Start arrow Historia arrow Lista katyńska
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Lista katyńska Gminy Żnin Drukuj Email
1. Stanisław Bogucki, ur. 07.04.1897 w Słębowie (ówcześnie Słembowo), starszy posterunkowy Policji Państwowej, pełnił służbę w powiecie zbaraskim, Komendant Posterunku w Czernichowcach
lista NKWD nr 050/1 (48)   
miejsce pochówku: Miednoje

2. Marian Bross, ur. 02.10.1900 w Witkowie, podporucznik rezerwy, Powstaniec Wielkopolski, uczestnik wojny 1918-1921, adwokat i notariusz, wiceburmistrz Żnina,
lista NKWD nr 014 poz. 73 z 4 IV 1940   
miejsce pochówku: Katyń

3. Wojciech Ciążyński, ur. 24.03.1908 w Dochanowie, starszy strażnik Służby Więziennej w Drohobyczu
lista NKWD nr 051/2 (9)   
miejsce pochówku: Miednoje

4. Edmund Ciemnoczołowski, ur. 8.10.1902 w Rogowie, porucznik rezerwy, nauczyciel w Gołańczy i Wągrowcu
lista NKWD nr 035/3 poz. 70 z 19 IV 1940   
miejsce pochówku: Katyń

5. Stanisław Czarliński, ur. 10.08.1890 w Bydgoszczy, major rezerwy, uczestnik I wojny św., lekarz, pod koniec 1921 roku zamieszkał w Żninie
lista NKWD nr 025/1 poz. 30 z 9 IV   
miejsce pochówku: Katyń

6. Mieczysław Dratwa, ur. 26.11.1894 w Chrostowie, kapitan artylerii, Powstaniec Wielkopolski, 27.11.1935 zawarł w Żninie związek małżeński z Haliną Średzińską ze Żnina
lista NKWD poz. 981   
miejsce pochówku: Charków

7. Gerhard Feige, ur. 03.07.1906 w Kępnie, podporucznik rezerwy, mieszkał w Żninie, powiatowy inspektor Straży Pożarnej
lista NKWD poz. 3449   
miejsce pochówku: Charków

8. Leonard Fibak, ur. 29.08.1903 w Żninie, podporucznik rezerwy, technik farmacji
lista NKWD nr 035/2 poz. 82 z 16 IV   
miejsce pochówku: Katyń

9. Tadeusz Jeszke, ur. 18.02.1894 w Gorzycach, kapitan, uczestnik I wojny św., wojny 1919-21, Powstaniec Wielkopolski, urzędnik
lista NKWD nr 052/4 poz. 87 z 27 IV   
miejsce pochówku: Katyń

10. Antoni Jeszkowski, ur. 06.01.1895 w Chomiąży Księżej, starszy posterunkowy Policji Państwowej, zast. komendanta posterunku w Drawsku
lista NKWD nr 023/2 poz. 26 z 10 IV   
miejsce pochówku: Miednoje

11. Ludomir Katafiasz, ur. 02.11.1912 w Jaroszewie, podporucznik rezerwy, rolnik
lista NKWD nr 035/4 poz. 37 z 16 IV
miejsce pochówku: Katyń

12. Władysław Klucz, ur. 27.07.1897 w Górze, major, Powstaniec Wielkopolski, uczestnik wojny 1919-21
lista NKWD nr 022/3 poz. 25 z 9 IV   
miejsce pochówku: Katyń

13. Wacław Kołodziejczak, ur. 18.05.1897 w Jaroszewie, kapitan rezerwy, Powstaniec Wielkopolski, uczestnik wojny 1919-21, rolnik
lista NKWD z 02/2 poz. 99 z 2 IV   
miejsce pochówku: Katyń

14. Antoni Kruszka, ur. 14.01.1890 w Dochanowie, major weterynarii rezerwy
lista NKWD poz. 1723   
miejsce pochówku: Charków

15. Adam Lisiecki, ur. 18.12.1895 w Janowcu, podporucznik rezerwy, Powstaniec Wielkopolski, uczestnik akcji plebiscytowej na Górnym Śląsku, nauczyciel w Bydgoszczy
lista NKWD nr 052/2 poz. 19 z 27 IV
miejsce pochówku: Katyń

16. Władysław Markowski, ur. 20.10.1907 w Dąbrowie, starszy posterunkowy Policji Państwowej, funkcjonariusz Komendy Powiatowej PP w Żninie
lista NKWD nr 023/3 poz. 36 z 10 IV   
miejsce pochówku: Miednoje

17. Jan Mazanek, ur. 26.06.1895 w Albigowej, podkomisarz PP, Komendant Komendy Powiatowej Policji Państwowej w Żninie
lista NKWD r. 05/4 poz. 24 z 5 IV   
miejsce pochówku: Miednoje

18. Tadeusz Pietrykowski, ur. 14.10.1895 w Gorzycach, porucznik rezerwy, Powstaniec Wielkopolski, uczestnik wojny 1919-21, prawnik
lista ukraińska NKWD nr 41/2 poz. 12 z 20 IV   
miejsce pochówku: nieznane (różne źródła podają Katyń, Tarnopol, Charków)

19. Wincenty Pietrykowski, ur. 28.03.1898 w Gorzycach, porucznik rezerwy, Powstaniec Wielkopolski, lekarz
lista NKWD poz. 2524   
miejsce pochówku: Charków

20. Józef Pituła, ur. 11.03.1903 w Dziewierzewie, podporucznik rezerwy, nauczyciel w Obrze k. Wolsztyna
lista NKWD nr 035/2 poz. 67 z 16 IV   
miejsce pochówku: Katyń

21. Tadeusz Pixa, ur. 01.10.1911 w Żninie, podporucznik rezerwy, nauczyciel w Wolsztynie
lista NKWD poz. 2520   
miejsce pochówku: Charków

22. Feliks Pogorzelski, ur. 05.10.1894 w Pogorzelu, kapitan rezerwy, uczestnik I wojny św. i wojny 1919-21, inżynier chemik, wicedyrektor cukrowni w Żninie
lista NKWD nr 022/2 poz. 58 z 9 IV lub 11 IV   
miejsce pochówku: Katyń

23. Rafał Sławoszewski, ur. 15.09.1900 w Sławoszewie, podporucznik rezerwy, pracował w Straży Granicznej
lista NKWD nr 032/2 poz. 66 z 14 IV   
miejsce pochówku: Katyń

24. Franciszek Springer, ur. 21.10.1899 w Cerekwicy, st. posterunkowy Policji Państwowej (m.in. w woj. tarnopolskim)
lista NKWD nr 037/3 (41)   
miejsce pochówku: Miednoje

25. Antoni Sulczyński, ur. 25.06.1906 w Daleszycach (pow. kielecki), podporucznik rezerwy, nauczyciel w szkole powszechnej w Żninie
lista NKWD poz. 3256   
miejsce pochówku: Charków

26. Władysław Szmidt, ur. 26.07.1890 w Gąsawie, podporucznik rezerwy, kupiec ze Żnina
lista NKWD nr 014 poz. 29 z 4 IV   
miejsce pochówku: Katyń

27. Franciszek Śmigaj, ur. 09.09.1884 w Żninie, st. posterunkowy Policji Państwowej, Komenda Wojewódzka Policji w Toruniu
lista NKWD nr 044/2 (51)   
miejsce pochówku: Miednoje

28. Roman Święcicki, ur. 15.07.1898 w Żernikach, podporucznik rezerwy – pilot, Powstaniec Wielkopolski, w roku 1919 walczył m.in. pod Żninem, mieszkał w Janowcu, urzędnik
lista NKWD nr 017/1 poz. 48 z 4 IV lub 7 IV   
miejsce pochówku: Katyń
Zmieniony ( 08.04.2015. )