Poczóntek
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Weź udział w konkursie Europa to My! Do wygrania podróż marzeń i koncert w Twojej miejscowości Drukuj Email
16.06.2015.
Ten artykuł nie został przetłumaczony.

Plakat konkursu Europa to my!Pokaż, jak zmieniła się Twoja okolica dzięki Funduszom Europejskim i wygraj wspaniałe nagrody!
Na zwycięzcę konkursu czeka voucher o wartości 20 000 złotych na wspaniałą podróż w dowolnie wybrany zakątek Europy. Dodatkowo miejscowość zwycięzcy otrzyma 5 hot-spotów z darmowym rocznym Wi-fi dla mieszkańców, a 30 sierpnia 2015 r. w miejscowości, w której znajduje się zwycięski projekt  zostanie zorganizowany Ogólnopolski Dzień Funduszy Europejskich, którego zwieńczeniem będzie wyjątkowy koncert z udziałem gwiazd polskiej muzyki. Wystąpią między innymi: Edyta Górniak, Formacja Nieżywych Schabuff, Monika Kuszyńska, Margaret, Donatan & Cleo. Koncert transmitowany będzie na żywo w TVP 1.  Dla tych, którzy znajdą się w finałowej dwudziestce przygotowano również cenne nagrody - 20 nowoczesnych laptopów. Wartość każdego z nich wynosi 1.500 zł brutto.
Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie, wybierz konkretne miejsce dofinansowane z dotacji unijnych i zrób kilka zdjęć. Wypełniając zgłoszenie, staraj się wybrać najciekawsze ujęcia, tak aby jak najlepiej pokazać zmiany, jakie zaszły w Twojej miejscowości lub okolicy.
Jeśli posiadasz zdjęcia wykonane przed realizacją projektu albo w trakcie jej powstawania, także je dodaj! Zwiększy to atrakcyjność Twojego zgłoszenia. Możesz przesłać maksymalnie 8 zdjęć.
W opisie projektu przedstaw rolę, jaką on pełni dla Ciebie i mieszkańców Twojej miejscowości oraz jakie korzyści i zmiany na lepsze przyniósł on Tobie i lokalnej społeczności.
 
Czytaj całość
 
Z wizytą na berlińskich kolejkach Drukuj Email
16.06.2015.
Ten artykuł nie został przetłumaczony.

Żnińska delegacja na berlińskich kolejkachTrwa niemieckie tournée parowozu PX-38 Leon. Po wizycie we Frankfurcie kolejnym przystankiem Leona jest Berlin. Z tej okazji w dniach 12-14 czerwca 2015 przedstawiciele Rady Miejskiej w Żninie, Urzędu Miejskiego i pracownicy kolejki wąskotorowej przebywali w Niemczech. Wizyta, która odbywała się z okazji 90-tych urodzin parowozu "Merapi" była okazją do przyjrzenia się funkcjonowaniu dwóch kolejek wąskotorowych na terenie Berlina: Britzer Parkbahn prowadzonej przez Petera Erka oraz Parkeisenbahn Wuhlheide, w której podczas minionego weekendu jedną z największych atrakcji był żniński parowóz PX-38 Leon.  Oprócz promocji Leona i żnińskiej kolejki był czas na bezcenne rozmowy branżowe, na podpatrywanie niemieckich rozwiązań w zakresie funkcjonowania kolejek oraz budowanie współpracy i planów rozwoju na rzecz rozwoju Żnińskiej Kolejki Wąskotorowej. To nie ostatni przystanek naszego parowozu, ponieważ już od soboty Px38 "Leon" rozpocznie kursy na następnej niemieckiej kolejce – tym razem w Klutz nieopodal Lubeki.
 
Czytaj całość
 
Naklejaj, fotografuj, wygrywaj! Drukuj Email
02.06.2015.
Ten artykuł nie został przetłumaczony.

bilde 29 maja w największych gazetach w regionie umieszczona została naklejka przygotowana z myślą o Święcie Województwa, dodatkowo została ona rozesłana do lokalnych urzędów miast i gmin oraz punktów informacji turystycznej. Tam możecie jeszcze ją znaleźć i przyłączyć się do zabawy. Każdy, chcący wziąć udział w zabawie, powinien przykleić naklejkę, zrobić zdjęcie i wstawić je na Fanpage'u Kujawsko-Pomorskie Lubię Tu Być! do specjalnej aplikacji konkursowej.
Dla autorów najciekawszych zdjęć przygotowano ciekawe nagrody 9 voucherów do SPA oraz nagrodę główną dla pierwszego miejsca 2000 zł.
Na zgłoszenia i głosowanie macie czas do 21 czerwca.
 
XXI Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych Drukuj Email
16.06.2015.
Ten artykuł nie został przetłumaczony.

W dniach 19 czerwca – 21 czerwca 2015 r. w Łodzi odbędzie się XXI Ogólnopolski Finał „Czwartków Lekkoatletycznych”. Reprezentacja Żnina wyłoniona z Finału Miejskiego Czwartków LA w dniu 28 maja 2015 r. to 32 uczestników oraz  opiekunowie. Wyjazd reprezentacji Żnina nastąpi w dniu 19 czerwca 2015 r. o godz. 15.00, natomiast powrót 21 czerwca 2015 r. w godzinach popołudniowych. Wyjazd reprezentacji możliwy jest dzięki dotacji budżetowej pozyskanej do Gminy Żnin. Wsparcie finansowe pozyskaliśmy także od Starostwa Powiatowego w Żninie, ZSN Gąsawa, natomiast PEPSI Żnin zaoferowało nam nieodpłatnie napoje.   Rada Miejsko-Gminna Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe składa serdeczne wyrazy podziękowania wszystkim, którzy zaoferowali swą pomoc i tym samym przyczynili się  do możliwości wyjazdu naszej reprezentacji na XXI Ogólnopolski Finał „Czwartków Lekkoatletycznych”.

Czytaj całość
 
Świętowaliśmy z naszymi partnerami! Drukuj Email
16.06.2015.
Ten artykuł nie został przetłumaczony.

Delegacja Gminy Żnin na LitwieW ostatni weekend nasze litewskie miasto partnerskie, uzdrowisko Birstonas, obchodziło swoje doroczne święto, w tym roku pod hasłem „ Mineralizuj się”. Na zaproszenie pani Nijole Dirginciene Mera Birstonas, w obchodach tych wzięła udział delegacja Gminy Żnin w składzie: Maria Bursztyńska- Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Ewa Piwecka – kierownik Wydziału Turystyki i Promocji Gminy, oraz Jacek Świtała- kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu. Delegacja wzięła udział w świątecznym pochodzie mieszkańców i zaproszonych gości, licznych wystawach, pokazach i koncertach. Ważnym punktem święta było otwarcie nowego sanatorium „Egle” oraz parku Terapii Kneippa, w którym wykorzystuje się miejscowe źródła mineralne. Była to doskonała okazja do odnowienia kontaktów z litewskim partnerem.
 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1416 - 1420 z 1598
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej