Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Spotkanie z przedstawicielami USKOM Żnin Print E-mail
czwartek, 18 czerwiec 2015
There are no translations available

USKOM Żnin Sp. z o. o.W dniu 17 czerwca 2015r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami USKOM Żnin Sp. z o.o. na którym firma przedstawiła realizowane oraz planowane inwestycje, związane z budową bioreaktorów do utylizacji odpadów i odzysku energii. W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Żnina, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Żninie oraz Radni Rady Miejskiej. USKOM Żnin przedstawiło prezentacje opisujące spółkę oraz przedsięwzięcia inwestycyjne. Następnie odbyła się dyskusja podczas której przedstawiciele spółki odpowiadali na pytania uczestników spotkania.
Read more...
 
Weź udział w konkursie Europa to My! Do wygrania podróż marzeń i koncert w Twojej miejscowości Print E-mail
wtorek, 16 czerwiec 2015
There are no translations available

Plakat konkursu Europa to my!Pokaż, jak zmieniła się Twoja okolica dzięki Funduszom Europejskim i wygraj wspaniałe nagrody!
Na zwycięzcę konkursu czeka voucher o wartości 20 000 złotych na wspaniałą podróż w dowolnie wybrany zakątek Europy. Dodatkowo miejscowość zwycięzcy otrzyma 5 hot-spotów z darmowym rocznym Wi-fi dla mieszkańców, a 30 sierpnia 2015 r. w miejscowości, w której znajduje się zwycięski projekt  zostanie zorganizowany Ogólnopolski Dzień Funduszy Europejskich, którego zwieńczeniem będzie wyjątkowy koncert z udziałem gwiazd polskiej muzyki. Wystąpią między innymi: Edyta Górniak, Formacja Nieżywych Schabuff, Monika Kuszyńska, Margaret, Donatan & Cleo. Koncert transmitowany będzie na żywo w TVP 1.  Dla tych, którzy znajdą się w finałowej dwudziestce przygotowano również cenne nagrody - 20 nowoczesnych laptopów. Wartość każdego z nich wynosi 1.500 zł brutto.
Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie, wybierz konkretne miejsce dofinansowane z dotacji unijnych i zrób kilka zdjęć. Wypełniając zgłoszenie, staraj się wybrać najciekawsze ujęcia, tak aby jak najlepiej pokazać zmiany, jakie zaszły w Twojej miejscowości lub okolicy.
Jeśli posiadasz zdjęcia wykonane przed realizacją projektu albo w trakcie jej powstawania, także je dodaj! Zwiększy to atrakcyjność Twojego zgłoszenia. Możesz przesłać maksymalnie 8 zdjęć.
W opisie projektu przedstaw rolę, jaką on pełni dla Ciebie i mieszkańców Twojej miejscowości oraz jakie korzyści i zmiany na lepsze przyniósł on Tobie i lokalnej społeczności.
 
Read more...
 
Z wizytą na berlińskich kolejkach Print E-mail
wtorek, 16 czerwiec 2015
There are no translations available

Żnińska delegacja na berlińskich kolejkachTrwa niemieckie tournée parowozu PX-38 Leon. Po wizycie we Frankfurcie kolejnym przystankiem Leona jest Berlin. Z tej okazji w dniach 12-14 czerwca 2015 przedstawiciele Rady Miejskiej w Żninie, Urzędu Miejskiego i pracownicy kolejki wąskotorowej przebywali w Niemczech. Wizyta, która odbywała się z okazji 90-tych urodzin parowozu "Merapi" była okazją do przyjrzenia się funkcjonowaniu dwóch kolejek wąskotorowych na terenie Berlina: Britzer Parkbahn prowadzonej przez Petera Erka oraz Parkeisenbahn Wuhlheide, w której podczas minionego weekendu jedną z największych atrakcji był żniński parowóz PX-38 Leon.  Oprócz promocji Leona i żnińskiej kolejki był czas na bezcenne rozmowy branżowe, na podpatrywanie niemieckich rozwiązań w zakresie funkcjonowania kolejek oraz budowanie współpracy i planów rozwoju na rzecz rozwoju Żnińskiej Kolejki Wąskotorowej. To nie ostatni przystanek naszego parowozu, ponieważ już od soboty Px38 "Leon" rozpocznie kursy na następnej niemieckiej kolejce – tym razem w Klutz nieopodal Lubeki.
 
Read more...
 
Naklejaj, fotografuj, wygrywaj! Print E-mail
poniedziałek, 01 czerwiec 2015
There are no translations available

bilde 29 maja w największych gazetach w regionie umieszczona została naklejka przygotowana z myślą o Święcie Województwa, dodatkowo została ona rozesłana do lokalnych urzędów miast i gmin oraz punktów informacji turystycznej. Tam możecie jeszcze ją znaleźć i przyłączyć się do zabawy. Każdy, chcący wziąć udział w zabawie, powinien przykleić naklejkę, zrobić zdjęcie i wstawić je na Fanpage'u Kujawsko-Pomorskie Lubię Tu Być! do specjalnej aplikacji konkursowej.
Dla autorów najciekawszych zdjęć przygotowano ciekawe nagrody 9 voucherów do SPA oraz nagrodę główną dla pierwszego miejsca 2000 zł.
Na zgłoszenia i głosowanie macie czas do 21 czerwca.
 
XXI Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych Print E-mail
wtorek, 16 czerwiec 2015
There are no translations available

W dniach 19 czerwca – 21 czerwca 2015 r. w Łodzi odbędzie się XXI Ogólnopolski Finał „Czwartków Lekkoatletycznych”. Reprezentacja Żnina wyłoniona z Finału Miejskiego Czwartków LA w dniu 28 maja 2015 r. to 32 uczestników oraz  opiekunowie. Wyjazd reprezentacji Żnina nastąpi w dniu 19 czerwca 2015 r. o godz. 15.00, natomiast powrót 21 czerwca 2015 r. w godzinach popołudniowych. Wyjazd reprezentacji możliwy jest dzięki dotacji budżetowej pozyskanej do Gminy Żnin. Wsparcie finansowe pozyskaliśmy także od Starostwa Powiatowego w Żninie, ZSN Gąsawa, natomiast PEPSI Żnin zaoferowało nam nieodpłatnie napoje.   Rada Miejsko-Gminna Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe składa serdeczne wyrazy podziękowania wszystkim, którzy zaoferowali swą pomoc i tym samym przyczynili się  do możliwości wyjazdu naszej reprezentacji na XXI Ogólnopolski Finał „Czwartków Lekkoatletycznych”.

Read more...
 
<< Start < Prev 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Next > End >>

Results 761 - 765 of 944