Start arrow Aktualności arrow Żniński Dom Kultury zaprasza
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Żniński Dom Kultury zaprasza Drukuj Email
08.04.2015.

 THESIS i Traces to Nowhere

thesis_2015.04.17_znin_copy Zespół THESIS, określający swoją muzykę jako Psychodeliczny Progresywny Post Rock, działa na polskiej scenie od 2007 roku. Wydał do tej pory debiutancką płytę „Channel 1", akustyczną EPkę "Acoustic Music EP 1", a  w 2008 r. ich utwór „Like a Child" ukazał się na składankowej płycie „Minimax vol. 5", przygotowanej przez Piotra Kaczkowskiego z radiowej Trojki. Zespół prężnie koncertuje na różnych scenach w Polsce. 19 października 2012 roku ukazała się pięcioutworowa EPka zespołu "Fates EP2".

Zespół tworzą:

Kacper Gugała - wokal 
Jerzy Rajkow-Krzywicki - gitara
Jan Rajkow-Krzywicki - gitara
Jan Kaliszewski - gitara basowa
Paweł Stanikowski - perkusja
Mariusz Stelągowski - wizualizacje

Traces to Nowhere to projekt z Warszawy założony w 2010 roku. Nazwa zespołu to tytuł pierwszego odcinka serial "Twin Peaks", który stanowi pozamuzyczną inspirację dla członków zespołu. Natomiast wśród zespołów, które stanowią ich inspiracje muzyczne można znaleźć m. in.: Tool, Isis, NIN, Blindead, Caspian czy Katatonię. Utwory Traces to Nowhere to przede wszystkim ciężkie, wielowarstwowe kompozycje wzbogacone o melodyjny wokal.

Zespół tworzą:

Karolina Mazurska - wokal

Tomasz Niedzielko- gitara, syntezatory

Piotr Sikora - perkusja

Piotr Zygadlewicz - gitara basowa

Koncert odbędzie się w piątek 17 kwietnia 2015 r. o godz. 19.00 w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury. Wstęp wolny.

 

„SEPARACJA?" - farsa Mariusza Marczyka

separacja_2015 Sztuka „Separacja?" jest pierwszym ze spektakli zaproszonych do Żnina z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Przedstawienie, którego autorem jest Mariusz Marczyk opowiada o nauczycielskim małżeństwie, które przeżywszy ze sobą prawie ćwierć wieku wkracza w fazę nieuchronnego kryzysu. Joanna i Patryk wystawiają sobie rachunki za przeżyte razem lata. Zarzuty są śmieszne i banalne, ale wobec nie dających się okiełznać emocji, dają asumpt do podjęcia decyzji o separacji. Małżeńskie perypetie jak w soczewce skupiają te problemy, z którymi borykają się pary niekoniecznie z dużym stażem. Spotkanie z bohaterami sztuki pozwala spojrzeć na nie z dużym dystansem.

Odtwórczynią roli Joanny jest Anna Lenczewska- krakowska aktorka teatralna, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Przez 11 lat współpracowała z Tarnowskim Teatrem im. Solskiego. Obecnie grywa na scenach Krakowa i Rzeszowa.

Patryka gra zaś autor sztuki - Mariusz Marczyk- aktor i zarazem założyciel Sceny „Rode". Autor powieści, dramatów i książek poetycki, m. in. „Dziadek - carski oficer", „Fetysze Izydora Bluma", czy „Przypadki ludzkiej nieśmiałości". M. Marczyk jest mistrzem żywego słowa - zdobył m. in. Grand Prix im. Mieczysława Kotlarczyka na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Słowa w Poznaniu.

Reżyseria - Przemysłąw Śliwa

Muzyka - Lidia Hardulak

Scenografia - Maria Natalia Rajkin

Producent spektaklu: Scena „Rode" Kraków-Rzeszów.

Po spektaklu odbędzie się promocja najnowszej powieści Mariusza Marczyka "Przypadki męskiej nieśmiałości"

Spektakl odbędzie się w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury w niedzielę 26 kwietnia 2015 r. o godz. 18.00. Bilety, w cenie 15 zł w przedsprzedaży, 20 zł w dniu koncertu, do nabycia w sekretariacie ŻDK od poniedziałku do piątku w godz. 8.00- 20.00, w soboty 9.00-13.00.

 

ŁOWCY. B

1423080769lowcy-b-

Łowcy.B  (wym.: Łowcy kropka be) to kabaret, tudzież teatr absurdu, który stworzyła grupa studentów (zresztą długoletnich) Uniwersytetu Śląskiego, a konkretnie jego filii w Cieszynie. Tam właśnie, na południowym cyplu naszego pięknego kraju, grupę przyjaciół połączył niezwykły sposób obserwowania rzeczywistości i parabolizowania jej na scenie. Okazało się to na tyle skuteczne, że w rok po rozpoczęciu działalności artystycznej wygrali najważniejszy w ówczesnym czasie festiwal kabaretowy PAKA. Łowcy.B w niezwykle naturalny, inteligentny i przyjazny sposób wciągają widza w swój spektakl. Nie jest tu ważna powierzchowność (co widać po ich jedynych w swoim rodzaju strojach) ale wrażliwość i dystans nie tylko do otaczającego nas świata ale również do nas samych. To jedyny kabaret, który wykonuje muzykę wyłącznie na żywo. W większości są to ich kompozycje. Jeśli sięgają do twórczości innych wykonawców, są to tacy artyści jak Sting, Bjork czy Beastie Boys. Ich spektakl to przede wszystkim gigantyczna dawka dobrej zabawy, doprawiona muzyką. Cała ta mieszanina przyprawiła już wielu ludzi o ból mięśni w okolicy przepony.

Aktualnie Kabaret Łowcy.B funkcjonuje w składzie czteroosobowym: Bartosz Gajda, Maciek Szczęch, Sławek Szczęch i Bartek Góra.

Trzeba zobaczyć ich show na żywo! To jedyny sposób aby przeżyć sweterkowe katharsis :)

Występ odbędzie się w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury w sobotę  9 maja 2015r. o godz. 16.00. Bilety w cenie 39 zł do nabycia w sekretariacie ŻDK od poniedziałku do piątku w godz. 8.00- 20.00, w soboty 9.00-13.00.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej