Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Za nami debata o wiatrakach Drukuj Email
30.04.2015.
1Blisko 70 osób wzięło udział w konferencji p.t. „Elektrownie wiatrowe w Gminie Żnin – szansa, czy zagrożenie”? Podczas merytorycznej dyskusji poprzedzonej prezentacjami multimedialnymi mieszkańcy, przedstawiciele samorządu terytorialnego oraz inwestorzy mieli okazję wypowiedzieć się na temat rozwoju energetyki wiatrowej na terenie Gminy Żnin. Po ponad 3 godzinnym spotkaniu uczestnicy, zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy elektrowni wiatrowych, wyrażali zadowolenie z faktu organizacji tego typu spotkania a także samego przebiegu dyskusji.
Czytaj całość
 
Elektrownie wiatrowe w Gminie Żnin  szansa, czy zagrożenie? Drukuj Email
27.04.2015.
turbinaW środę 29 kwietnia, o godz. 17:00 w auli Urzędu Miejskiego w Żninie odbędzie się konferencja pt. Elektrownie wiatrowe w Gminie Żnin – szansa, czy zagrożenie?
Celem konferencji jest przedstawienie aktualnej sytuacji związanej z rozwojem energetyki wiatrowej, z punktu widzenia mieszkańców, inwestorów i samorządu gminnego.
Zapraszamy serdecznie do aktywnego uczestnictwa.
 
Urzędnicy uczcili Dzień Ziemi Drukuj Email
27.04.2015.
9423 kwietnia pracownicy Urzędu Miejskiego w Żninie uprzątnęli ulicę Ułańską. Sprzątał burmistrz, skarbnik i sekretarz, sprzątali doradca i strażnik miejski, sprzątał kierownik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa, Leśnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich i Turystyki i Promocji Gminy, sprzątali inni pracownicy urzędu, którzy odpowiedzieli na apel Piotra Ostrowskiego - kierownika OŚ-u . Wspólnie zebraliśmy ogromną górę śmieci: plastik, azbest, folie, materiały budowlane, części garderoby i inne. Następnym razem będzie nas jeszcze więcej ...
NIE ZAŚMIECAJMY MIEJSCA, W KTÓRYM ŻYJEMY!
Czytaj całość
 
"CZERWONY KAPTUREK" w ŻDK Drukuj Email
24.04.2015.
czerwony_copy„Czerwony Kapturek” to znakomite przedstawienie przygotowane na podstawie bajki Charles’a Perrault’a. Łatwowierny Kapturek zdradza przebiegłemu wilkowi drogę do domku babci. Okazuje się jednak, że sprytnego wilka da się przechytrzyć. Żywy, wesoły spektakl pozbawiony jest przemocy, uczy posłuszeństwa wobec rodziców i przestrzega przed zbytnią ufnością wobec nieznajomych. Spektakl przybliża widzom piękno lasu i całej przyrody. Uczy widzów, jak należy zachowywać się w lesie, aby nie szkodzić jego mieszkańcom i pięknu natury.
Czytaj całość
 
Spektakl na 250-lecie teatru publicznego w Polsce - "SEPARACJA?" Drukuj Email
24.04.2015.
separacja_2015Sztuka „Separacja?” jest pierwszym ze spektakli zaproszonych do Żnina z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Przedstawienie,którego autorem jest Mariusz Marczyk opowiada o nauczycielskim małżeństwie, które przeżywszy ze sobą prawie ćwierć wieku wkracza w fazę nieuchronnego kryzysu. Joanna i Patryk wystawiają sobie rachunki za przeżyte razem lata. Zarzuty są śmieszne i banalne, ale wobec nie dających się okiełznać emocji, dają asumpt do podjęcia decyzji o separacji. Małżeńskie perypetie jak w soczewce skupiają te problemy, z którymi borykają się pary niekoniecznie z dużym stażem. Spotkanie z bohaterami sztuki pozwala spojrzeć na nie z dużym dystansem.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 776 - 780 z 913