Start arrow Aktualności arrow Pożegnanie śp. Tadeusza Mazanego
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Pożegnanie śp. Tadeusza Mazanego Drukuj Email
02.04.2015.
tadeusz_mazany1 kwietnia na cmentarzu parafialnym w Żninie pożegnaliśmy śp. Tadeusza Mazanego, naszego przyjaciela, kolegę, społecznika uhonorowanego tytułem Zasłużonego dla Gminy Żnin w uznaniu zasług za wieloletnią aktywną działalność społeczną.

Pan Tadeusz Mazany urodził się w 1927 r. w Żninie. Od 1952 roku aktywnie działał w Zrzeszeniu Ludowych Zespołów Sportowych. W latach 1980–1990 pełnił funkcję Przewodniczącego Zrzeszenia, na ostatnim Walnym Zebraniu Członków uzyskał tytuł Honorowego Członka Miejsko-Gminnego Zrzeszenia LZS w Żninie.
 
Profesjonalne działania Pana Tadeusza Mazanego znalazły uznanie Prezydium Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia LZS, które przyznało Złotą Odznakę Honorową, natomiast Prezydium Rady Głównej Zrzeszenia LZS – Odznakę Zasłużony Działacz LZS za wybitne zasługi dla rozwoju kultury fizycznej i turystyki na wsi.

W roku 1994 Polski Związek Lekkiej Atletyki w uznaniu zasług nadał brązową Odznakę Honorową, a Polski Związek Lekkiej Atletyki Centralne Kolegium Sędziów w uznaniu zasług nadał tytuł „Honorowy Sędzia Lekkiej Atletyki”.

Od 1962 roku był członkiem Związku Wędkarskiego, a w latach 1992 – 2007 Prezesem Związku Wędkarskiego „Pałuczanin”. Od 2007 roku jest Honorowym Prezesem Związku Wędkarskiego „Pałuczanin”. Za działalność związkową otrzymał Brązową, Srebrną i Złota Odznakę Polskiego Związku Wędkarskiego za zasługi dla Wędkarstwa Polskiego.

Ponadto aktywnie uczestniczył w życiu samorządowym Żnina - w latach 80-tych w samorządzie mieszkańców miasta Żnina, w latach 1998–2002 był Radnym Rady Miejskiej w Żninie i pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Rady oraz był członkiem Komisji Kultury, Sportu i Turystyki oraz Komisji Socjalno-Bytowej i Zdrowia.

W 1982 roku za działalność społeczno-samorządową odznaczony został „Złotym Krzyżem Zasługi, a w 2001 roku otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Pan Tadeusz Mazany do końca życia był całym sercem zaangażowany w pracę społeczną na rzecz środowiska lokalnego, a w szczególności działalność w zakresie krzewienia kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Cześć Jego pamięci.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej