaszać do 30.10.2015 r.
 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1226 - 1230 z 1506
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej