Poczóntek
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Otwarcie placówki gazowniczej Drukuj Email
13.02.2017.
Ten artykuł nie został przetłumaczony.

otwarcie-placowki-gazowniczej W Żninie odbyła się uroczystość otwarcia Placówki Gazowniczej. Dyrektor Zakładu Gazowniczego w Bydgoszczy, pan Sebastian Latanowicz zaprezentował wyremontowany i adaptowany obiekt przy ulicy Mickiewicza. Biuro, zaplecze socjalne dla monterów, kuchnia, łazienka pachnące nowością zrobiły na gościach pozytywne wrażenie. Dyrektor ZG w Bydgoszczy przypomniał też krótko historię żnińskiej gazowni i stopnie jej rozwoju. Dzieje żnińskiego gazownictwa liczą sobie grubo ponad 100 lat, bo pierwsza gazownia zaczęła świadczyć usługi już w 1901 roku.
Czytaj całość
 
Bojerowe Mistrzostwa Świata i Europy Drukuj Email
13.02.2017.
Ten artykuł nie został przetłumaczony.

plakatmistrzostwabojerw
 
XXIX sesja Rady Miejskiej w Żninie Drukuj Email
10.02.2017.
Ten artykuł nie został przetłumaczony.

sesja
 
Aby przejść do wideo proszę kliknąć TUTAJ
 
Apel do hodowców drobiu Drukuj Email
09.02.2017.
Ten artykuł nie został przetłumaczony.

grypa2017W  związku z rozprzestrzenianiem się zjadliwej grypy ptasiej na obszarze naszego kraju, Wojewoda Kujawsko-Pomorski zwrócił się z pismem o podjęcie stosownych przedsięwzięć mających na celu zminimalizowanie tego typu zagrożeń.
Poważne obawy budzą sytuacje świadczące o niefrasobliwości i braku odpowiedzialności ze strony hodowców drobiu, szczególnie tych prowadzących małe hodowle przydomowe.Należy  nadmienić, że zasady określone w przepisach związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków i restrykcjami za ich nieprzestrzeganie, obowiązują wszystkich hodowców niezależnie od wielkości i skali prowadzonej działalności i przewidują konieczność trzymania drobiu, nawet pojedynczych sztuk w pomieszczeniach zamkniętych.
W sytuacji udowodnienia hodowcy braku stosowania w swoim gospodarstwie przedmiotowych zasad traci on w przypadku wystąpienia ogniska choroby prawo do uzyskania  odszkodowania ze środków budżetu państwa, a dodatkowo naraża się na wszczęcie w stosunku
do niego postępowania karnego.
W wyniku pojawienia się ogniska ptasiej grypy w małym przydomowym gospodarstwie zlikwidowane zostaną stada hodowlane liczące po kilka lub kilkanaście tysięcy sztuk, które znalazły się w promieniu 3 km od wykrytego ogniska choroby.
W związku z powyższym wszelkiego rodzaju informacje mające znamiona ptasiej grypy  należy niezwłocznie zgłaszać Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Żninie, tel. 52 303 20 06 lub tel. kom. 694 457 865.

Czytaj całość
 
Bezplatne badanie słuchu Drukuj Email
06.02.2017.
Ten artykuł nie został przetłumaczony.

bezplatne_badanie_sluchu
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 25 z 768