Start arrow Aktualności arrow Mniej pyłów nad Żninem
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Mniej pyłów nad Żninem Print E-mail
piątek, 08 maj 2015
There are no translations available

mniej_pylow_nad_zninemW czwartek 7 maja w zakładzie Veolia Energia Poznań Północ w Żninie, który dostarcza ciepło systemowe dla mieszkańców Żnina odbyła się wspólna konferencja prasowa władz spółki i przedstawicieli samorządu terytorialnego.

Okazją do spotkania były prace realizowane przez samorząd, przy udziale spółki nad przygotowaniem planu niskoemisyjnej gospodarki dla Gminy Żnin oraz zakończenie budowy w żnińskiej ciepłowni nowego układu odpylania spalin i oddanie go do eksploatacji.
 
Nowa instalacja przekłada się to na widoczną poprawę jakości powietrza w Żninie. Dzięki tej inwestycji ponad dziesięciokrotnie zostanie zmniejszona ilość pyłów emitowanych z ciepłowni, z 200 mg/m3 do 15,1 mg/m3. Dzięki temu żnińska ciepłownia spełnia standardy emisyjne przewidziane przez dyrektywy unijne na rok 2022.

W trakcie spotkania zarówno przedstawiciele władz samorządowych i władze spółki podkreślali partnerskie podejście na rzecz poprawy jakości powierza w Gminie Żnin.
 
< Prev   Next >
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej