Start arrow Aktualności arrow Światowy Dzień Zdrowia
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Światowy Dzień Zdrowia Drukuj Email
02.04.2015.
swiatowy_dzien_zdrowia_20157 kwietnia 2015 przypada ustanowiony przez WHO Światowy Dzień Zdrowia. Tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia 2015 jest bezpieczeństwo żywności, a hasłem „Z pola na stół – uczyń jedzenie bezpiecznym”. Z tej okazji na terenie Żnina odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń.

Już 7 kwietnia 2015r. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Żninie przy ulicy Mickiewicza w godzinach od 10.00 do 12.00 będą udzielać porad, konsultacji z zakresu bezpieczeństwa żywności.
 
W tym samym dniu żnińska grupa seniorów razem z instruktorem o godzinie 11.00 wyrusza na marsz z kijami nordic walking ze Żnina do Skarbienic. Zbiórka o godz. 11.00 przy Zespole Szkół Publicznych nr 1 ul. Szkolna (rozgrzewka na parkingu ul. Szkolna). Zachęcamy mieszkańców do przyłączenia się do marszu.
 
Z kolei 10 kwietnia 2015 w Żninie na targowisku miejskim będzie funkcjonować stoisko informacyjno-edukacyjne obsługiwane przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie oraz pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i Gminy Żnin. Stoisko będzie promować bezpieczną żywność, gospodarstwa ekologiczne a przede wszystkim informować o bezpiecznej żywności. Ponadto dzięki współpracy z Przychodnią Epoka w Żninie na stoisku w godzinach 10.00 – 12.00 będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi oraz zbadać poziom cukru we krwi. Zapraszamy mieszkańców do skorzystania z bezpłatnych porad i badań.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej