Start arrow Aktualności arrow Wspomnienie Prof. Kazimierza Piwkowskiego
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Wspomnienie Prof. Kazimierza Piwkowskiego Drukuj Email
03.04.2015.

piwkowskiUrząd Miejski w Żninie informuje, że dzisiaj (3 kwietnia) mija trzecia rocznica śmierci Wielkiego Żninianina, światowej sławy muzyka i wykładowcy, Prof. Kazimierza Piwkowskiego. W uznaniu zasług w upowszechnianiu kultury w kraju i poza jego granicami oraz promocji Miasta i Gminy Żnin na arenie międzynarodowej w listopadzie 2007 roku Rada Miejska w Żninie przyznała Prof. Piwkowskiemu tytuł Honorowego Obywatela Gminy Żnin. Niech najbliższy czas będzie wykorzystany także na wspomnienie tego Wybitnego Artysty.


Przy tej smutnej okazji chcemy poinformować, iż na ukończeniu jest projekt wydania płyty z występem grupy „Fistulatores and Tubicinatores Varsovienses" pod dyrekcją Prof. Kazimierza Piwkowskiego. Występ ten został zarejestrowany przez brytyjskiego inżyniera dźwięku Geoffreya Terry'ego w kwietniu 1967 roku w Polskim Instytucie Kultury w Londynie. Pan Geoffrey Terry jest założycielem i właścicielem firmy wydawniczej Orchestral Concert CDs. Wszelkie informacje dotyczące projektu mającego na celu wydanie wspomnianej płyty, a także płyty z występem Orkiestry Filharmonii Warszawskiej, znajdują się na stronie https://www.kickstarter.com/projects/occds/orchestral-concert-cds-warsaw-project (w języku angielskim).

Powodzenie projektu jest uzależnione w tym momencie od pozyskania odpowiedniego budżetu w formie deklaracji wpłat przez pasjonatów dawnej muzyki. Deklaracje o udzieleniu wsparcia finansowego (poprzez obciążenie karty kredytowej) zainteresowane osoby mogą składać do dnia 30 kwietnia 2015 roku.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej