Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie zaprasza Drukuj Email
12.12.2014.

Ciastokreacja - dnia 15 grudnia 2014 r. o godz. 10.00

Bajarka opowiada - dnia 17 grudnia 2014 r. o godz. 16.30

 
Ciastokreacja

Dnia 15 grudnia 2014 r. o godz. 10.00 Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie zaprasza na drugie spotkanie w ramach Politechniki Maluszka, programu kierowanego do dzieci w wieku od 1 do 3 lat, a jeszcze bardziej do ich opiekunów – mam, babć, ojców… Obserwując rodziców opiekujących się małymi dziećmi daje się zauważyć zarówno ich zmęczenie, chwilowe zniechęcenie, a czasem bezsilność. Obcowanie z maleństwem , choćby kochanym najbardziej na świecie, przez 24 godziny na dobę wprowadza dorosłego w pewnego rodzaju trans, oderwanie od świata rzeczywistego, świata dorosłych. Chcemy to nieco zmienić, podarować rodzicom odrobinę rozrywki i wiedzy, stworzyć możliwość wymiany pomysłów i dzielenia się doświadczeniami. Szczęśliwi, spokojni rodzice, to dobrzy rodzice, chcemy mieć w tym swój udział. Planujemy też, w ramach zajęć, wizyty specjalistów – pediatry, psychologa, pedagoga, oferujemy literaturę fachową oraz czasopisma. Dzieciom natomiast oferujemy super zabawę wzmacniającą rodzicielskie wychowanie, kształtującą przyszłych, potencjalnych czytelników.

Politechnika Maluszka, jak sama nazwa wskazuje, daje „wykształcenie techniczne”, a to ułatwi absolwentom podjęcie w przyszłości pracy. To żart oczywiście, ale realizację założonego programu traktuję się jak najbardziej poważnie. Zajęcia rozpisane są na dwa semestry (zimowy i wiosenny), po siedem spotkań w każdym. Rodzice otrzymali lub otrzymają dokładne rozkłady zajęć ze wskazaniem wynikających z nich korzyści rozwojowo-edukacyjnych.  Motywem przewodnim najbliższego spotkania będzie „materia”, jej różnorodność – „Ciastokreacja” w kontekście Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy.

Bajarka opowiada

Dnia 17 grudnia 2014 r. o godz. 16.30 Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu “Bajarka opowiada” tym razem o tematyce Świąt Bożego Narodzenia. Ma ono na celu poznanie zwyczajów i obrzędów Świąt Bożego Narodzenia w Polsce i innych krajach – zwrócenie uwagi na różnice i podobieństwa. Będą zabawy przy choince, konkursy literackie, czytanie historii świętego Mikołaja. Dzieci zapraszamy w przebraniach przedstawiających ulubionych bohaterów bajkowych.

„Bajarka opowiada” to projekt  realizowany przez Bibliotekę już drugi rok. Skierowany jest do dzieci w wieku szkolnym oraz ich rodziców i opiekunów, ma na celu poznanie przez dzieci rożnych kultur i tradycji oraz rozbudzenie wrażliwości na tzw. „Innych”. Dzieci uczą się tolerancji, szacunku dla odmienności, przekonania o konieczności poznania drugiego człowieka zanim wyda się o nim opinię.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej