Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Ostrzeżenie meteorologiczne Print E-mail
wtorek, 16 luty 2021
There are no translations available

16.02.2021_-_opady
 
Komunikat Print E-mail
wtorek, 16 luty 2021
There are no translations available

uwagaW związku z planowanym ociepleniem oraz przewidywanym przekroczeniem stanów ostrzegawczych i alarmowych wód śródlądowych, apelujemy o szczególną ostrożność i prosimy o śledzenie bieżących komunikatów publikowanych na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Żninie.
 
Masz Głos Print E-mail
wtorek, 16 luty 2021
There are no translations available

Już możesz zapisać się do akcji Masz Głos!
Ruszył nabór do akcji Masz Głos 2021 – programu Fundacji Batorego dla organizacji społecznych, grup nieformalnych i aktywistów z całej Polski, którzy działają dla swoich lokalnych środowisk. Mogą zajmować się różnymi sprawami: ekologią, przestrzenią publiczną, lokalnymi przepisami, edukacją, działaniem na rzecz młodzieży, seniorów, osób z niepełnosprawnościami – każda z tych inicjatyw jest ważna w akcji Masz Głos. Akcja Masz Głos pomaga im nawiązać współpracę z lokalną władzą i zaangażować do działania mieszkańców. Na bieżąco wspiera poradami ekspertów, organizuje wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami z różnych gmin.
Najlepiej zrealizowane projekty dostają prestiżową nagrodę SuperSamorząd. Jak się zapisać do akcji Masz Głos? Wystarczy wejść na stronę www.maszglos.pl i do 8 marca wypełnić formularz zgłoszeniowy. Udział w programie trwa do końca 2021 r. i jest całkowicie bezpłatny. W 2021 akcja Masz Głos jest realizowana we współpracy z: Fundacją Aktywności Lokalnej, Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Stowarzyszeniem Homo Faber, Fundacją Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab, Stowarzyszeniem Rozwoju INSPIRACJE.
mg_wersja_internet-1
 
Profilaktyka nowotworowa Print E-mail
środa, 10 luty 2021
There are no translations available

Jeszcze ponad 11 tysięcy mieszkańców regionu będzie mogło skorzystać z bezpłatnych badań kolonoskopowych w ramach marszałkowskiego programu profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego. Zgłoszenia na badania przyjmuje siedemnaście wybranych w konkursie placówek medycznych w całym województwie.

- Rak jelita grubego to jeden z najczęściej występujących nowotworów złośliwych. Wcześnie wykryte zmiany  są niegroźne i łatwo je usunąć podczas badania. Przygotowaliśmy program, którym objętych zostanie łącznie 25 tysięcy mieszkańców naszego województwa – zaprasza marszałek Piotr Całbecki.   

 
Z bezpłatnych przesiewowych badań kolonoskopowych mogą skorzystać osoby z grup podwyższonego ryzyka zachorowania na raka jelita grubego – w wieku 50-65 lat, a także młodsze, w których rodzinach stwierdzono wcześniej tego rodzaju schorzenia. Stosownie do wskazań medycznych, niektóre z tych badań zostaną przeprowadzone w znieczuleniu ogólnym. W razie potrzeby podczas kolonoskopii zostanie wykonana niewielka interwencja chirurgiczna (polipektomia - usuwanie niedużych niezłośliwych zmian) lub pobrane zostaną wycinki tkanek do badania histopatologicznego.

 
Program finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Lista placówek z numerami telefonów do rejestracji

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
 
Nabór do projektu Print E-mail
wtorek, 09 luty 2021
There are no translations available

Polskie Towarzystwo Ekonomiczna – Oddział w Bydgoszczy
organizuje nabór wniosków do projekt:

„WSPARCIE W STARCIE - dotacje na samozatrudnienie dla mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego”

Termin naboru: 01.02.2021-12.02.2021

BIURO PROJEKTU

Polskie Towarzystwo Ekonomiczna – Oddział w Bydgoszczy

ul. Długa 34, 85-034 Bydgoszcz

Kontakt z biurem projektu:  e-mail: This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

tel. (52) 322 90 62

DLA KOGO?

Osoby powyżej 29 roku życia (które ukończyły 30 r. ż., łącznie z dniem 30-tych urodzin)

Osoby mieszkające lub uczące się lub pracujące na terenie województwa kujawsko-pomorskiego

Osoby bezrobotne oraz bierne zawodowo

WSPARCIE W PROJEKCIE

1.      Wsparcie szkoleniowo-doradcze obejmujące dwie formy wsparcia:

a) szkolenie „ABC przedsiębiorczości” (40h – szkolenie tygodniowe)

b) doradztwo indywidualne w zakresie biznesplanu i poradnictwo psychologiczne (5h)

2.      Stypendium szkoleniowe oraz zwrot kosztów dojazdu (dotyczy tylko uczestników projektu, których miejsce zamieszkania jest inne niż miejscowość, w której realizowana jest forma wsparcia).

3.      Wsparcie finansowe – dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej, wypłacane jest w postaci stawki jednostkowej na samozatrudnienie w kwocie 23 050,00 zł,

4.      Wsparcie pomostowe przyznawane jest na okres 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej w kwocie do 2600,00 zł netto (średnio 1 450,00 zł netto).

 

link do naboru:

https://pte.bydgoszcz.pl/projekty/wsparcie-w-starcie-dotacje-na-samozatrudnienie-dla-mieszkancow-wojewodztwa-kujawsko-pomorskiego/rekrutacja-ogloszenia-o-naborze/

Więcej informacji na stronie:

https://pte.bydgoszcz.pl/projekty/wsparcie-w-starcie-dotacje-na-samozatrudnienie-dla-mieszkancow-wojewodztwa-kujawsko-pomorskiego/

oraz na Facebook:

https://www.facebook.com/wsparciewstarciePTE/

 

 

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 21 - 25 of 1540
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej