Start arrow Aktualności arrow 23. Finał WOŚP
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
23. Finał WOŚP Drukuj Email
08.01.2015.
pustki_wosp_2015mŻniński Dom Kultury zaprasza do udziału w XXIII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i koncercie zespołu „Pustki”

Jak co roku Żniński Dom Kultury podjął się organizacji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieramy pieniądze ”Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”. Na ulicach Żnina i okolic kwestować będzie 50 wolontariuszy, a o godz. 19.00 w Żnińskim Domu Kultury odbędzie się koncert gwiazdy tegorocznego Finału- zespołu „Pustki”.
 
Zespół został założony w sierpniu 1999 roku w Ostrówku pod Warszawą. Jako, że próby formacji odbywały się w komórce zwanej kolokwialnie “pustkami”, muzycy postanowili nazwać swój zespół – Pustki. Debiutancka płyta “Studio Pustki” ukazała się w 2001 roku. Album zebrał wiele pozytywnych recenzji w muzycznej prasie, a promująca go piosenka “Patyczak” zyskała status alternatywnego przeboju. Zespół wydał jeszcze 5 płyt: w 2004 r. eklektyczny album “8 Ohm”, na którym oprócz standardowego rockowego instrumentarium można było usłyszeć dźwięki saksofonu, skrzypiec, fisharmonii i wibrafonu. W 2006 “Do Mi No” z przebojami “Telefon do przyjaciela”, “Tchu mi brak”, czy “Słabość chwilowa”. W 2007 zespół nagrał dwie piosenki na składankę “Wyspiański wyzwala”, poświęconą poezji Stanisława Wyspiańskiego. W 2008 ukazała się czwarta płyta grupy zatytułowana “Koniec kryzysu”, promowana singlem “Parzydełko”. W 2009 na rynku pojawił się nowy album zespołu Pustki zatytułowany “Kalambury”. Tworzy go 12 piosenek z tekstami poetyckimi m.in. Danuty Wawiłow, Bolesława Leśmiana, Stanisława Wyspiańskiego, Tadeusza Gajcego czy Władysława Broniewskiego. 7 marca 2014 roku ukazała się najnowsza płyta zespołu Pustki „Safari” .Oprócz nagrywania regularnych albumów zespół stworzył też muzykę do filmów i spektakli.

Pustki tworzą:
Radek Łukasiewicz – gitary, śpiew
Grzegorz Śluz – perkusja
Barbara Wrońska – śpiew, instr. klawiszowe
Szymon Tarkowski – bas

XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
odbędzie się w niedzielę 11 stycznia 2015 r.
Bilety na koncert, w cenie 10 zł, do nabycia w sekretariacie ŻDK
od poniedziałku do piątku w godz. 8.00- 20.00, w soboty 9.00-13.00.
Dochód w całości przeznaczony zostanie na rzecz 23. Finału WOŚP.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej