Poczóntek
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Spotkanie w Urzędzie Wojewódzkim Drukuj Email
06.09.2017.
Ten artykuł nie został przetłumaczony.

4 września 2017 roku o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyło się spotkanie robocze poświęcone szczegółowemu omówieniu problemów zdefiniowanych dotychczas w obszarze szacowania strat, naliczania i wypłacania zasiłków celowych dla osób dotkniętych skutkami nawałnicy, która przeszła nad województwem kujawsko-pomorskim 11 sierpnia 2017 r. W spotkaniu udział wzięli: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego Dorota Hass, Dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa Urzędu Wojewódzkiego Zygmunt Borkowski, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego Zbigniew Sulik, Przewodniczący Zespołu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ds. koordynacji działań związanych z pomocą dla osób poszkodowanych Piotr Kozłowski oraz przedstawiciele gmin. Gminę Żnin reprezentowali: Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żninie Maria Bursztyńska, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Żninie Łukasz Marnocha oraz pracownik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa, Leśnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Mateusz Świtała.

Podczas spotkania zostały przekazane informacje dotyczące szacowania strat w budynkach mieszkalnych jak i gospodarczych, przedstawiono ujednolicony sposób przeliczania kwoty pomocy finansowej przyznawanej w zależności od oszacowanego procentu zniszczeń/uszkodzeń. Przedstawiciele gmin mogli również zadawać pytania i przedstawiać sprawy, które budziły wątpliwości co do przyznawania pomocy.

Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego złożyła na ręce Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żninie pani Mari Bursztyńskiej wyrazy uznania dla gminy Żnin za dotychczasowe sprawne działania związane z likwidacją skutków nawałnicy oraz za bardzo dobrą współpracę z Wydziałem Polityki Społecznej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, które umożliwiają błyskawiczne dotarcie z pomocą do osób poszkodowanych.
 
Termomodernizacja budynku B Publicznego Przedszkola Miejskiego nr 2 w Żninie Drukuj Email
05.09.2017.
Ten artykuł nie został przetłumaczony.

dofinansowanieW dniu 31 sierpnia 2017 r. Gmina Żnin podpisała umowę na dofinansowanie inwestycji pn. „Termomodernizacja budynku  B Publicznego Przedszkola Miejskiego nr 2 w Żninie, przy ul. Jasnej 5 na działce 1475/6”. Całkowita wartość projektu wynosi 1 107 428,13zł., z czego 85% tj. 941 313,91 zł. zostanie zrefundowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jest to maksymalna kwota dofinansowania, jaką Gmina mogła uzyskać na realizację tego zadania. Planowany harmonogram prac zakłada  wykonanie docieplenia elewacji, ścian fundamentowych, dachu oraz stropu nad wejściem; wymianę istniejącej stolarki okiennej i drzwiowej na nową, spełniającą wartości przenikalności przegród.  Ponadto prace obejmą wymianę instalacji elektrycznej i sanitarnej na parterze i w piwnicy, w tym  wymianę instalacji oświetlenia wbudowanego na nowe energooszczędne LED oraz zapewnienie optymalnego sterowania oświetleniem. Prace przewidują także wymianę grzejników i instalacji c.o. oraz modernizację instalacji c.w.u. Projekt obejmie wyburzenie istniejącego komina zewnętrznego i zamontowanie komina stalowego do pieca gazowego.

Czytaj całość
 
Zaproszenie Drukuj Email
05.09.2017.
Ten artykuł nie został przetłumaczony.

plakat-zaproszenie2017
 
Odbiór odpadów wielkogabarytowych Drukuj Email
04.09.2017.
Ten artykuł nie został przetłumaczony.

KOMUNIKAT
Przypominamy, że odpady wielkogabarytowe (meble, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) odbierane są na terenie gminy Żnin dwa razy w roku. Odbiór odbywa się zgodnie z harmonogramem dostępnym tutaj: http://bip.umznin.pl/dokumenty/4334. Jednocześnie mieszkańcy gminy Żnin przedmiotowe odpady mogą  bezpłatnie dostarczać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który zlokalizowany jest w Żninie przy ul. Jasnej 2a.

Jednocześnie przypominamy, że za odbiór odpadów wielkogabarytowych wystawionych w innym czasie niż wskazany w harmonogramie odpowiada właściciel lub zarządca nieruchomości.

 
komunikat ENEA OPERATOR Drukuj Email
01.09.2017.
Ten artykuł nie został przetłumaczony.

Szanowni Państwo, informujemy, że  zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 18 sierpnia 2011 r.  w sprawie szczegółowych zasad kształtowania taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną - § 41 (przepisy wykonawcze do Ustawy Prawo energetyczne), Klientom spółki przysługuje bonifikata za przekroczenie czasu dopuszczalnej jednorazowej przerwy w dostarczaniu energii elektrycznej wynoszącej 24h.

W celu uzyskania bonifikaty z powyższego tytułu, Klient ENEA Operator Sp. z o.o lub posiadający tzw. umowę kompleksową ze sprzedawcą energii elektrycznej, powinien złożyć pisemny wniosek.

We wniosku należy podać następujące informacje:

 • dane osoby zgłaszającej,
 • adres obiektu,
 • datę zdarzenia oraz informacje o przekroczeniu dopuszczalnego 24 godzinnego czasu przerwy w dostawie energii elektrycznej.

 Wniosek można złożyć:

 • osobiście lub listownie w każdej jednostce organizacyjnej ENEA Operator (dane adresowe znajdują się na stronie internetowej www.operator.enea.pl w zakładce KONTAKT);
 • osobiście lub listownie w biurze obsługi klienta sprzedawcy;
 • faxem pod nr 61 850 44 64
 • mailem na adres: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 • poprzez aplikację e-bok

W każdym zgłoszonym przypadku spółka dokona szczegółowej analizy, a w przypadku uznania zasadności wniosku dokona wypłaty bonifikaty.

Wysokość bonifikaty jest ustalana indywidualnie i zależy od:

 • wielkości zużycia energii elektrycznej Klienta;
 • czasu przekroczenia dopuszczalnej jednorazowej przerwy w dostawie energii elektrycznej, która wynosi 24 godziny;
 • średniej ceny energii elektrycznej z  rynku konkurencyjnego w roku poprzednim podawanej przez prezesa URE i pomnożonej przez 10 w przypadku Klienta indywidualnego przyłączonego do sieci niskiego napięcia.

Wniosek do pobrania

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 45 z 913