Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Informacja dla organizacji pozarządowych Print E-mail
wtorek, 10 kwiecień 2018
There are no translations available

Burmistrz Żnina ogłasza nabór ofert organizacji pozarządowych, które zainteresowane są nieodpłatnym otrzymaniem używanego samochodu z zasobów Gminy Żnin do wykorzystania na prowadzenie działań statutowych organizacji na rzecz mieszkańców gminy Żnin. Więcej informacji w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Żninie, kliknij: TUTAJ.
2018-04-10_renault_1
Read more...
 
Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa Print E-mail
poniedziałek, 09 kwiecień 2018
There are no translations available

plakat-spotkanie_net1
 
Bezpłatne badanie słuchu Print E-mail
piątek, 06 kwiecień 2018
There are no translations available

2018-04-06_badanie_suchu
 
Dzień Pamięci OfiarZbrodni Katyńskiej Print E-mail
czwartek, 05 kwiecień 2018
There are no translations available

katy_2018
 
Informacja ważna dla osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą Print E-mail
czwartek, 05 kwiecień 2018
There are no translations available

 
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uprzejmie przypomina, iż do dnia 31 maja każdego roku rolnik lub domownik prowadzący jednocześnie pozarolniczą działalność gospodarczą zobowiązany jest złożyć w macierzystej jednostce organizacyjnej KRUS zaświadczenie albo oświadczenie, że nie została przekroczona roczna kwota graniczna podatku dochodowego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej za rok ubiegły. Kwota podatku należnego za 2017 r. wynosi 3.300 zł.
Ze względu na to, iż termin 31 maja w bieżącym roku przypada w dzień ustawowo wolny od pracy (tj. święto Bożego Ciała), to zgodnie z przepisem art. 57 §4 Kodeksu postępowania administracyjnego upływa on następnego dnia, który nie jest dniem wolnym od pracy ani sobotą. Zatem ostateczny termin na złożenie zaświadczenia albo oświadczenia o kwocie należnego podatku dochodowego z przychodu z pozarolniczej działalności gospodarczej za rok 2017, przypada w piątek 1 czerwca 2018 r.
Jednocześnie Kasa przypomina, że w sytuacjach, gdy:
•    kwota należnego podatku od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej przekroczyła roczną kwotę graniczną za 2017 r.
•    w terminie do 1 czerwca 2018 r. nie zostanie złożone w Kasie stosowne zaświadczenie lub oświadczenie, ubezpieczenie społeczne rolników ustanie z dniem, do którego osoba zainteresowana była zobowiązana złożyć powyższe zaświadczenie albo oświadczenie tj. 1 czerwca 2018 r.
Dodatkowo Kasa pragnie poinformować, że termin na złożenie wyżej wymienionego zaświadczenia lub oświadczenia, może zostać przywrócony wyłącznie na wniosek zainteresowanego rolnika lub domownika, jeżeli udowodni on, że niezachowanie terminu nastąpiło wskutek zdarzeń losowych (art. 5a ust. 7 ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników).
 
Przekazano za pośrednictwem OR KRUS w Bydgoszczy

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 46 - 50 of 1011