Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Termomodernizacja budynku B Publicznego Przedszkola Miejskiego nr 2 w Żninie Drukuj Email
05.09.2017.

dofinansowanieW dniu 31 sierpnia 2017 r. Gmina Żnin podpisała umowę na dofinansowanie inwestycji pn. „Termomodernizacja budynku  B Publicznego Przedszkola Miejskiego nr 2 w Żninie, przy ul. Jasnej 5 na działce 1475/6”. Całkowita wartość projektu wynosi 1 107 428,13zł., z czego 85% tj. 941 313,91 zł. zostanie zrefundowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jest to maksymalna kwota dofinansowania, jaką Gmina mogła uzyskać na realizację tego zadania. Planowany harmonogram prac zakłada  wykonanie docieplenia elewacji, ścian fundamentowych, dachu oraz stropu nad wejściem; wymianę istniejącej stolarki okiennej i drzwiowej na nową, spełniającą wartości przenikalności przegród.  Ponadto prace obejmą wymianę instalacji elektrycznej i sanitarnej na parterze i w piwnicy, w tym  wymianę instalacji oświetlenia wbudowanego na nowe energooszczędne LED oraz zapewnienie optymalnego sterowania oświetleniem. Prace przewidują także wymianę grzejników i instalacji c.o. oraz modernizację instalacji c.w.u. Projekt obejmie wyburzenie istniejącego komina zewnętrznego i zamontowanie komina stalowego do pieca gazowego.

Czytaj całość
 
Zaproszenie Drukuj Email
05.09.2017.
plakat-zaproszenie2017
 
Odbiór odpadów wielkogabarytowych Drukuj Email
04.09.2017.

KOMUNIKAT
Przypominamy, że odpady wielkogabarytowe (meble, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) odbierane są na terenie gminy Żnin dwa razy w roku. Odbiór odbywa się zgodnie z harmonogramem dostępnym tutaj: http://bip.umznin.pl/dokumenty/4334. Jednocześnie mieszkańcy gminy Żnin przedmiotowe odpady mogą  bezpłatnie dostarczać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który zlokalizowany jest w Żninie przy ul. Jasnej 2a.

Jednocześnie przypominamy, że za odbiór odpadów wielkogabarytowych wystawionych w innym czasie niż wskazany w harmonogramie odpowiada właściciel lub zarządca nieruchomości.

 
komunikat ENEA OPERATOR Drukuj Email
01.09.2017.

Szanowni Państwo, informujemy, że  zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 18 sierpnia 2011 r.  w sprawie szczegółowych zasad kształtowania taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną - § 41 (przepisy wykonawcze do Ustawy Prawo energetyczne), Klientom spółki przysługuje bonifikata za przekroczenie czasu dopuszczalnej jednorazowej przerwy w dostarczaniu energii elektrycznej wynoszącej 24h.

W celu uzyskania bonifikaty z powyższego tytułu, Klient ENEA Operator Sp. z o.o lub posiadający tzw. umowę kompleksową ze sprzedawcą energii elektrycznej, powinien złożyć pisemny wniosek.

We wniosku należy podać następujące informacje:

 • dane osoby zgłaszającej,
 • adres obiektu,
 • datę zdarzenia oraz informacje o przekroczeniu dopuszczalnego 24 godzinnego czasu przerwy w dostawie energii elektrycznej.

 Wniosek można złożyć:

 • osobiście lub listownie w każdej jednostce organizacyjnej ENEA Operator (dane adresowe znajdują się na stronie internetowej www.operator.enea.pl w zakładce KONTAKT);
 • osobiście lub listownie w biurze obsługi klienta sprzedawcy;
 • faxem pod nr 61 850 44 64
 • mailem na adres: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 • poprzez aplikację e-bok

W każdym zgłoszonym przypadku spółka dokona szczegółowej analizy, a w przypadku uznania zasadności wniosku dokona wypłaty bonifikaty.

Wysokość bonifikaty jest ustalana indywidualnie i zależy od:

 • wielkości zużycia energii elektrycznej Klienta;
 • czasu przekroczenia dopuszczalnej jednorazowej przerwy w dostawie energii elektrycznej, która wynosi 24 godziny;
 • średniej ceny energii elektrycznej z  rynku konkurencyjnego w roku poprzednim podawanej przez prezesa URE i pomnożonej przez 10 w przypadku Klienta indywidualnego przyłączonego do sieci niskiego napięcia.

Wniosek do pobrania

 
78. rocznica wybuchu II WŚ Drukuj Email
01.09.2017.
druga-wojna-swiatowa
Dziś, 1 września mija 78. rocznica napaści III Rzeszy na Polskę, a tym samym rozpoczęcia największej w historii II wojny
światowej. O napaści poinformowało Polskie Radio:

- Halo, halo. Tu Warszawa i wszystkie rozgłośnie Polskiego Radia. O godzinie 5.40 oddziały niemieckie przekroczyły polską granicę, łamiąc pakt o nieagresji. Zbombardowano szereg miast. Za chwilę usłyszą państwo komunikat specjalny - mówił spiker.

II wojna światowa  była jednym z najtragiczniejszych konfliktów zbrojnych w dziejach ludzkości. Trudno wciąż policzyć wszystkie jej ofiary, niektóre źródła podają, że pochłonęła ona życie nawet 72 mln ludzi. Historycy szacują, że w okresie od 1939 do 1945 roku zginęło prawie 6 mln obywateli naszego kraju.
Dziś, w dniu 78. rocznicy oddajmy hołd wszystkim ofiarom, pochylmy się nad ich losem z szacunkiem i ocalmy od zapomnienia.
 
"A więc wojna. Z dniem dzisiejszym wszystkie sprawy i zagadnienia schodzą na plan dalszy.  Całe nasze życie publiczne i prywatne przestawiamy na specjalne tory. Weszliśmy w okres wojny. Wysiłek całego narodu musi iść w jednym kierunku.  Wszyscy jesteśmy żołnierzami. Musimy myśleć tylko o jednym: walka aż do zwycięstwa"
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 45 z 912