Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Informacja dotycząca funkcjonowania Urzędu Miejskiego w Żninie Print E-mail
poniedziałek, 19 lipiec 2021
There are no translations available

info_20_lipca
 
Ostrzeżenie meteorologiczne Print E-mail
czwartek, 15 lipiec 2021
There are no translations available

14.07.2021_silny_deszcz_z_burzami_-_2-1
 
Informacja o suszy Print E-mail
środa, 14 lipiec 2021
There are no translations available

Susza rolnicza 2021. Zgłaszanie i szacowanie szkód wyłącznie przez aplikację.

Na podstawie danych Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa stwierdzono w IV i V okresie raportowania zagrożenie wystąpienia suszy rolniczej na terenie Gminy Żnin. Według stanu na dzień 30 czerwca 2021 r. zagrożenie dotyczy kategorii gleby I (wśród upraw zbóż jarych, rzepaku i rzepiku oraz krzewy owocowe).
Aktualny stan zagrożenia suszą dla Gminy Żnin podawany jest na stronie internetowej: https://susza.iung.pulawy.pl/wykazy/2021,0419063/. Zaleca się stałą weryfikację czy dane uprawy są objęte suszą, gdyż raporty ulegają aktualizacji.

Jak zgłosić wniosek o oszacowanie strat?
Zgłaszanie przez producentów rolnych wniosków o oszacowanie strat w uprawach rolnych (nie stanowiących środka trwałego) spowodowanych przez suszę i sporządzanie protokołu szacowania strat dokonywane jest poprzez aplikacje publiczną, bez udziału Komisji. Wnioski o oszacowanie szkód należy zatem składać wyłącznie drogą elektroniczną poprzez aplikację:
https://aplikacje.gov.pl/app/susza/

Instrukcja wypełniania wniosku znajduje się pod tym linkiem:
https://www.gov.pl/web/gov/zloz-wniosek-o-oszacowanie-spowodowanych-przez-susze-strat-w-uprawach-rolnych

Producent rolny, korzystając z własnego Profilu Zaufanego, samodzielnie określa zakres i stopień strat spowodowanych przez suszę w uprawach rolnych w swoim gospodarstwie rolnym. Wprowadzane przez producenta rolnego dane są automatycznie weryfikowane przez aplikację z danymi:
• Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w zakresie upraw rolnych zgłoszonych do wniosku o dopłaty bezpośrednie oraz danymi zawartymi w Systemie Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt;
• Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach w zakresie zasięgu i zakresu suszy wynikającego z Systemu  Monitoringu Suszy Rolniczej.

Po wprowadzeniu danych, w aplikacji wygenerowany zostanie automatycznie protokół  oszacowania szkód powstałych w wyniku suszy, jeżeli  szkody wynoszą powyżej 30%  średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym z ostatnich trzech lat poprzedzających rok, w którym wystąpiła susza. Średnia roczna produkcja rolna  jest ustalana  na podstawie danych Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej w Warszawie  pochodzących z  Systemu Zbierania Danych Rachunkowych (FADN).

Producent rolny będzie miał prawo do kilkukrotnego uzupełniania strat w poszczególnych uprawach w miarę ich obejmowania suszą wskazywaną przez System Monitoringu Suszy Rolniczej – do  momentu potwierdzenia ostatniego zgłoszenia poprzez podpisanie wniosku  Profilem Zaufanym. Podpisanie wniosku uruchamia proces generowania protokołu strat w gospodarstwie rolnym przekazywanym do zatwierdzenia przez Wojewodę i uniemożliwia dokonywanie dalszych zgłoszeń.
Każdy producent rolny może otrzymać w danym roku jeden protokół oszacowania szkód w gospodarstwie rolnym spowodowanych przez suszę.

ABY MÓC SKORZYSTAĆ Z APLIKACJI KONIECZNE JEST POSIADANIE PROFILU ZAUFANEGO.
 
Ostrzeżenie meteorologiczne Print E-mail
środa, 14 lipiec 2021
There are no translations available

14.07.2021_burze_z_gradem_2-1
 
Nagrody w rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski Print E-mail
piątek, 09 lipiec 2021
There are no translations available

baner_rywalizacje

 Uczestników rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski zachęcamy do zapoznania się z informacją na temat nagród: TUTAJ

 
<< Start < Prev 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Next > End >>

Results 71 - 75 of 1664
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej