Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
KOMUNIKAT Drukuj Email
11.05.2015.
W związku z planowanym ćwiczeniem RENEGADE-KAPER w dniu 12 maja 2015 roku w godz. 6:00-19:00 przeprowadzony zostanie trening systemu alarmowania i ostrzegania.
W czasie treningu przeprowadzona zostanie na terenie miasta Żnina głośna próba syren alarmowych.
Przekazane zostaną dwa sygnały:
  • ogłoszenie alarmu (dźwięk modulowany przez okres trzech minut),
  • odwołanie alrmu (dźwięk ciągły przez okres trzech minut).
 
Węgrzy z Albertirsy w Żninie Drukuj Email
11.05.2015.
wizyta delegacji wegirskiej 5W dniach 8-10 maja 2015 gościliśmy w gminie Żninie delegację z zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego – Albertirsa na Węgrzech. W skład delegacji wchodzili: László Fazekas - Burmistrz Miasta Albertirsa, Márton Váraljai - Prezes Stowarzyszenia ds. Współpracy z Miastami Partnerskimi, Györgyi Gáspár - tłumaczka.

Goście z Węgier mieli okazję zwiedzić Żnin, żnińską basztę i Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji. W sobotę 9 maja odbyło się oficjalne spotkanie węgierskiej delegacji z Burmistrzem Żnina Robertem Luchowskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Żninie Grzegorzem Koziełkiem oraz radnym Tomaszem Wysockim i kierownictwem urzędu.
Czytaj całość
 
Delegacja Miasta Albertirsa z wizytą w Żninie Drukuj Email
08.05.2015.
albertirsacimereW dniach 8-10 maja, na zaproszenie Pana Roberta Luchowskiego, Burmistrza Żnina, przebywać będzie w Żninie delegacja miasta partnerskiego Albertirsa, z Burmistrzem Panem László Fazekasem na czele.
W programie pobytu gości z Węgier jest m.in. zwiedzanie Żnina i Wenecji, przejazd kolejką wąskotorową oraz spotkanie z przedstawicielami władz naszej gminy. Będzie ono świetną okazją do podsumowania dotychczasowych dwustronnych kontaktów, ale także określenia perspektyw współpracy pomiędzy naszymi miastami w najbliższej przyszłości.
 
Mniej pyłów nad Żninem Drukuj Email
08.05.2015.
mniej_pylow_nad_zninemW czwartek 7 maja w zakładzie Veolia Energia Poznań Północ w Żninie, który dostarcza ciepło systemowe dla mieszkańców Żnina odbyła się wspólna konferencja prasowa władz spółki i przedstawicieli samorządu terytorialnego.

Okazją do spotkania były prace realizowane przez samorząd, przy udziale spółki nad przygotowaniem planu niskoemisyjnej gospodarki dla Gminy Żnin oraz zakończenie budowy w żnińskiej ciepłowni nowego układu odpylania spalin i oddanie go do eksploatacji.
Czytaj całość
 
Remonty dróg Drukuj Email
07.05.2015.
remonty_drog_2015Trwają remonty cząstkowe dróg w gminie Żnin. Prace polegają na remontach nawierzchni żnińskich ulic za pomocą mieszanki mineralno-bitumicznej na gorąco z wytwórni. Przy okazji prac przeprowadzana jest również regulacja wysokości wpustów ulicznych i włazów kanałowych. Łącznie w ramach prac zostanie przeprowadzona naprawa ok. 700 metrów kwadratowych powierzchni dróg.
Planowany termin zakończenia prac, przy sprzyjającej pogodzie to 15 maja 2015 roku. Wkrótce rozpoczną się także prace na drogach wiejskich, które odbywać się będą z zastosowaniem emulsji asfaltowej i grysów bazaltowych.
Przepraszamy za powstałe w związku z remontami utrudnienia.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1261 - 1265 z 1411
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej