Start arrow Aktualności arrow Spektakl na 250-lecie teatru publicznego w Polsce - "SEPARACJA?"
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Spektakl na 250-lecie teatru publicznego w Polsce - "SEPARACJA?" Drukuj Email
24.04.2015.
separacja_2015Sztuka „Separacja?” jest pierwszym ze spektakli zaproszonych do Żnina z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Przedstawienie,którego autorem jest Mariusz Marczyk opowiada o nauczycielskim małżeństwie, które przeżywszy ze sobą prawie ćwierć wieku wkracza w fazę nieuchronnego kryzysu. Joanna i Patryk wystawiają sobie rachunki za przeżyte razem lata. Zarzuty są śmieszne i banalne, ale wobec nie dających się okiełznać emocji, dają asumpt do podjęcia decyzji o separacji. Małżeńskie perypetie jak w soczewce skupiają te problemy, z którymi borykają się pary niekoniecznie z dużym stażem. Spotkanie z bohaterami sztuki pozwala spojrzeć na nie z dużym dystansem.
 
Odtwórczynią roli Joanny jest Anna Lenczewska– krakowska aktorka teatralna, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Przez 11 lat współpracowała z Tarnowskim Teatrem im. Solskiego. Obecnie grywa na scenach Krakowa i Rzeszowa.

Patryka gra zaś autor sztuki – Mariusz Marczyk– aktor i zarazem założyciel Sceny „Rode”. Autor powieści, dramatów i książek poetycki, m. in. „Dziadek – carski oficer”, „Fetysze Izydora Bluma”, czy „Przypadki ludzkiej nieśmiałości”. M. Marczyk jest mistrzem żywego słowa – zdobył m. in. Grand Prix im. Mieczysława Kotlarczyka na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Słowa w Poznaniu.

Reżyseria – Przemysław Śliwa
Muzyka – Lidia Hardulak
Scenografia – Maria Natalia Rajkin
Producent spektaklu: Scena „Rode” Kraków-Rzeszów.

Po spektaklu odbędzie się promocja najnowszej powieści Mariusza Marczyka "Przypadki męskiej nieśmiałości"

Spektakl odbędzie się w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury w niedzielę 26 kwietnia 2015 r. o godz. 18.00. Bilety, w cenie 15 zł w przedsprzedaży, 20 zł w dniu koncertu, do nabycia w sekretariacie ŻDK od poniedziałku do piątku w godz. 8.00- 20.00, w soboty 9.00-13.00.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej