Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Kolejny sukces żnińskich hokeistów! Drukuj Email
23.06.2015.
Żnińscy hokeiści z klubu UKS 1Żnińscy hokeiści z klubu UKS 1 zajęli 4 miejsce w Finale Mistrzostw Polski w kategorii junior młodszy.
W dniach 16-21 czerwca 2015 r. w Gnieźnie odbyła sie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Finały Mistrzostw Polski w Hokeju na Trawie.
Do turnieju finałowego po eliminacjach w sezonie jesiennym i wiosennym awansowała również drużyna ze Żnina. Młodzi hokeiści po raz pierwszy wystąpili w tak prestiżowej imprezie. Do finału awansowało 6 drużyn z całej Polski, turniej toczył się systemem "każdy z każdym". Zawodnicy UKS 1 pokazali fantastyczną grę zespołową, wielkie zaangażowanie i waleczne serca na boisku. Podczas finałów wywalczyli 4 miejsce, troszkę pechowo ponieważ uzyskali równą ilość punktów co drużyna, która wywalczyła brązowy medal, a o tym na czyjej piersi on  zawisł zadecydował bilans bramek, który ekipa z Mustangów Michałkowice miała lepszy niż Żniniacy.
Zawodnikom ze Żnina przypadły tytuły indywidualne: Mikołaj Marczyński został uznany Najlepszym Strzelcem Mistrzostw, Jakub Gebler został uznany Najlepszym Bramkarzem Mistrzostw Polski.
 
Czytaj całość
 
Sukcesy żnińskich artystów w XI MIĘDZYWOJEWÓDZKIM KONKURSIE NA SZTUKĘ LUDOWĄ PAŁUK Drukuj Email
22.06.2015.
WŻnińscy artyści z opiekunami przed Muzeum Regionalnym w Wągrowcu piątek 19 czerwca 2015 roku w Muzeum Regionalnym w Wągrowcu odbyło się podsumowanie, wręczenie nagród laureatom, a także otwarcie wystawy pokonkursowej XI MIĘDZYWOJEWÓDZKIEGO KONKURSU NA SZTUKĘ LUDOWĄ PAŁUK W TWÓRCZOŚCI DZIECI, MŁODZIEŻY I ICH OPIEKUNÓW. Konkurs został zorganizowany przez Muzeum Regionalne w Wągrowcu, a współorganizatorami byli: Muzeum Okręgowe im. Stanisława Staszica, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka im. Klary Prillowej w Kcyni, Szubiński Dom Kultury w Szubinie, Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie. Przeprowadzenie konkursu było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Miasta Wągrowiec, Starostwa Powiatowego w Wągrowcu oraz Gminy Wągrowiec.
Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: dzieci i młodzieży w podziale na trzy grupy wiekowe: klasy I-III, II, klasy IV-VI, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne oraz instruktorzy i opiekunowie. Konkurs objął prace z następujących dziedzin: haft, rzeźba w drewnie, rzeźba w glinie, zdobnictwo wnętrz, w tym : pająki, bukiety, wianki, rózgi, kwiaty na kłosach, prace inspirowane pałucką sztuką ludową.
W konkursie wzięło udział 105 uczestników (97 w kategorii I i 8 w kategorii II). Dostarczono 170 prac, w tym 144 prace w kategorii I i 26 prac w kategorii II.
 
Czytaj całość
 
Spotkanie z przedstawicielami USKOM Żnin Drukuj Email
18.06.2015.
USKOM Żnin Sp. z o. o.W dniu 17 czerwca 2015r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami USKOM Żnin Sp. z o.o. na którym firma przedstawiła realizowane oraz planowane inwestycje, związane z budową bioreaktorów do utylizacji odpadów i odzysku energii. W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Żnina, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Żninie oraz Radni Rady Miejskiej. USKOM Żnin przedstawiło prezentacje opisujące spółkę oraz przedsięwzięcia inwestycyjne. Następnie odbyła się dyskusja podczas której przedstawiciele spółki odpowiadali na pytania uczestników spotkania.
Czytaj całość
 
Weź udział w konkursie Europa to My! Do wygrania podróż marzeń i koncert w Twojej miejscowości Drukuj Email
16.06.2015.
Plakat konkursu Europa to my!Pokaż, jak zmieniła się Twoja okolica dzięki Funduszom Europejskim i wygraj wspaniałe nagrody!
Na zwycięzcę konkursu czeka voucher o wartości 20 000 złotych na wspaniałą podróż w dowolnie wybrany zakątek Europy. Dodatkowo miejscowość zwycięzcy otrzyma 5 hot-spotów z darmowym rocznym Wi-fi dla mieszkańców, a 30 sierpnia 2015 r. w miejscowości, w której znajduje się zwycięski projekt  zostanie zorganizowany Ogólnopolski Dzień Funduszy Europejskich, którego zwieńczeniem będzie wyjątkowy koncert z udziałem gwiazd polskiej muzyki. Wystąpią między innymi: Edyta Górniak, Formacja Nieżywych Schabuff, Monika Kuszyńska, Margaret, Donatan & Cleo. Koncert transmitowany będzie na żywo w TVP 1.  Dla tych, którzy znajdą się w finałowej dwudziestce przygotowano również cenne nagrody - 20 nowoczesnych laptopów. Wartość każdego z nich wynosi 1.500 zł brutto.
Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie, wybierz konkretne miejsce dofinansowane z dotacji unijnych i zrób kilka zdjęć. Wypełniając zgłoszenie, staraj się wybrać najciekawsze ujęcia, tak aby jak najlepiej pokazać zmiany, jakie zaszły w Twojej miejscowości lub okolicy.
Jeśli posiadasz zdjęcia wykonane przed realizacją projektu albo w trakcie jej powstawania, także je dodaj! Zwiększy to atrakcyjność Twojego zgłoszenia. Możesz przesłać maksymalnie 8 zdjęć.
W opisie projektu przedstaw rolę, jaką on pełni dla Ciebie i mieszkańców Twojej miejscowości oraz jakie korzyści i zmiany na lepsze przyniósł on Tobie i lokalnej społeczności.
 
Czytaj całość
 
Z wizytą na berlińskich kolejkach Drukuj Email
16.06.2015.
Żnińska delegacja na berlińskich kolejkachTrwa niemieckie tournée parowozu PX-38 Leon. Po wizycie we Frankfurcie kolejnym przystankiem Leona jest Berlin. Z tej okazji w dniach 12-14 czerwca 2015 przedstawiciele Rady Miejskiej w Żninie, Urzędu Miejskiego i pracownicy kolejki wąskotorowej przebywali w Niemczech. Wizyta, która odbywała się z okazji 90-tych urodzin parowozu "Merapi" była okazją do przyjrzenia się funkcjonowaniu dwóch kolejek wąskotorowych na terenie Berlina: Britzer Parkbahn prowadzonej przez Petera Erka oraz Parkeisenbahn Wuhlheide, w której podczas minionego weekendu jedną z największych atrakcji był żniński parowóz PX-38 Leon.  Oprócz promocji Leona i żnińskiej kolejki był czas na bezcenne rozmowy branżowe, na podpatrywanie niemieckich rozwiązań w zakresie funkcjonowania kolejek oraz budowanie współpracy i planów rozwoju na rzecz rozwoju Żnińskiej Kolejki Wąskotorowej. To nie ostatni przystanek naszego parowozu, ponieważ już od soboty Px38 "Leon" rozpocznie kursy na następnej niemieckiej kolejce – tym razem w Klutz nieopodal Lubeki.
 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1386 - 1390 z 1571
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej