Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Stypendia Burmistrza Żnina na najlepszych Drukuj Email
21.06.2017.
gala-sportu2017 W dniu 20 czerwca 2017 roku w Zespole Publicznych Szkół nr 1 w Żninie Burmistrz Żnina Robert Luchowski, Zastępca Burmistrza Żnina Halina Rosiak  oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Żninie Grzegorz Koziełek wręczyli 19 najzdolniejszym uczniom ze szkół podstawowych i gimnazjów stypendia szkolne za wybitne wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe i artystyczne. Przybyłych gości przywitał Dyrektor Zespołu Publicznych Szkół nr 1 w Żninie Marek Orzechowski. W uroczystości uczestniczyli również Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Żninie Elżbieta Gogola, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Sławomir Kujawa, Przewodniczący Komisji Turystyki i Promocji Gminy Tomasz Wysocki oraz Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Jacek Świtała.

Czytaj całość
 
Dotacja dla Gminy Żnin Drukuj Email
19.06.2017.
Informujemy, że Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dotacje w ramach Programu: "Wspieranie opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju". Gmina Żnin uzyskała dofinansowanie w kwocie 10 025,00 zł na zadanie pn.: "Renowacja zbiorowej mogiły Powstańców Wielkopolskich usytuowanych na cmentarzu parafialnym w Żninie".

Ogólna koncepcja realizacji zadania skupia się na uzyskaniu trwałego efektu wizualnego oraz efektu niematerialnego w postaci zachowania pamięci o poległych bohaterach. Jakościowe rezultaty realizacji zadania będą pokazywać odnowioną mogiłę po renowacji, dzięki czemu wpłynie ona na uatrakcyjnienie oferty edukacyjnej, historycznej, przyczyni się do pogłębienia świadomości tożsamości narodowej i regionalnej.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 25 z 841