Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Podsumowanie projektu "Jeżdżę z głową" w PG 1 Drukuj Email
09.02.2015.
1 Udział w programie „Jeżdżę z głową” ma bardzo pozytywny oddźwięk nie tylko wśród uczniów naszych szkół ale również i wśród społeczeństwa. Rodzice bardzo chętnie udzielali informacji swoim dzieciom o niebezpiecznych miejscach. Wszyscy szczerze popierali naszą akcją zbierania podpisów pod petycją. Uczniowie uświadomili sobie konieczność posiadania elementów odblaskowych poza terenem zamieszkania. Mają bardzo dużo zastrzeżeń do nas dorosłych jako uczestników ruchu drogowego. Mamy być wzorem a bardzo często zapisujemy się w pamięci dzieci jako osoby bez kultury, wymuszamy pierwszeństwo na przejściach ze sygnalizacją świetlną, jeździmy pod wpływem alkoholu lub narkotyków, łamiemy przepisy ruchu drogowego i jeszcze się tym chwalimy np. w Internecie. Ale z drugiej strony potrafimy zachować się kulturalnie w stosunku do siebie przepuszczając innych użytkowników w różnych sytuacjach na drogach.
 
W tym roku uczniowie PG1 w Żninie pod opieką p. Jacka Antkowiaka po raz trzeci mogli wykazać się swoim zaangażowaniem w programie „Jeżdżę z głową”, którego pomysłodawcą oraz organizatorem jest Bank BGŻ.

W ramach programu zrealizowano m.in.:
  1. zajęcia zapoznające z tematyką bezpieczeństwa na drogach.
  2. Eksperyment z widoczności elementów odblaskowych.
  3. zajęcia z policjantami w klasach 2 i 3.
  4. akcję społeczną z petycją skierowaną do Wojewódzkiego Wydziału Dróg w Bydgoszczy - „Chcemy legalnie jeździć po ścieżkach rowerowych”.
29 stycznia w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Żninie odbyło się podsumowanie programu. W spotkaniu uczestniczyli także burmistrz Robert Luchowski oraz Małgorzata Laskowska, dyrektor żnińskiego oddziału Banku BGŻ.

Najbardziej zaangażowani w projekt uczniowie oraz koordynator Pan Jacek Antkowiak w nagrodę otrzymali rowery ufundowane przez partnera tej ogólnopolskiej akcji - Bank BGŻ.
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej