Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Festiwal Piosenki "AWANS-2015" i "DEBIUT-2015" Drukuj Email
02.03.2015.

zdk_logoEliminacje powiatowe 21. Kujawsko- Pomorskiego Festiwalu Piosenki „AWANS-2015" oraz eliminacje powiatowe 14. Kujawsko-Pomorskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki „Debiut- 2015".

W piątek 6 marca 2015 r. o godz. 10.00 w Żnińskim Domu Kultury odbędą się eliminacje powiatowe 21. Kujawsko- Pomorskiego Festiwalu Piosenki „AWANS-2015". Organizatorem Festiwalu jest Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki „Stara Ochronka" w Bydgoszczy, Żniński Dom Kultury w Żninie oraz ośrodki kultury na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Celem Festiwalu jest prezentacja dorobku artystycznego solistów i dziecięcych zespołów wokalnych, promocja dziecięcej twórczości muzycznej, wyłonienie utalentowanych wykonawców przez stworzenie możliwości wszechstronnego prezentowania ich uzdolnień oraz pomoc w podnoszeniu umiejętności i kwalifikacji artystycznych. W konkursie mogą wziąć udział soliści, duety i zespoły wokalne.

Uczestnicy występują w trzech grupach wiekowych:

  • 7-9 lat
  • 10-13 lat
  • 14-16 lat

Finał z udziałem laureatów eliminacji powiatowych z terenu całego województwa odbędzie się 18 kwietnia 2015 r. w Żnińskim Domu Kultury.

 

Bezpośrednio po młodszych wokalistach na scenie Żnińskiego Domu Kultury zaprezentuje się młodzież powyżej 16 roku życia w eliminacjach powiatowych 14. Kujawsko-Pomorskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki „Debiut- 2015". Celem Festiwalu jest: promocja zespołów, solistów i twórców muzyki młodzieżowej, prezentacja dorobku artystycznego młodych wykonawców, wymiana doświadczeń i popularyzacja różnych form muzycznych, pomoc w podnoszeniu umiejętności artystycznych. Przegląd odbywa się w podziale na następujące kategorie:

- soliści,

- zespoły wokalne,

- zespoły rockowe,

- zespoły instrumentalne,

- zespoły wokalno - instrumentalne.

Przegląd organizowany jest przez Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki w Bydgoszczy we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku. Organizatorem eliminacji powiatowych dla powiatu żnińskiego jest Żniński Dom Kultury. Przegląd przebiegać będzie w dwóch etapach:

- koncerty powiatowe organizowane w miastach powiatowych lub innych miastach w ramach danego powiatu.

- warsztaty z zakresu emisji głosu dla laureatów eliminacji powiatowych oraz konkurs finałowy o tytuł najlepszego wykonawcy roku w Ciechocinku od 9 do 13.06.2015 r.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej