Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Program operacyjny 2021-2027 Drukuj Email
23.04.2021.
beztytuu_copy Samorząd województwa przystąpił do negocjacji z rządem ostatecznej kwoty, jaką zamknie się budżet naszego programu operacyjnego 2021-2027. Usilnie zabiegamy o to, by były to co najmniej 2 miliardy euro. Na wczorajszej (22 kwietnia) konferencji prasowej marszałek Piotr Całbecki zaapelował o szerokie wsparcie dla naszego stanowiska negocjacyjnego.

Wiemy, jak będzie wyglądała podstawowa kwota alokacji, liczona według algorytmu opartego m.in. o liczbę ludności, PKB i poziom bezrobocia – to 1 476 milionów euro. Niewiadomą pozostaje wciąż jednak sposób rozdysponowania 25-procentowej tak zwanej puli rezerwowej (chodzi o 25 proc. wszystkich środków, które rząd przeznacza na programy regionalne). Uważamy, że podziałem tym powinien rządzić taki sam algorytm, w myśl którego słabsze regiony, do których wciąż się zaliczamy, otrzymają więcej.

- Tymczasem słyszymy, że wcale tak nie musi być. Może się okazać, że mocne województwa – w tym te, które rzeczywiście dużo tracą w nowym rozdaniu, bo w myśl unijnych standardów nie są już kwalifikowane jako regiony słabiej rozwinięte, mam tu na myśli Wielkopolskę i Dolny Śląsk – że to właśnie one zostaną głównie zasilone z puli rezerwowej. To znaczy że my, zaliczani do słabszych, otrzymamy jedną z niższych alokacji dodatkowych. Będziemy walczyć do upadłego, żeby tak się nie stało! Polityka spójności polega na wyrównywaniu szans rozwojowych, a nie na pogłębianiu dysproporcji. Zabiegamy o to, żeby podział rezerwy był rzeczywiście sprawiedliwy – powiedział na wczorajszej konferencji prasowej gospodarz województwa.   

 
konferencja_inwestycje_fot_mikolaj_kuras-14_copyZaprezentował dziennikarzom zestawienie dotyczące zagwarantowanych już środków polityki spójności nowej perspektywy dla poszczególnych regionów w ujęciu per capita. Uwzględniliśmy w nim podane już do publicznej wiadomości kwoty podstawowe dla poszczególnych programów operacyjnych oraz alokacje z programu  Polska Wschodnia i Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Okazuje się, że Kujawsko-Pomorskie plasuje się w dolnej strefie stawki, na 12. miejscu. Przykładowo: otrzymamy per capita prawie dwa razy mniej  niż województwo świętokrzyskie.

Kontrakty z rządem dotyczące ostatecznego podziału środków przeznaczonych na programy regionalne, wedle założeń przedstawionych przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, mają zostały uzgodnione do końca czerwca. Pierwsze spotkanie negocjacyjne marszałka Piotra Całbeckiego z ministrem Waldemarem Budą odbyło się 19 kwietnia.

- Wyłożyliśmy nasze karty na stół i czekamy na odpowiedź. To będą trudne negocjacje – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 
Spotkanie online - Narodowy Spis Powszechny Drukuj Email
21.04.2021.
Już w najbliższy piątek o godzinie 11.00 każda zainteresowana osoba będzie miała możliwość wzięcia udziału w spotkaniu online dotyczącym Narodowego Spisu Powszechnego. Będzie to doskonała okazja do wyjaśnienia wszelkich wątpliwości i zadania pytań ekspertom. Wystarczy wejsć na stronę:

nsp_2021
 
Projekt realizowany ze środków zewnętrznych Drukuj Email
21.04.2021.

 
belka-logotypw-popr1
 
Gmina Żnin realizuje operację współfinansowaną ze środków zewnętrznych pt.:
Wydanie mapy szlaku kajakowego oraz katalogu turystycznego promującego dziedzictwo kulturowe rybołówstwa i akwakultury gminy Żnin.
 
W ramach realizacji operacji zostanie osiągnięty następujący cel: zwiększenie atrakcyjności turystycznej regionu poprzez wydanie publikacji promujących gminę Żnin.
 
Gmina Żnin otrzyma dofinansowanie w wysokości 7 343,00 zł (do 85% kosztów kwalifikowalnych operacji).
 
Operacja polega na wydaniu nieprzemakalnej mapy szlaku kajakowego, prowadzącego ze Żnina do Wenecji oraz katalogu turystycznego prezentującego najważniejsze atrakcje turystyczne regionu, w tym zwłaszcza takie, które wiążą się z rybołówstwem i akwakulturą.
 
Materiały promocyjne zostaną wydane w nakładzie 5 000 sztuk każdy i będą bezpłatnie kolportowane wśród mieszkańców, turystów i innych zainteresowanych osób.
 
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 81 - 85 z 1630
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej