Start arrow Aktualności arrow Żniński Dom Kultury zaprasza
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Żniński Dom Kultury zaprasza Drukuj Email
05.05.2015.
vendetta-a-la-kobietta
        • w niedzielę 17 maja 2015 r. o godz. 17.00 na spektakl kabaretowy  „Vendetta a la Kobietta" w wykonaniu Teatru Władcy Lalek

        • w środę 27 maja 2015r. o godz. 18.00 na recital w wykonaniu KATARZYNY ŻAK z okazji DNIA MATKI
 
UWAGA!
Dla osób, które zakupią bilet w przedsprzedaży (15 zł), proponujemy dodatkowy bilet w cenie 15 zł na recital KATARZYNY ŻAK, który odbędzie się 27 maja o godz. 18.00 (normalna cena w przedsprzedaży 30 zł). Zachęcamy do skorzystania z promocji- 2 koncerty w cenie 30 zł!

 

 

Żniński Dom kultury zaprasza na spektakl kabaretowy  „Vendetta a la Kobietta" w wykonaniu Teatru Władcy Lalek

Sztuka „Vendetta a la Kobietta"  jest kolejnym ze spektakli zaproszonych do Żnina z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 250-lecia teatru publicznego w Polsce.

Spektakl „Vendetta a la Kobietta" zawiera spory ładunek satyry, podanej - co ostatnio jest coraz rzadsze - w sposób wyjątkowo kulturalny. Zabawne perypetie dwóch kobiet stanowią kanwę dla próby rozwiązania odwiecznych problemów damsko-męskich. Wyrafinowana stylistyka, oryginalny dowcip, gagi słowne i sytuacyjne, a wszystko to na bazie znakomitych tekstów klasyków polskiego kabaretu. Frywolne kuplety, melodramatyczne recytacje oraz piosenka literacka - całość podana w idealnych proporcjach. „Vendetta a la Kobietta" to udany melanż kabaretu z teatrem. Zapraszamy wszystkich spragnionych godziwej rozrywki w atmosferze kulturalnej zabawy !

Reżyseria: Urszula Szydlik- Zielonka

Muzyka: Przemysław Sysojew- Osiński

Występują: Urszula Szydlik- Zielonka, Ilona Zaremba 

Spektakl odbędzie się w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury w niedzielę 17 maja 2015 r. o godz. 17.00. Bilety, w cenie 15 zł w przedsprzedaży, 20 zł w dniu koncertu, do nabycia w sekretariacie ŻDK od poniedziałku do piątku w godz. 8.00- 20.00, w soboty 9.00-13.00.

 

Żniński Dom Kultury zaprasza na RECITAL w wykonaniu KATARZYNY ŻAK z okazji DNIA MATKI

recital_katarzyny_zakKatarzyna Żak- aktorka urodzona w 1963 roku w Toruniu. Absolwentka PWST we Wrocławiu. Występowała w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu gdzie zagrała około 20-tu ról teatralnych oraz w Teatrze Rampa w Warszawie. Znana z ról w wielu filmach i serialach m.in. „Miodowe lata" i „Ranczo". Nagrała dwie płyty: w 1994 r. -„Młynarski-Jazz"- standardy jazzowe z polskimi tekstami Wojciecha Młynarskiego, a w 1995- „Kolędy na cały rok" z tekstami Bogdana Loebla i muzyką Włodzimierza Nahornego. Na stałe współpracuje z Wojciechem Młynarskim i kabaretem „Pod Egidą". Od kilku lat związana z Teatrem Komedia w Warszawie gdzie zagrała w spektaklach: „Chicago", "Stepping out", "Songi Brechta", "Koleżanki".

Na recital muzyczny w wykonaniu Katarzyny Żak składają się utwory poetyckie najwybitniejszych polskich poetów i kompozytorów:

 • Wojciecha Młynarskiego (m.in. „Kasia-Blues", „Miód ze słodkich róż", „Koza u rena" - z płyty „Młynarski - Jazz")
 • Agnieszki Osieckiej (m.in. „Okularnicy", „Sztuczny miód", „Szpetni czterdziestoletni")
 • Jana Jakuba Należytego („Nie znam nudy" i „Czas młodości")

Całość przeplatana jest opowieściami i anegdotami. Koncert jest pełen pozytywnej energii, ale jednocześnie zmusza widza do refleksji.

Koncert odbędzie się w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury, w środę 27 maja 2015r. o godz. 18.00.  Bilety: 30 zł w przedsprzedaży, 35 zł w dniu koncertu, do nabycia w sekretariacie ŻDK od poniedziałku do piątku w godz. 8.00- 20.00, w soboty 9.00-13.00.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej