Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Ostrzeżnie meteorologiczne Print E-mail
czwartek, 03 sierpień 2017
There are no translations available

ostrzeenie-meteo-0
 
Informacje dla mieszkańców Print E-mail
środa, 02 sierpień 2017
There are no translations available

informacjaW związku z sytuacją kryzysową spowodowaną nocną nawałnicą, która przeszła przez gminę Żnin Burmistrz Żnina Robert Luchowski zwołał posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Po uzyskaniu informacji o skali zniszczeń na terenie gminy zarządzeniem nr 150/2017 powołał Komisję do oceny skutków zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej.
Cały czas trwa akcja usuwania połamanych drzew i zabezpieczanie budynków. Wszystkie drogi publiczne w gminie Żnin są przejezdne. Największe zniszczenia domów w Żninie nastąpiły na osiedlu Górskim, w szczególności przy ul. Cichej oraz ul. Skrajnej. Dziś o godzinie 15:00 od ul. Cichej rozpoczyna prace Komisja do oceny skutków zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej. Zadaniem komisji będzie udokumentowanie zniszczeń w celu wystąpienia do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego o wypłatę dla poszkodowanych pomocy finansowej w formie zasiłków celowych z budżetu państwa.
Ze względów bezpieczeństwa, z uwagi na trwającą akcję sprzątania i wycinki połamanych drzew, obowiązuje zakaz wstępu na teren parku od ul. Jeziornej, Sienkiewicza, Licealnej, Sądowej, Szkolnej do Międzyszkolnego Klubu Żeglarskiego. Ze wstępnych szacunków wynika, że prace związane z usuwaniem drzew w parku nad Jeziorem Żnińskim Małym będą trwać ok. dwa tygodnie.
Osoby, które doznały szkód w budynkach mieszkalnych w związku  z nawałnicą mogą ubiegać się o pomoc finansową celową do kwoty 6.000 zł, w ramach środków własnych gminy, którą udziela Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żninie. Pomoc jest dostępna dla rodzin lub osób samotnie gospodarujących, które poniosły straty w gospodarstwach domowych (budynkach mieszkalnych, podstawowym wyposażeniu gospodarstw domowych) i znalazły się w szczególnej trudnej sytuacji życiowej, w której nie mogą zaspokoić niezbędnych potrzeb życiowych w oparciu o posiadane środki własne. Podstawą do określenia wielkości przyznanej pomocy jest rodzinny wywiad środowiskowy przeprowadzony przez pracownika socjalnego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żninie oraz oględziny ze strony komisji powołanej przez Burmistrza Żnina.

 
Pomoc finansowa za poniesione straty Print E-mail
środa, 02 sierpień 2017
There are no translations available

mopsMiejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żninie informuje, że osoby które doznały szkód w budynkach mieszkalnych w związku z nawałnicą w porach nocnych dnia 2 sierpnia br. mogą ubiegać się o pomoc finansową celową do  kwoty  6.000 zł w ramach środków własnych gminy.
Pomoc jest przeznaczona dla rodzin lub osób samotnie gospodarujących, które poniosły straty w gospodarstwach domowych (budynkach mieszkalnych, podstawowym wyposażeniu gospodarstw domowych) i znalazły się w szczególnej trudnej sytuacji życiowej, w której nie mogą zaspokoić niezbędnych potrzeb życiowych w oparciu o posiadane środki własne.
Read more...
 
Ważny komunikat! Print E-mail
środa, 02 sierpień 2017
There are no translations available

uwagaObecnie prowadzone są prace nad oczyszczeniem terenu parku przy Jeziorze Żnińskim Małym z połamanych drzew, które stanowią zagrożenie dla mieszkańców Żnina. W związku z powyższym obowiązuje zakaz wstępu na teren parku od ul. Jeziornej, Sienkiewicza, Licealnej, Sądowej, Szkolnej do Międzyszkolnego Klubu Żeglarskiego.
 
Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego Print E-mail
środa, 02 sierpień 2017
There are no translations available

powstanie-02-08-20171 sierpnia 2017 roku w Żninie odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego. W obchodach zorganizowanych przez Gminę Żnin przy współudziale Żnińskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej wzięło udział wielu przedstawicieli społeczności lokalnej oraz delegacje władz samorządowych gminy i powiatu, duchowieństwa, placówek oświatowych, organizacji pozarządowych, instytucji kultury oraz przedstawicieli administracji i instytucji publicznych, które złożyły kwiaty pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystości były okazją do wysłuchania przemówienia prezesa Żnińskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, pana Franciszka Szafrańskiego, oraz do wspólnej modlitwy za powstańców.
Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 41 - 45 of 889