Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Uroczyste obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Drukuj Email
04.05.2018.
Uroczyste obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Żninie, którą uświetnił występ Chóru Moniuszko.Po nabożeństwie uczestnicy przeszli pod Pomnik Walki i Męczeństwa przy ul. Kościuszki. Mieszkańcy Żnina razem z delegacjami odśpiewali hymn państwowy, a po nim  władze samorządowe wraz z delegacjami placówek gminnych, powiatowych, oświatowych oraz kulturalnych złożyły wiązanki pod pomnikiem. Po zakończeniu uroczystości patriotycznych Burmistrz Żnina Robert Luchowski wraz z przedstawicielem Nadleśnictwa Gołąbki oraz Wojewody Kujawsko-Pomorskiego posadzili Dąb Niepodległości z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Posadzenie drzewa zorganizowano w ramach akcji przygotowanej przez Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy.
_dsc4018_konstytucja
 
 
Czytaj całość
 
KONKURS NA PROJEKT POMNIKA ŁAWKA NIEPODLEGŁOŚCI Drukuj Email
25.04.2018.
20 kwietnia 2018 roku Minister Mariusz Błaszczak poinformował o programie Ministerstwa Obrony Narodowej pod hasłem ŁAWKA NIEPODLEGŁOŚCI - UPAMIĘTNIAJĄCYM 100. ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Ławka Niepodległości będzie pomnikiem, którego projekt zostanie wyłoniony w konkursie artystyczno-architektonicznym ogłoszonym przez MON.
 
Konkurs potrwa do 22 maja.  Laureaci Konkursu otrzymają nagrody. Nagroda główna to 30 000 zł i dwa wyróżnienia po 8 500 zł.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w konkursie.

 

plakat_lawka_konkurs
Dokumenty do pobrania:

 

  

 
Oferta stowarzyszenia Humanitas Drukuj Email
24.04.2018.
Stowarzyszenie Humanitas  przygotowało ciekawą ofertę dla dzieci.

„Dziecięce inspiracje gliną” – projekt, którego celem jest  rozwinięcie zdolności, plastycznych, manualnych, kreatywności oraz poszerzenie wiedzy z zakresu kultury, sztuki i historii, twórczego spędzania wolnego czasu w grupie 20 dzieci w wieku 9-10 lat z terenu powiatu żnińskiego, podczas dwóch dni warsztatów garncarskich w trakcie wakacji 2018.
• Udział w Projekcie jest bezpłatny, koszty jego organizacji finansowane są ze środków Powiatu Żnińskiego, Gminy Żnin i Stowarzyszenia Humanitas.
• Pierwsza część zajęć odbędzie się 4 lipca br. (środa), termin drugiej części zostanie uzgodniony na pierwszym spotkaniu.

W ramach zajęć uczestnicy przejadą koleją wąskotorową ze Żnina do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie, Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji zwiedzą osadę biskupińską i skansen kolei wąskotorowej. Pod opieką garncarza samodzielnie wykonają naczynia z gliny podczas  dwudniowych warsztatów garncarskich. Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest dostarczenie do siedziby stowarzyszenia w Centrum Organizacji Pozarządowych w Żninie przy ul. Śniadeckich 15  wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z załącznikami, w nieprzekraczalnym terminie do 22 maja 2018 r. do godz. 19:00. 
Regulamin uczestnictwa wraz z załącznikami dostępne są pod adresem: www.facebook.com/COPZnin , w siedzibie Stowarzyszenia Humanitas oraz do pobrania poniżej:
 
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń!
Wszelkie  informacje na temat projektu udzielane są pod nr telefonu 52 351 53 01.                                                         
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 50 z 1024
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej