Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Dyżury prokuratora Drukuj Email
20.02.2017.
paragrafProkuratura Rejonowa w Szubinie wraz z Ośrodkiem Zamiejscowym Prokuratury Rejonowej w Szubinie z siedzibą w Żninie informuje, że w ramach "Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw" przez 5 dni, tj. 20.02. - 24.02.2017 rok pełnione będą dyżury prokuratora.

Dyżury odbywać się będą w godzinach 10:00 - 14:00 w siedzibie Prokuratury Rejonowej w Szubinie przy ul. Ogrodowej 14 oraz Ośrodka Zamiejscowego w Żninie przy ul. Sądowej 2.

 
 
Wojewódzkie Obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego Drukuj Email
20.02.2017.
dzien-przewodnika-stronaW sobotę, 18 lutego 2017, w Żninie odbyły się wojewódzkie obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Gościny użyczył Żniński Dom Kultury.
Gośćmi byli między innymi: wiceprezes Zarządu Głównego PTTK Henryk Miłoszewski,      przewodnicząca Samorządu Przewodników Turystycznych Województwa Kujawsko-Pomorskiego Jolanta Szulc, starosta żniński Zbigniew Jaszczuk, burmistrz Żnina Robert Luchowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Żninie Grzegorz Koziełek.
Na spotkanie przybyli przewodnicy z niemal wszystkich zarządów oddziałów PTTK województwa, dyrektorzy muzeów i instytucji kulturalnych, prezesi oddziałów i kół PTTK, przedstawiciele  informacji turystycznych i lokalnych organizacji turystycznych oraz przedstawiciele parków krajobrazowych.
Na początku ciekawa, dowcipna pogadanka prezesa Pałuckiego Oddziału PTTK, Czesława Łukomskiego, wywoływała salwy śmiechu. Tym samym prezes pokazał, jak przewodnik może uczyć bawiąc. Ciekawą prezentację, zachwalająca walory turystyczne Pałuk, przygotował Dawid Kolasa z Wydziału Turystyki, Promocji i Rozwoju Gminy w Urzędzie Miejskim w Żninie.
Wielu uznanych przewodników zostało nagrodzonych za swoje osiągnięcia na szlakach wycieczkowych. Listy gratulacyjne, odznaki i upominki wręczali przedstawiciele samorządów
Dla przewodników z innych rejonów, którzy byli gośćmi imprezy, zorganizowano zwiedzanie wieży ratuszowej na rynku w Żninie z udziałem miejscowego przewodnika. Tego zadania podjął się Michał Woźniak. Wspólny obiad w restauracji Basztowej zakończył spotkanie.


Czytaj całość
 
Gala podsumowująca Bojerowe Mistrzostwa Świata i Europy Drukuj Email
20.02.2017.
img_9676
Zakończyły się Bojerowe Mistrzostwa Świata w klasach DN-Junior i Ice-Optimist, które rozegrano na Jeziorze Żnińskim Dużym. Na linii startu do zimowych regat stanęło 23 zawodników do 24 lat  w klasie DN Junior i 41 do 16 lat w klasie Ice-Optimist. Najmłodsi w klasie Ice-Optimist liczyli sobie po 11 lat.
W regatach wzięli udział zawodnicy z Estonii, Litwy, Łotwy, Rosji, Węgier, Stanów Zjednoczonych, Szwecji i Polski. Mężczyźni i kobiety startowali we wspólnych wyścigach, ale klasyfikowani byli w oddzielnych kategoriach. Uroczystość zakończenia i wręczenia trofeów odbyła się w restauracji Martina.
W klasie DN-Junior klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: mistrzem świata został Szwed Eddie Klemets, wicemistrzem Estończyk Eigo Helimets, a trzecie miejsce zajął jego rodak Kevin Grass. W kategorii kobiet zwyciężyła Zuzanna Rybicka przed Sarą Piasecką (obie Polki) i Rütą Eistzteike z Łotwy.
Mistrzem świata w klasie Ice-Optimist został Estończyk Georg Paomees. Na drugim miejscu uplasował się jego rodak Daniel Rüütel, a trzeci był Polak Daniel Sternicki. Wśród pań tytuł mistrzowski zdobyła Rosjanka Polina Artiukh przed Polką Amelią Potejko i Estonką Romi Safin.
Czytaj całość
 
Dyżur ekspertów - program rewitalizacji Drukuj Email
17.02.2017.
Urząd Miejski w Żninie informuje o kontynuacji dyżurów eksperckich związanych z pracami nad programem rewitalizacji. Są one adresowane do osób zainteresowanych realizacją projektów rewitalizacyjnych w ramach przygotowywanego „Programu Rewitalizacji dla Gminy Żnin na lata 2016-2023”.

Harmonogram dyżurów w lutym 2017 roku przedstawia się następująco:

14 lutego od  9.00 do 11.00

21 lutego od 12.00 do 14.00

28 lutego od 11.30 do 13.30


Dyżury te będą się odbywać w Urzędzie Miejskim w Żninie, ul. 700-lecia 39, biuro nr 44 (II piętro). Osoby zainteresowane konsultacjami z ekspertami zewnętrznymi proszone są o kontakt z Wydziałem Turystyki, Promocji i Rozwoju Gminy (Łukasz Milejczak, tel. 52 3031301 wewn. 122, email: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć )

Konsultacje eksperckie odbywają się w ramach projektu pn. „Przygotowanie Programu Rewitalizacji dla Gminy Żnin na lata 2016-2023”, na który Gmina Żnin uzyskała dofinansowanie w kwocie  43 875,00 zł, w 85% pochodzącej ze środków Funduszu Spójności (Program Operacyjny Pomoc Techniczna 2014-2020) oraz 15% z budżetu państwa.
 
logotyp_program_rewi

 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 51 - 55 z 803