Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Konkurs z okazji 25-lecia Samorządu Terytorialnego rozstrzygnięty Print E-mail
wtorek, 13 październik 2015
There are no translations available

Konkurs z okazji 25-lecia Samorządu Terytorialnego rozstrzygniętyW dniu 12 października 2015 r. w  auli Urzędu Miejskiego spotkali się laureaci i wyróżnieni w 4 kategoriach wiekowych w zorganizowanym przez Urząd Miejski w Żninie konkursie „Moja Gmina w 25 leciu – Wczoraj, Dziś, Jutro”.
Zastępca Burmistrza Żnina Pani Halina Rosiak wraz z Kierownikiem Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Panem Jackiem Świtałą wręczyli nagrody oraz złożyli wszystkim serdeczne gratulacje.
W trakcie spotkania można było oglądać najpiękniejsze prace dzieci.

Read more...
 
Żnin gospodarzem Międzynarodowego Zlotu Kolei Wąskotorowych w 2017 roku! Print E-mail
poniedziałek, 12 październik 2015
There are no translations available

Żnin gospodarzem Międzynarodowego Zlotu Kolei Wąskotorowych w 2017 roku!Wizyta zabytkowego parowozu PX-38 „LEON” oraz żnińskiej delegacji w Pithiviers pod Paryżem na Międzynarodowym Zlocie Kolei Wąskotorowych, będąca zwieńczeniem działań promujących Żnińską Kolej Powiatową w 2015 roku zakończyła się ogromnym sukcesem. Uczestnicy zlotu zadecydowali, że w 2017 roku to właśnie Żnin będzie gospodarzem tego wydarzenia.
W trakcie wizyty odbyło się spotkanie z Merem Pithiviers Panem Philippem Nollandem w towarzystwie posła regionu oraz miejscowych radnych, na którym poruszony został temat partnerstwa pomiędzy Pithiviers i Żninem. Pierwszym krokiem było zaproszenie francuskiej delegacji na przyszłoroczny Festyn Parowozowy. Miasta mają ze sobą wiele wspólnego, więc współpraca może przynieść w przyszłości wiele korzyści.
Żnińska delegacja spotkała się także w Ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej w Paryżu z Attache prasowym Ambasadora Polski we Francji Piotrem Błońskim. Nawiązano także kontakty z paryskim oddziałem Polskiej Organizacji Turystycznej.
 
Read more...
 
Komunikat - ćwiczenie RENEGADE Print E-mail
poniedziałek, 12 październik 2015
There are no translations available

 

Komunikat ćwiczenia RENEGADE

 

W dniach 13 – 14 października 2015 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (przy wykorzystaniu syren) dotyczący zagrożenia z powietrza.

 
Kolejne mieszkanie komunalne przekazane Print E-mail
czwartek, 08 październik 2015
There are no translations available

Kolejne mieszkanie komunalne przekazaneW zeszłym tygodniu klucze do mieszkania otrzymała trzyosobowa rodzina, która wcześniej zmagała się z trudnościami funkcjonowania na 16 metrach kw. Uroczystego wręczenia dokonali Zastępca Burmistrza Żnina Halina Rosiak i Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej Dariusz Żurawicki. Nowe lokum znajduje się przy Placu Wolności w Żninie. Wzruszenie i radość rodziny są doskonałym dowodem na to, że prace nad poprawą sytuacji mieszkaniowej w Gminie Żnin zmierzają w jak najlepszym kierunku. 
 
PG 1 Żnin awansowało do finału w Turnieju Orlika! Print E-mail
środa, 07 październik 2015
There are no translations available

PG-1-zninFantastyczne zawody rozegrali uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Żninie w finale wojewódzkim Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Po znakomitej grze, komplecie wygranych, żniński team prowadzony przez Rafała Lianę i Szymona Mrówczyńskiego wygrał zawody i awansował do Finału Ogólnopolskiego, który w dniach 14-17 października odbędzie się w Warszawie.

Turniej Orlika o Puchar Premiera RP rozgrywany jest po raz 6. Corocznie Gmina Żnin przystępuje do tych prestiżowych zawodów, organizując mecze na etapie gminnym z udziałem kilkunastu zespołów w 4 kategoriach wiekowych.
Po wielu eliminacjach gminnych, ćwierćfinałach i półfinałach wojewódzkich 24 najlepsze zespoły z całego województw awansowały do finałów wojewódzkich, które rozgrywane były na obiektach bydgoskiego Zawiszy. PG 1 Żnin rywalizowało z 8 zespołami w kategorii chłopców starszych w wieku 12-13 lat.
 
Read more...
 
<< Start < Prev 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 Next > End >>

Results 1236 - 1240 of 1525
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej