Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie zaprasza Drukuj Email
16.02.2015.
ferie_w_bibliotecepalucka_grupa_fotograficzna
 
Ferie zimowe w bibliotece
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia organizowane w ramach ferii zimowych. Tegoroczną atrakcją będą warsztaty plastyczne prowadzone przez artystę malarza Jerzego Marosza.

Jerzy Marosz, urodzony w 1950 roku w Żninie. Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Mieczysława Wiśniewskiego w 1977 roku. Praca magisterska pt. „Galeria A i B w Gnieźnie" pod kierunkiem Janusza Boguckiego. Twórca „Galerii C" w MOK w Gnieźnie. W latach 1998-1999 prowadził Pracownię Kształtowania Wyobraźni Plastycznej w Ośrodku Edukacji Teatralnej w Żninie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, jest twórcą obiektów rzeźbiarskich. Jak mówi o nim Barbara Gałężewska - …w swej twórczości godzi ze sobą dwie zdaje się zupełnie sprzeczne wartości: potrzebę nagłego wyładowania swych emocji pod wpływem nagłego impulsu, przy jednoczesnym hołdzie dla wartości nieprzemijających, dla tradycji i związanej z nią obrzędowości. Czasami jakby nie do końca uświadomionego sięgania do pewnych znaków czy symboli tkwiących głęboko w zbiorowej podświadomości. A wszystko to jest powiązane obsesyjnie wszechobecnym problemem czasu i jego nieuniknionej konsekwencji – przemijaniem. Zapraszamy w każdy wtorek i czwartek ferii.


Pałucka Grupa Fotograficzna
Z inicjatywy żnińskiego pasjonata fotografii Piotra Dominika Koralewskiego tworzymy w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Żninie Pałucką Grupę Fotograficzną. Jej celem będzie rozwijanie i ugruntowywanie pasji fotograficznej, wdrażanie umiejętności tym, u których pasja dopiero się rodzi, wspólne plenery i wystawy fotograficzne, spotkania z wybitnymi znawcami tematu. Zaproponujemy także fachową literaturę. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych (pełnoletnich) na spotkanie inaugurujące działalność. Aby ułatwić chętnym udział w nim proponujemy do wyboru trzy daty: 19 luty godz. 17.00; 26 luty godz. 17.00; 2 marca godz. 18.00. Spotkania odbywać się będą w siedzibie Biblioteki, ul. Sienkiewicza 4. Zaistniała „Grupa” wspólnie uzgodni tematykę i skonkretyzuje plan spotkań.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej