Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Otwarcie placówki gazowniczej Drukuj Email
13.02.2017.
otwarcie-placowki-gazowniczej W Żninie odbyła się uroczystość otwarcia Placówki Gazowniczej. Dyrektor Zakładu Gazowniczego w Bydgoszczy, pan Sebastian Latanowicz zaprezentował wyremontowany i adaptowany obiekt przy ulicy Mickiewicza. Biuro, zaplecze socjalne dla monterów, kuchnia, łazienka pachnące nowością zrobiły na gościach pozytywne wrażenie. Dyrektor ZG w Bydgoszczy przypomniał też krótko historię żnińskiej gazowni i stopnie jej rozwoju. Dzieje żnińskiego gazownictwa liczą sobie grubo ponad 100 lat, bo pierwsza gazownia zaczęła świadczyć usługi już w 1901 roku.
Czytaj całość
 
XXIX sesja Rady Miejskiej w Żninie Drukuj Email
10.02.2017.
sesja
 
Aby przejść do wideo proszę kliknąć TUTAJ
 
Apel do hodowców drobiu Drukuj Email
09.02.2017.
grypa2017W  związku z rozprzestrzenianiem się zjadliwej grypy ptasiej na obszarze naszego kraju, Wojewoda Kujawsko-Pomorski zwrócił się z pismem o podjęcie stosownych przedsięwzięć mających na celu zminimalizowanie tego typu zagrożeń.
Poważne obawy budzą sytuacje świadczące o niefrasobliwości i braku odpowiedzialności ze strony hodowców drobiu, szczególnie tych prowadzących małe hodowle przydomowe.Należy  nadmienić, że zasady określone w przepisach związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków i restrykcjami za ich nieprzestrzeganie, obowiązują wszystkich hodowców niezależnie od wielkości i skali prowadzonej działalności i przewidują konieczność trzymania drobiu, nawet pojedynczych sztuk w pomieszczeniach zamkniętych.
W sytuacji udowodnienia hodowcy braku stosowania w swoim gospodarstwie przedmiotowych zasad traci on w przypadku wystąpienia ogniska choroby prawo do uzyskania  odszkodowania ze środków budżetu państwa, a dodatkowo naraża się na wszczęcie w stosunku
do niego postępowania karnego.
W wyniku pojawienia się ogniska ptasiej grypy w małym przydomowym gospodarstwie zlikwidowane zostaną stada hodowlane liczące po kilka lub kilkanaście tysięcy sztuk, które znalazły się w promieniu 3 km od wykrytego ogniska choroby.
W związku z powyższym wszelkiego rodzaju informacje mające znamiona ptasiej grypy  należy niezwłocznie zgłaszać Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Żninie, tel. 52 303 20 06 lub tel. kom. 694 457 865.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 45 z 788