Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
PÓŁKOLONIE 2015  harmonogram dowozów w okresie 29.06-03.07.2015 r. Drukuj Email
25.06.2015.
Półkolonie 2015Od 29 czerwca 2015 r. rozpoczynają się półkolonie organizowane przez Gminę Żnin w Szkole Podstawowej nr 2 w Żninie.
Dowóz uczniów spoza Żnina będzie się odbywał zgodnie z dołączonym harmonogramem.
 
Świętowali szmaragdowe i diamentowe gody! Drukuj Email
25.06.2015.
Jubilaci - diamentowe i szmaragdowe gody 24 czerwca 2015 roku w Auli Urzędu Miejskiego w Żninie odbyła się uroczystość jubileuszu par małżeńskich obchodzących swoje szmaragdowe i diamentowe gody. Burmistrz Żnina Robert Luchowski pogratulował jubilatom wspólnie przeżytych lat.  Pary małżeńskie otrzymały okolicznościowe dyplomy, bukiety kwiatów i drobne upominki. Nie zabrakło toastu wzniesionego lampką szampana.
Podczas spotkania padło wiele ciepłych słów pod adresem małżonków. Burmistrz Żnina wyraził swój podziw i uznanie oraz życzył dużo zdrowia, pogody ducha i dalszych szczęśliwie przeżytych lat.
Diamentowe Gody - 60-lecie pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo Stefania i Tadeusz Cyganiakowie.
Szmaragdowe Gody – 55-lecie pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo Irena i Kazimierz Kotlarkowie, Maria i Wacław Książkiewiczowie, Barbara i Sylwester Malinowscy, Janina i Edmund Piweccy oraz Barbara i Edward Sroka.
Czytaj całość
 
XXI Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych Drukuj Email
24.06.2015.
Reprezentacja Żnina, trenerzy i opiekunowieW dniach 19 czerwca – 21 czerwca 2015 r. w Łodzi odbył się XXI Ogólnopolski Finał „Czwartków Lekkoatletycznych”. W Finale Czwartków LA brała udział  reprezentacja Żnina w liczbie  32 uczestników oraz  6 opiekunów. Opiekunami reprezentacji byli: Stanisław Goclik z Sobiejuch, Wojciech Urbanowski ze Żnina, Antoni Nawrocki z Podgórzyna, Henryk Sobczak i  Krzysztof Waliszewski z Sielca oraz Marcin Cichowicz z Gąsawy.
Wyjazd reprezentacji możliwy  był dzięki dotacji budżetowej pozyskanej do Gminy Żnin. Wsparcia finansowego udzielili nam także: Starostwo Powiatowe w Żninie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żninie, ZSN Gąsawa, natomiast PEPSI Żnin przekazało nam nieodpłatnie napoje.
Największym sukcesem reprezentacji jest zdobycie 4 miejsca oraz dwóch piątych miejsc w Finale Ogólnopolskim.
Czytaj całość
 
Zapraszamy mieszkańców na konferencję pt. "Gospodarka Wodno-Ściekowa w Gminie Żnin" Drukuj Email
24.06.2015.
Plakat konferencjiW czwartek 25 czerwca o godzinie 17:00 w Auli Urzędu Miejskiego w Żninie odbędzie się otwarta konferencja pt. "Gospodarka Wodno-Ściekowa w Gminie Żnin". Konferencję rozpocznie Burmistrz Żnina Robert Luchowski. Jednym z tematów będzie jakość wód powierzchniowych na terenie Gminy Żnin i zlewni rzeki Gąsawki oraz jakość i skład wody w Żninie i okolicy. Poruszona zostanie kwestia sytuacji finansowej Zakładu Wodociągów i Kanalizacji WiK Spółka z o.o.  Omówiona będzie również strategia działania Spółki i plany na przyszłość.
 
Czytaj całość
 
Kolejny sukces żnińskich hokeistów! Drukuj Email
23.06.2015.
Żnińscy hokeiści z klubu UKS 1Żnińscy hokeiści z klubu UKS 1 zajęli 4 miejsce w Finale Mistrzostw Polski w kategorii junior młodszy.
W dniach 16-21 czerwca 2015 r. w Gnieźnie odbyła sie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Finały Mistrzostw Polski w Hokeju na Trawie.
Do turnieju finałowego po eliminacjach w sezonie jesiennym i wiosennym awansowała również drużyna ze Żnina. Młodzi hokeiści po raz pierwszy wystąpili w tak prestiżowej imprezie. Do finału awansowało 6 drużyn z całej Polski, turniej toczył się systemem "każdy z każdym". Zawodnicy UKS 1 pokazali fantastyczną grę zespołową, wielkie zaangażowanie i waleczne serca na boisku. Podczas finałów wywalczyli 4 miejsce, troszkę pechowo ponieważ uzyskali równą ilość punktów co drużyna, która wywalczyła brązowy medal, a o tym na czyjej piersi on  zawisł zadecydował bilans bramek, który ekipa z Mustangów Michałkowice miała lepszy niż Żniniacy.
Zawodnikom ze Żnina przypadły tytuły indywidualne: Mikołaj Marczyński został uznany Najlepszym Strzelcem Mistrzostw, Jakub Gebler został uznany Najlepszym Bramkarzem Mistrzostw Polski.
 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1261 - 1265 z 1450
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej