Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Wykaz nieruchomości Drukuj Email
20.04.2021.

1

2

3

 

 
mPotęga po raz ósmy  dofinansowanie kreatywnych zajęć z matematyki Drukuj Email
20.04.2021.
mfundacjaPodpatrywanie pszczelej matematyki, podchody w całym mieście, a może… wielki skok na kasyno jak w hollywoodzkim filmie? To wszystko można zrealizować dzięki mPotędze, programowi grantowemu Fundacji mBanku. Wniosek będzie można złożyć całkowicie online d0 10 maja.
Ponad 1 000 projektów, blisko 6 mln złotych dofinansowania i ponad 1 mln uczniów, którzy poznali matematykę od ciekawszej strony. Taki jest bilans siedmiu dotychczasowych edycji flagowego programu grantowego mFundacji.
Tegoroczna, ósma edycja, nadal ma pomóc uczniom oswajać matematykę w przyjazny sposób. Fundacja dostosowała formułę programu do wymagającej sytuacji, w jakiej znaleźli się nauczyciele i edukatorzy. Wnioski można składać całkowicie online, a dofinansowanie mogą uzyskać także pomysły uwzględniające nauczanie zdalne. Nabór trwa do 10 maja br.
– Nauczyciele i wszystkie osoby, które chcą się dziś zaangażować w promocję edukacji matematycznej są w tej chwili w trudnej sytuacji. Podobnie dzieci, zmęczone brakiem zajęć
w szkole. Wierzymy jednak, że kreatywność w nauczaniu może być na to receptą. I do tej kreatywności bardzo zachęcamy – mówi Iwona Ryniewicz, prezes Fundacji mBanku.
Więcej o mPotędze
Do tej pory odbyło się siedem edycji programu grantowego mPotęga. Co roku Fundacja przeznacza około milion złotych na wsparcie nowoczesnej, nieszablonowej edukacji matematycznej. To przekłada się na tysiące godzin nauki i tysiące młodych ludzi, które mają szansę odczarować w swoich głowach stereotyp królowej nauk.
mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów. Ma pokazać im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Zachęca także nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki, aby przezwyciężyli rutynę i schematy.
Za swoją konsekwentną działalność w mPotędze, mBank otrzymał nagrodę Złotego Bankiera
w kategorii „Bank wrażliwy społecznie w 2016 r.”
Najważniejsze fakty:
•    Działania projektowe mogą być skierowane do dzieci uczących się w klasach 4-8 szkoły podstawowej.
•    Wnioski można składać do 10 maja przez formularz online na stronie: https://mpotega.pl/wniosek/
•    Wniosek mogą złożyć: szkoły, biblioteki, uczelnie wyższe, stowarzyszenia i fundacje oraz pasjonaci matematyki jako grupy nieformalne, z całej Polski.
•    Propozycje powinny pokazywać innowacyjne, nieszablonowe podejście do nauki matematyki.
•    Przyznawane są granty w wysokości od 2 tys. do 8 tys. Zł, w zależności od grupy wiekowej uczestników.
Więcej informacji na stronie:  www.mpotega.pl.

Kontakt
Biuro Programu „mPotęga”
e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
tel: 500 791 442
 
Konkurs o ekologii Drukuj Email
20.04.2021.
eko-bajka_obrazbez_ta_moment-2Europejska Fundacja Kultury i Ekologii oraz Urząd Miejski w Żninie
zapraszają Uczniów i Uczennice przedszkoli i szkół podstawowych w Żninie
do udziału w projekcie ekologicznym pt. EKO-bajka, czyli w zielonym Żninie!

CO JEST CELEM PROJEKTU?
Celem projektu jest przygotowanie we współpracy ze żnińskimi przedszkolami i szkołami wyjątkowej ekologicznej publikacji edukacyjnej pt. „EKO-bajka, czyli w zielonym Żninie”.
Razem uczmy, uświadamiajmy, inspirujmy i pobudzajmy kreatywność naszych Dzieci!    

NA CZYM POLEGA KONKURS?
To przyjemne i proste!
•    W konkursie mogą wziąć udział Uczniowie i Uczennice przedszkoli i szkół podstawowych w Żninie w grupach min. 3-osobowych. Jedno przedszkole/szkoła może zgłosić wiele grup!
•    Przedmiotem konkursu jest stworzenie dowolnej pracy muzycznej, plastycznej lub słownej promującej ochronę przyrody (np. nawiązującej do tematu prawidłowej segregacji odpadów komunalnych, wykorzystania źródeł energii odnawialnej, oszczędzania wody i właściwego korzystania ze zbiorników wodnych, ochrony zagrożonych gatunków roślin i zwierząt itp.);
•    Przykładami takich prac może być: praca plastyczna poparta hasłem, napisanie bajki lub wiersza o tematyce ekologicznej!
•    Prace mogą mieć zarówno formę wykonaną ręcznie, jak i całkowicie elektroniczną!

Prace należy przesłać w terminie do 30.06.2021 mailowo na adres Fundacji: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć Nie trzeba przesyłać oryginałów! Wystarczą zdjęcia, skany lub wersje elektroniczne!

CZYM ZOSTANIE NAGRODZONY UDZIAŁ W KONKURSIE?
Na pewno dobrą zabawą i poszerzeniem wiedzy i wyobraźni Dzieci! A oprócz tego? :-)
Nagrodą za udział w projekcie będzie publikacja prac Uczniów i Uczennic w zbiorowym wydawnictwie - ekologicznej publikacji edukacyjnej pt. "EKO-bajka, czyli w zielonym Żninie" oraz prezentacja danej szkoły/grupy w mediach społecznościowych Europejskiej Fundacji Kultury i Ekologii.

KONTAKT
Jesteśmy do Państwa dyspozycji w razie wszelkich pytań i kwestii związanych z projektem i konkursem! Prosimy o śmiały kontakt z Prezeską Zarządu EFKiE, Margaretą Wysocką mailowo: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub telefonicznie: +48 601 258 127.

Zapraszamy serdecznie do udziału w projekcie!

Projekt "EKO-bajka, czyli w zielonym Żninie - międzyszkolny konkurs i wydanie publikacji ekologicznej" współfinansowany jest przez Gminę Żnin. 
Komunikat ARiMR Drukuj Email
13.04.2021.
komunikat_arimr
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 86 - 90 z 1630
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej