Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Żninie Print E-mail
środa, 03 czerwiec 2015
There are no translations available

Msza Św. w intencji samorządowców zmarłych i żyjących.Dnia 3 czerwca 2015r. odbyły się w Żninie uroczystości z okazji 25-lecia Samorządu Terytorialnego w Polsce. O godz. 9.30 w kościele pw. św. Floriana odprawiona została Msza św. w intencji samorządowców zmarłych i żyjących.  Po Mszy św. nastąpił przemarsz z kościoła do Żnińskiego Domu Kultury w asyście pocztów sztandarowych i Żnińskiej Orkiestry Dętej. Przed rozpoczęciem sesji został odśpiewany hymn Polski, a następnie punktualnie o godz. 11.00 Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Koziełek otworzył VII uroczystą sesję Rady Miejskiej w Żninie. Rada Miejska podjęła uchwały w sprawie nadania tytułu Honorowy Obywatel Gminy Żnin następującym osobom: Mieczysławowi Iciachowskiemu, Zbigniewowi Jaszczukowi – Staroście  Żnińskiemu, prof. dr. hab. Januszowi Ostoi – Zagórskiemu oraz Andrzejowi Wybrańskiemu, którzy otrzymali legitymacje Honorowego Obywatela Gminy Żnin, akty nadania, listy gratulacyjne, srebrne odznaki oraz kwiaty. Szczególnym wyróżnieniem uhonorowany został też były sołtys sołectwa Murczynek, Pan Mieczysław Sommer, w uznaniu zasług za 40 – letnią działalność na rzecz rozwoju swojej wsi. Zakończenie uświetnił muzyką i śpiewem występ chóru Moniuszko pod dyrygenturą Beaty Różańskiej.
Read more...
 
WYBORY ŁAWNIKÓW NA KADENCJĘ 2016 - 2019 Print E-mail
środa, 03 czerwiec 2015
There are no translations available

mlotek

 WYBORY ŁAWNIKÓW NA KADENCJĘ  2016 - 2019

W związku z upływem kadencji dotychczasowych ławników sądów powszechnych informuję, że do 30 czerwca 2015 roku przyjmowane są zgłoszenia kandydatów na ławników do Sądu Rejonowego w Żninie oraz do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Warunki, jakie musi spełniać kandydat na ławnika sądu powszechnego oraz tryb zgłaszania kandydatów określa ustawa z dnia 27 lipca 2001 roku (Dz.U. z 2015 r., poz. 133).
Read more...
 
Półkolonie w Szkole Podstawowej nr 2 w Żninie - nabór wychowawców wypoczynku Print E-mail
wtorek, 02 czerwiec 2015
There are no translations available

Zapraszamy osoby (m.in. nauczycieli, studentów), które chciałyby  pracować w charakterze wychowawcy wypoczynku na półkoloniach organizowanych przez Gminę Żnin w miesiącu lipcu 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Żninie.
Zainteresowane osoby muszą spełniać wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 stycznia 1997 r. w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania (Dz.U. z 1997 r., Nr 12, poz. 67 z późn. zm.)
Zapisy odbywają się w Szkole Podstawowej nr 2 w Żninie, ul. W. Pieniężnej 19. Informacje pod numerem telefonu 52 3020452.
 
Informacja o badaniu ankietowym Print E-mail
wtorek, 02 czerwiec 2015
There are no translations available

ankieta_-_grafika1W dniach 8 i 9 czerwca oraz 15 i 16 czerwca 2015 r. w ramach Diagnozy Społecznej wśród Mieszkańców Gminy Żnin zostanie przeprowadzone badanie ankietowe. Celem badania będzie rozpoznanie stopnia zaspokojenia potrzeb oraz oczekiwań ludności dotyczących warunków i jakości życia w obszarze ekonomicznym, społecznym, kulturalnym i środowiskowym.
Diagnoza Społeczna jest częścią przygotowywanej Strategii Rozwoju Gminy Żnin na lata 2015-2022. Przedmiotem badania będzie poziom aktywności ekonomicznej ludności, rozpoznanie potrzeb w zakresie wyżywienia, warunków mieszkaniowych, kształcenia, pomocy społecznej, jakości oferty kulturalnej i wypoczynku, ochrony zdrowia oraz przyczyn braku pracy. W badaniu zapytamy mieszkańców także o ich oczekiwania w zakresie inwestycji w najbliższych latach.
 
Sportowcy nagrodzeni!!! Print E-mail
wtorek, 02 czerwiec 2015
There are no translations available

Burmistrz wręcza dyplomy sportowcomW dniu 1 czerwca w Żnińskim Domu Kultury odbyła się Gala Sportowców podsumowująca osiągnięcia zawodników i trenerów za rok 2014. W spotkaniu wzięli udział Burmistrz Żnina Robert Luchowski, Kierownik Wydziału Turystyki i Promocji Gminy Ewa Piwecka, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu  Sławomir Kujawa, Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Jacek Świtała oraz członkowie stowarzyszeń, klubów i stypendyści z rodzinami. Podczas gali zaproszeni goście nagrodzili stypendystów, 4 trenerów i 23 zawodników, listami gratulacyjnymi, symbolicznymi czekami i upominkami.
Galę uświetnił występ solistek z zespołu Allegro, pod kierunkiem Marka Nowaka, działającego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Żninie. 
 
Read more...
 
<< Start < Prev 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 Next > End >>

Results 1336 - 1340 of 1506
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej