Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Wspomnienie Prof. Kazimierza Piwkowskiego Drukuj Email
03.04.2015.

piwkowskiUrząd Miejski w Żninie informuje, że dzisiaj (3 kwietnia) mija trzecia rocznica śmierci Wielkiego Żninianina, światowej sławy muzyka i wykładowcy, Prof. Kazimierza Piwkowskiego. W uznaniu zasług w upowszechnianiu kultury w kraju i poza jego granicami oraz promocji Miasta i Gminy Żnin na arenie międzynarodowej w listopadzie 2007 roku Rada Miejska w Żninie przyznała Prof. Piwkowskiemu tytuł Honorowego Obywatela Gminy Żnin. Niech najbliższy czas będzie wykorzystany także na wspomnienie tego Wybitnego Artysty.

Czytaj całość
 
Reportaż z konkursu na Palmę Wielkanocną i Kropidło Pałuckie Drukuj Email
03.04.2015.

Spot reportażowy z konkursu na palmę wielkanocną i kropidło pałuckie. Realizacja: R. Swigon, enset.pl

 
Pożegnanie śp. Tadeusza Mazanego Drukuj Email
02.04.2015.
tadeusz_mazany1 kwietnia na cmentarzu parafialnym w Żninie pożegnaliśmy śp. Tadeusza Mazanego, naszego przyjaciela, kolegę, społecznika uhonorowanego tytułem Zasłużonego dla Gminy Żnin w uznaniu zasług za wieloletnią aktywną działalność społeczną.

Pan Tadeusz Mazany urodził się w 1927 r. w Żninie. Od 1952 roku aktywnie działał w Zrzeszeniu Ludowych Zespołów Sportowych. W latach 1980–1990 pełnił funkcję Przewodniczącego Zrzeszenia, na ostatnim Walnym Zebraniu Członków uzyskał tytuł Honorowego Członka Miejsko-Gminnego Zrzeszenia LZS w Żninie.
Czytaj całość
 
Wizyty Burmistrza w publicznych placówkach oświatowych Drukuj Email
31.03.2015.

Od 23 marca 2015 r. Burmistrz Żnina Robert Luchowski i kierownik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Jacek Świtała rozpoczęli wizyty w publicznych placówkach oświatowych, których organem prowadzącym jest Gmina Żnin. Celem tych wizyt jest zapoznanie z rzeczywistym stanem budynków, bazą dydaktyczną i kadrą pracowniczą, a co za tym idzie, warunków w jakich przystało uczyć się najmłodszej części mieszkańców naszej gminy. Podczas spotkań z dyrektorami omówione zostaną problemy, z którymi borykają się podczas codziennej pracy. Cykl wizyt zakończy się w pierwszej dekadzie kwietnia br.

 
Gmina Żnin przystąpiła do projektu Podwórko Nivea Drukuj Email
31.03.2015.
podworko_niveaProjekt ten ma na celu wyłonienie 40 lokalizacji w Polsce, w których firma NIVEA wybuduje tak zwane Rodzinne Miejsca Zabaw. Jako nasz punkt podaliśmy Miejski Ośrodek Sportu. Kryterium wybudowania takiego miejsca jest liczba oddanych głosów na stronie internetowej. Od 1 kwietnia do końca maja 2015 roku pod adresem http://www.nivea.pl/Porady/ext/pl-PL/podworko można głosować na naszą lokalizację. Wszystkich internautów zapraszamy do udziału w głosowaniu, aby i w naszej gminie powstało Podwórko NIVEA.
 
««  start « poprz. 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 831 - 835 z 935