Start arrow Aktualności arrow Dziękujemy za wsparcie
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Dziękujemy za wsparcie Drukuj Email
23.04.2015.
pzuGmina Żnin składa serdeczne podziękowanie PZU Życie S.A.
za dofinansowanie XXII Biegów Żnińskich,
które odbyły się w dniu 12 kwietnia 2015 roku w Żninie.

Rekordowe 380 osób wzięło udział w 22 Biegach Żnińskich. Zawody organizowane przez Żniński Klub Biegacza "1992" w Żninie były 2 z 15 biegów zaliczanych do cyklu Grand Prix Województwa Kujawsko - Pomorskiego 2015.

Zawody rozpoczęły się Biegiem Samorządowca na dystansie około 750 metrów oraz biegami dla dzieci i młodzieży, które odbyły się w Parku nad Jeziorem Małym Żnińskim. Poza tymi startami swoich sił spróbowali także "kijkarze", którzy rywalizowali na dystansie 5 kilometrów.

 Bieg główny był bardzo emocjonujący do ostatnich metrów. Po pasjonującym finiszu trasę 10 kilometrów najszybciej pokonał  Damian Piernikowski z Lubania przed Markiem Wojtasem z Tucholi i Mariuszem Dembowskim z Lidzbarka. Najlepszym zawodnikiem z Gminy Żnin został Robert Gaczkowski ze Żnina, który zajął 6 lokatę.
Najlepszą z Pań okazała się Anna Arseniuk z Górska. Tuż za nią uplasowała się Marzena Raniszewska z Chełmna a na najniższym stopniu podium stanęła Paulina Kulpa z Bukowca.
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej