Poczóntek arrow Aktualności arrow Żniński Dom Kultury zaprasza
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Żniński Dom Kultury zaprasza Drukuj Email
06.03.2015.
Ten artykuł nie został przetłumaczony.

  • 13 marca 2015 r. o godz. 10:00 - eliminacje powiatowe Turnieju Słowa „Słowo źródłem inspiracji" dla klas I-III szkół podstawowych.
  • 13 marca 2015 r. o godz. 19:00 - koncert zespołu „APTEKA".
  • 20 marca 2015 r. o godz. 19:00 - koncert „MUZYKA SFER".
apt_copymuzykasfer_copy


Eliminacje Powiatowe Turnieju Słowa „Słowo źródłem inspiracji" dla klas I-III szkół podstawowych.

13 marca 2015 r. o godz. 10 w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury odbędą się eliminacje powiatowe Turnieju Słowa „Słowo źródłem inspiracji" dla klas I-III szkół podstawowych. Turniej ma na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnej zabawy twórczej, której tworzywem jest słowo, inspirowanie do twórczych poszukiwań indywidualnych sposobów artystycznej wypowiedzi ze wskazaniem na takie formy jak: recytacja i sztuki plastyczne (ilustracja), popularyzacja polskiej i światowej literatury dziecięcej i młodzieżowej ze szczególnym uwzględnieniem utworów poetyckich poprzez zachęcenie do poszukiwań repertuarowych oraz zainteresowanie najmłodszych sztuką recytacji,  jako szczególną formą pielęgnacji ojczystego języka polskiego, a tym samym dbałość o kulturę i estetykę „żywego słowa".

Organizatorem eliminacji powiatowych  jest Żniński Dom Kultury, a turniej obejmuje swoim zasięgiem powiat żniński. Eliminacje powiatowe poprzedzone są eliminacjami szkolnymi.

Turniej Słowa dla klas I-III szkół podstawowych obejmuje  2 różne formy artystycznego wyrazu: Turniej Recytatorski „Słowem opowiedziane" (eliminacje powiatowe- przesłuchania-13 marca 2015 r. w Żnińskim Domu Kultury) oraz Turniej Ilustratorski „Malowane słowem" (prace dostarczone do Żnińskiego Domu Kultury poddane będą wstępnej weryfikacji. Następnie dziesięć wybranych prac trafi do Kujawsko- Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy i tam będą ostatecznie ocenione i nagrodzone. Najciekawsze z nich także wyeksponujemy na wystawie towarzyszącej finałowi Turnieju Słowa).

Żniński Dom Kultury zaprasza na koncert zespołu „APTEKA".

APTEKA Jędrzeja „Kodyma" Kodymowskiego, początkowo miała być tylko rodzajem przewrotnego eksperymentu, alternatywnym sposobem spędzania czasu kumpli z liceum, stała się jednak zespołem legendarnym, punktem odniesienia, wyróżnianym mianem kultu. Zespół powstał w 1983 r. w Gdyni.  Pomimo wielu metamorfoz, zmian personalnych wydał kilka krążków („Synteza", „AAA...", „Big Noise", „Narkotyki", „Live'92", „Urojone całe miasto", „Menda", „Spirala", „Apteka", „Tylko dla...", „Od pacyfizmu do ludobójstwa") i ma w swoim dorobku setki koncertów, nagrody i wyróżnienia prestiżowych periodyków muzycznych. APTEKA od lat zajmuje czołowe miejsce na polskim rynku muzycznym. To przywilej dany tylko nielicznym. APTEKA to trans, psychodelia, rock, niesamowita energia i żywiołowość - o czym najlepiej przekonać się w czasie występów na żywo.

Koncert odbędzie się w piątek 13 marca 2015 r. o godz. 19.00 w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury. Bilety, w cenie 20 zł- normalny, 10 zł- młodzież w przedsprzedaży, 25 zł- normalny, 15 zł- młodzież w dniu koncertu,  dostępne w sekretariacie ŻDK od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00, w soboty od 9.00 do 13.00.

Żniński Dom Kultury zaprasza na koncert „MUZYKA SFER".

Muzyka Sfer to fuzja brzmień antycznych ze współczesnymi: akustycznymi i elektronicznymi w wykonaniu Macieja Hanuska. Koncert jest wyjątkową kombinacją brzmienia gongów i mis dźwiękowych (nazywanych tybetańskimi) z muzyką elektroniczną. To połączenie jednych z najstarszych instrumentów naszej cywilizacji ze współczesnymi, takimi jak m.in. syntezatory czy gitara elektryczna. Stylistycznie dotyka takich gatunków jak ambient, muzyka neoklasyczna, alternatywna, eksperymentalna. Koncert jest niezwykłą muzyczną podróżą.

Koncert odbędzie się w piątek 20 marca 2015 r. o godz. 19.00 w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury. Bilety, w cenie 10 zł- normalny, 5 zł- młodzież w przedsprzedaży, 15 zł- normalny, 10 zł- młodzież w dniu koncertu,  dostępne w sekretariacie ŻDK od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00, w soboty od 9.00 do 13.00.

 
« poprzydni papiór   nastympny papiór »
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej