Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
97. rocznica powstania wielkopolskiego Drukuj Email
07.01.2016.
11 stycznia odbędą się uroczyste obchody 97. rocznicy powstania wielkopolskiego. Program uroczystości umieszczony jest na załączonym plakacie.
plakat_rocznica_powstania
 
Kolejne mieszkanie przekazane! Drukuj Email
07.01.2016.

1919438_1065515233508414_784441998003705455_n Kolejne osoby mogą cieszyć się z nowego mieszkania. Pan Józef z żoną zostali przeniesieni na ulicę Żytnią. Tym samym zwolnił się lokal w budynku Szkoły Podstawowej nr 2, co pozwoli stworzyć w nim salę lekcyjną. To doskonały prezent dla lokatorów, ale także powód do radości dla dyrektora szkoły.

 
Orszak Trzech Króli za nami! Drukuj Email
07.01.2016.

orszak_gowne W święto Trzech Króli mieszkańcy Żnina mieli okazję uczestniczyć w niesamowitym wydarzeniu. Przez miasto przeszedł Orszak Trzech Króli, którego uczestnicy wyruszyli z trzech miejsc, a następnie wspólnie powędrowali do stajenki w Kościele św. Marcina. Tam złożono pokłony Dzieciątku Jezus, a trzej królowie ofiarowali mu dary. W scenie finałowej przez Mieszka I został odczytany list wspominający przyjęcie chrztu przez Polskę. Na zakończenie odbyło się wspólne śpiewanie kolęd. Wspaniałą atrakcją ,w szczególności dla najmłodszych, był wielbłąd, który pojawił się w naszym mieście dzięki wygranej w konkursie. W tym dniu świętowały także morsy, które w tak typowo zimową pogodę nie mogły podarować sobie kąpieli w żnińskim jeziorze.

Czytaj całość
 
WiK wspiera żnińskie przedszkola Drukuj Email
07.01.2016.
wik_przedszkolaki 5 stycznia nowy Prezes Zarządu spółki WiK w Żninie Pan Jerzy Mączko oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Pan Michał Nowacki odwiedzili żnińskie przedszkola. Goście przywieźli ze sobą niespodziankę dla przedszkolaków – sprzęt sportowy do ćwiczeń. Zachęcamy do podejmowania podobnych inicjatyw, bowiem każde wsparcie w zakresie edukacji jest na wagę złota.        
 
 
 
 
Czytaj całość
 
Warsztaty szkoleniowe dla branży wodno-kanalizacyjnej Drukuj Email
05.01.2016.
Warsztaty szkoleniowe dla branży wodno-kanalizacyjnej Dnia 7 stycznia 2016 roku odbędą się warsztaty szkoleniowe zatytułowane „Gospodarka wodno-ściekowa w gminach. Analiza stanu obecnego oraz możliwości rozwoju na przykładzie Gminy Żnin”. Warsztaty są przeznaczone dla pracowników samorządowych, przedstawicieli spółek komunalnych oraz innych podmiotów z branży wodno-kanalizacyjnej z terenu całej Polski. Zaproszeni goście wysłuchają prelekcji specjalistów w tej dziedzinie, wśród których będą zarówno naukowcy, jak i praktycy oraz przedstawiciele wiodących przedsiębiorstw z branży kanalizacyjnej.
 
Celem planowanej konferencji jest optymalizacja gospodarki wodno-ściekowej, przede wszystkim pod kątem rozwiązań pro-ekologicznych oraz przedstawienie propozycji nowoczesnych rozwiązań, których wdrożenie pozwoli gminie Żnin wejść na ścieżkę zrównoważonego rozwoju.
 
Organizatorami warsztatów są: Burmistrz Żnina Robert Luchowski, SAFEGE Oddział w Polsce oraz Krevox Europejskie Centrum Ekologiczne.
 
««  start « poprz. 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1266 - 1270 z 1664
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej