Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Projekt realizowany ze środków zewnętrznych Drukuj Email
10.07.2018.

2018-07-10_projekt_lgd_belka

 Gmina Żnin realizuje projekt pod nazwą:

Wydanie książki kucharskiej prezentującej dziedzictwo kulinarne regionu "Pałuki"
i działania promocyjne związane z rozpowszechnianiem wiedzy o tradycjach kulinarnych regionu.

W wyniku realizacji operacji zostanie osiągnięty następujący cel: promocja walorów i dziedzictwa obszaru LSR poprzez wydanie książki kucharskiej prezentującej dziedzictwo kulinarne regionu "Pałuki" i działania promocyjne związane z rozpowszechnianiem wiedzy o tradycjach kulinarnych regionu.

Gmina Żnin otrzymała wsparcie w wysokości 33 197,00 zł (nie więcej niż 63,63% poniesionych kosztów kwalifikowanych operacji).

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz rozwoju obszarów wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie" 

 
Prace komisji do spraw szacowania szkód Drukuj Email
06.07.2018.

Od 4 lipca 2018 r. na terenie Gminy Żnin prowadzone są oględziny terenowe strat w uprawach rolnych, przez powołaną Zarządzeniem nr 224/2018 Wojewody Kujawsko-Pomorskiego komisję do spraw oszacowania zakresu i wysokości szkód, doznanych w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferycznego - suszy w czerwcu 2018 r. w Mieście i Gminie Żnin.

Dotychczas do Urzędu Miejskiego w Żninie wpłynęło około 500 wniosków od rolników w tym zakresie.

Jednocześnie informujemy, że wnioski można składać do 10 lipca br. Wniosek można pobrać: TUTAJ
 
 
Album fotograficzny ze środków zewnętrznych Drukuj Email
04.07.2018.

pasek_logotypy_rybacto_i_morze_lgr

Zakończyły się prace związane z wydaniem albumu fotograficznego prezentującego rybackie dziedzictwo kulturowe i promującego gminę Żnin.

Album pod nazwą: "W krainie żnińskich jezior" został wydany w nakładzie 1 000 egzemplarzy, w formacie 27x27 cm. 

Operacja została zrealizowana w ramach działania "Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność", objętego priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie, w tym związane z realizacją operacji własnych LGD, o których mowa w art. 17 ust. 3 pkt. 2 ustawy o rozwoju lokalnym, z wyłączeniem projektów grantowych, o których mowa w art. 17 ust. 3 pkt. 1 ustawy o rozwoju lokalnym, w ramach celu "Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego rybołóstwa i akwakultury oraz morskiego dziedzictwa kulturowego", obejmującej "Promowanie, zachowanie lub upowszechnianie dziedzictwa kulturowego rybołóstwa i akwakultury oraz morskiego dziedzictwa kulturowego".

Operacja została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach EFMR.

2018-04-04_album 2018-04-04_album_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 2018-04-04_album_32018-04-04_album_2

 
Informacja na temat grantów oświatowych Drukuj Email
27.06.2018.

Informacja na temat grantów oświatowych realizowanych w okresie od września do grudnia 2018 r.

Pobierz: TUTAJ

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 36 - 40 z 1055
bip facebook Trwa konkurs na najciekawszš trasę rowerowš w gminie Żnin. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Aktualna pogoda w Żninie Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej