Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Otwarcie placówki gazowniczej Print E-mail
poniedziałek, 13 luty 2017
There are no translations available

otwarcie-placowki-gazowniczej W Żninie odbyła się uroczystość otwarcia Placówki Gazowniczej. Dyrektor Zakładu Gazowniczego w Bydgoszczy, pan Sebastian Latanowicz zaprezentował wyremontowany i adaptowany obiekt przy ulicy Mickiewicza. Biuro, zaplecze socjalne dla monterów, kuchnia, łazienka pachnące nowością zrobiły na gościach pozytywne wrażenie. Dyrektor ZG w Bydgoszczy przypomniał też krótko historię żnińskiej gazowni i stopnie jej rozwoju. Dzieje żnińskiego gazownictwa liczą sobie grubo ponad 100 lat, bo pierwsza gazownia zaczęła świadczyć usługi już w 1901 roku.
Read more...
 
Bojerowe Mistrzostwa Świata i Europy Print E-mail
poniedziałek, 13 luty 2017
There are no translations available

plakatmistrzostwabojerw
 
XXIX sesja Rady Miejskiej w Żninie Print E-mail
piątek, 10 luty 2017
There are no translations available

sesja
 
Aby przejść do wideo proszę kliknąć TUTAJ
 
Apel do hodowców drobiu Print E-mail
czwartek, 09 luty 2017
There are no translations available

grypa2017W  związku z rozprzestrzenianiem się zjadliwej grypy ptasiej na obszarze naszego kraju, Wojewoda Kujawsko-Pomorski zwrócił się z pismem o podjęcie stosownych przedsięwzięć mających na celu zminimalizowanie tego typu zagrożeń.
Poważne obawy budzą sytuacje świadczące o niefrasobliwości i braku odpowiedzialności ze strony hodowców drobiu, szczególnie tych prowadzących małe hodowle przydomowe.Należy  nadmienić, że zasady określone w przepisach związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków i restrykcjami za ich nieprzestrzeganie, obowiązują wszystkich hodowców niezależnie od wielkości i skali prowadzonej działalności i przewidują konieczność trzymania drobiu, nawet pojedynczych sztuk w pomieszczeniach zamkniętych.
W sytuacji udowodnienia hodowcy braku stosowania w swoim gospodarstwie przedmiotowych zasad traci on w przypadku wystąpienia ogniska choroby prawo do uzyskania  odszkodowania ze środków budżetu państwa, a dodatkowo naraża się na wszczęcie w stosunku
do niego postępowania karnego.
W wyniku pojawienia się ogniska ptasiej grypy w małym przydomowym gospodarstwie zlikwidowane zostaną stada hodowlane liczące po kilka lub kilkanaście tysięcy sztuk, które znalazły się w promieniu 3 km od wykrytego ogniska choroby.
W związku z powyższym wszelkiego rodzaju informacje mające znamiona ptasiej grypy  należy niezwłocznie zgłaszać Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Żninie, tel. 52 303 20 06 lub tel. kom. 694 457 865.

Read more...
 
Bezplatne badanie słuchu Print E-mail
poniedziałek, 06 luty 2017
There are no translations available

bezplatne_badanie_sluchu
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 21 - 25 of 768