Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Uroczyste przekazanie statku wycieczkowego Venezia Drukuj Email
12.05.2015.
IMG_722212 maja o godzinie 13:30 w Stanicy WOPR nad Małym Jeziorem Żnińskim odbyło się uroczyste podpisanie umowy zakupu statku wycieczkowego Venezia oraz przekazanie statku do Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie.
W podpisaniu umowy udział wzięli m.in.: Pani Urszula Piasecka (wdowa po zmarłym śp. Adamie Piaseckim), Burmistrz Żnina Robert Luchowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Koziełek.
Statek od czerwca będzie kursował na trasie Żnin – Wenecja i będzie dostosowany do rozkładu jazdy kolejki wąskotorowej, tak by można było połączyć rejs statkiem z przejażdżką kolejką.
Czytaj całość
 
KOMUNIKAT Drukuj Email
11.05.2015.
W związku z planowanym ćwiczeniem RENEGADE-KAPER w dniu 12 maja 2015 roku w godz. 6:00-19:00 przeprowadzony zostanie trening systemu alarmowania i ostrzegania.
W czasie treningu przeprowadzona zostanie na terenie miasta Żnina głośna próba syren alarmowych.
Przekazane zostaną dwa sygnały:
  • ogłoszenie alarmu (dźwięk modulowany przez okres trzech minut),
  • odwołanie alrmu (dźwięk ciągły przez okres trzech minut).
 
Węgrzy z Albertirsy w Żninie Drukuj Email
11.05.2015.
wizyta delegacji wegirskiej 5W dniach 8-10 maja 2015 gościliśmy w gminie Żninie delegację z zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego – Albertirsa na Węgrzech. W skład delegacji wchodzili: László Fazekas - Burmistrz Miasta Albertirsa, Márton Váraljai - Prezes Stowarzyszenia ds. Współpracy z Miastami Partnerskimi, Györgyi Gáspár - tłumaczka.

Goście z Węgier mieli okazję zwiedzić Żnin, żnińską basztę i Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji. W sobotę 9 maja odbyło się oficjalne spotkanie węgierskiej delegacji z Burmistrzem Żnina Robertem Luchowskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Żninie Grzegorzem Koziełkiem oraz radnym Tomaszem Wysockim i kierownictwem urzędu.
Czytaj całość
 
Delegacja Miasta Albertirsa z wizytą w Żninie Drukuj Email
08.05.2015.
albertirsacimereW dniach 8-10 maja, na zaproszenie Pana Roberta Luchowskiego, Burmistrza Żnina, przebywać będzie w Żninie delegacja miasta partnerskiego Albertirsa, z Burmistrzem Panem László Fazekasem na czele.
W programie pobytu gości z Węgier jest m.in. zwiedzanie Żnina i Wenecji, przejazd kolejką wąskotorową oraz spotkanie z przedstawicielami władz naszej gminy. Będzie ono świetną okazją do podsumowania dotychczasowych dwustronnych kontaktów, ale także określenia perspektyw współpracy pomiędzy naszymi miastami w najbliższej przyszłości.
 
Mniej pyłów nad Żninem Drukuj Email
08.05.2015.
mniej_pylow_nad_zninemW czwartek 7 maja w zakładzie Veolia Energia Poznań Północ w Żninie, który dostarcza ciepło systemowe dla mieszkańców Żnina odbyła się wspólna konferencja prasowa władz spółki i przedstawicieli samorządu terytorialnego.

Okazją do spotkania były prace realizowane przez samorząd, przy udziale spółki nad przygotowaniem planu niskoemisyjnej gospodarki dla Gminy Żnin oraz zakończenie budowy w żnińskiej ciepłowni nowego układu odpylania spalin i oddanie go do eksploatacji.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1271 - 1275 z 1422
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej