Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
XXI Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych Drukuj Email
24.06.2015.
Reprezentacja Żnina, trenerzy i opiekunowieW dniach 19 czerwca – 21 czerwca 2015 r. w Łodzi odbył się XXI Ogólnopolski Finał „Czwartków Lekkoatletycznych”. W Finale Czwartków LA brała udział  reprezentacja Żnina w liczbie  32 uczestników oraz  6 opiekunów. Opiekunami reprezentacji byli: Stanisław Goclik z Sobiejuch, Wojciech Urbanowski ze Żnina, Antoni Nawrocki z Podgórzyna, Henryk Sobczak i  Krzysztof Waliszewski z Sielca oraz Marcin Cichowicz z Gąsawy.
Wyjazd reprezentacji możliwy  był dzięki dotacji budżetowej pozyskanej do Gminy Żnin. Wsparcia finansowego udzielili nam także: Starostwo Powiatowe w Żninie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żninie, ZSN Gąsawa, natomiast PEPSI Żnin przekazało nam nieodpłatnie napoje.
Największym sukcesem reprezentacji jest zdobycie 4 miejsca oraz dwóch piątych miejsc w Finale Ogólnopolskim.
Czytaj całość
 
Zapraszamy mieszkańców na konferencję pt. "Gospodarka Wodno-Ściekowa w Gminie Żnin" Drukuj Email
24.06.2015.
Plakat konferencjiW czwartek 25 czerwca o godzinie 17:00 w Auli Urzędu Miejskiego w Żninie odbędzie się otwarta konferencja pt. "Gospodarka Wodno-Ściekowa w Gminie Żnin". Konferencję rozpocznie Burmistrz Żnina Robert Luchowski. Jednym z tematów będzie jakość wód powierzchniowych na terenie Gminy Żnin i zlewni rzeki Gąsawki oraz jakość i skład wody w Żninie i okolicy. Poruszona zostanie kwestia sytuacji finansowej Zakładu Wodociągów i Kanalizacji WiK Spółka z o.o.  Omówiona będzie również strategia działania Spółki i plany na przyszłość.
 
Czytaj całość
 
Kolejny sukces żnińskich hokeistów! Drukuj Email
23.06.2015.
Żnińscy hokeiści z klubu UKS 1Żnińscy hokeiści z klubu UKS 1 zajęli 4 miejsce w Finale Mistrzostw Polski w kategorii junior młodszy.
W dniach 16-21 czerwca 2015 r. w Gnieźnie odbyła sie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Finały Mistrzostw Polski w Hokeju na Trawie.
Do turnieju finałowego po eliminacjach w sezonie jesiennym i wiosennym awansowała również drużyna ze Żnina. Młodzi hokeiści po raz pierwszy wystąpili w tak prestiżowej imprezie. Do finału awansowało 6 drużyn z całej Polski, turniej toczył się systemem "każdy z każdym". Zawodnicy UKS 1 pokazali fantastyczną grę zespołową, wielkie zaangażowanie i waleczne serca na boisku. Podczas finałów wywalczyli 4 miejsce, troszkę pechowo ponieważ uzyskali równą ilość punktów co drużyna, która wywalczyła brązowy medal, a o tym na czyjej piersi on  zawisł zadecydował bilans bramek, który ekipa z Mustangów Michałkowice miała lepszy niż Żniniacy.
Zawodnikom ze Żnina przypadły tytuły indywidualne: Mikołaj Marczyński został uznany Najlepszym Strzelcem Mistrzostw, Jakub Gebler został uznany Najlepszym Bramkarzem Mistrzostw Polski.
 
Czytaj całość
 
Sukcesy żnińskich artystów w XI MIĘDZYWOJEWÓDZKIM KONKURSIE NA SZTUKĘ LUDOWĄ PAŁUK Drukuj Email
22.06.2015.
WŻnińscy artyści z opiekunami przed Muzeum Regionalnym w Wągrowcu piątek 19 czerwca 2015 roku w Muzeum Regionalnym w Wągrowcu odbyło się podsumowanie, wręczenie nagród laureatom, a także otwarcie wystawy pokonkursowej XI MIĘDZYWOJEWÓDZKIEGO KONKURSU NA SZTUKĘ LUDOWĄ PAŁUK W TWÓRCZOŚCI DZIECI, MŁODZIEŻY I ICH OPIEKUNÓW. Konkurs został zorganizowany przez Muzeum Regionalne w Wągrowcu, a współorganizatorami byli: Muzeum Okręgowe im. Stanisława Staszica, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka im. Klary Prillowej w Kcyni, Szubiński Dom Kultury w Szubinie, Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie. Przeprowadzenie konkursu było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Miasta Wągrowiec, Starostwa Powiatowego w Wągrowcu oraz Gminy Wągrowiec.
Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: dzieci i młodzieży w podziale na trzy grupy wiekowe: klasy I-III, II, klasy IV-VI, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne oraz instruktorzy i opiekunowie. Konkurs objął prace z następujących dziedzin: haft, rzeźba w drewnie, rzeźba w glinie, zdobnictwo wnętrz, w tym : pająki, bukiety, wianki, rózgi, kwiaty na kłosach, prace inspirowane pałucką sztuką ludową.
W konkursie wzięło udział 105 uczestników (97 w kategorii I i 8 w kategorii II). Dostarczono 170 prac, w tym 144 prace w kategorii I i 26 prac w kategorii II.
 
Czytaj całość
 
Spotkanie z przedstawicielami USKOM Żnin Drukuj Email
18.06.2015.
USKOM Żnin Sp. z o. o.W dniu 17 czerwca 2015r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami USKOM Żnin Sp. z o.o. na którym firma przedstawiła realizowane oraz planowane inwestycje, związane z budową bioreaktorów do utylizacji odpadów i odzysku energii. W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Żnina, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Żninie oraz Radni Rady Miejskiej. USKOM Żnin przedstawiło prezentacje opisujące spółkę oraz przedsięwzięcia inwestycyjne. Następnie odbyła się dyskusja podczas której przedstawiciele spółki odpowiadali na pytania uczestników spotkania.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 941 - 945 z 1128
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej