Start arrow Aktualności arrow Węgrzy z Albertirsy w Żninie
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Węgrzy z Albertirsy w Żninie Drukuj Email
11.05.2015.
wizyta delegacji wegirskiej 5W dniach 8-10 maja 2015 gościliśmy w gminie Żninie delegację z zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego – Albertirsa na Węgrzech. W skład delegacji wchodzili: László Fazekas - Burmistrz Miasta Albertirsa, Márton Váraljai - Prezes Stowarzyszenia ds. Współpracy z Miastami Partnerskimi, Györgyi Gáspár - tłumaczka.

Goście z Węgier mieli okazję zwiedzić Żnin, żnińską basztę i Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji. W sobotę 9 maja odbyło się oficjalne spotkanie węgierskiej delegacji z Burmistrzem Żnina Robertem Luchowskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Żninie Grzegorzem Koziełkiem oraz radnym Tomaszem Wysockim i kierownictwem urzędu.
 
W trakcie spotkania strony uzgodniły, że zostanie podpisane nowe porozumienie o współpracy między miastami umożliwiające szerszą niż dotychczas współpracę, nie tylko na szczeblu samorządu ale także pomiędzy polskimi i węgierskimi organizacjami pozarządowymi oraz klubami sportowymi. László Fazekas – Burmistrz Albertirsy złożył na ręce Roberta Luchowskiego zaproszenie do wizyty na Węgrzech na początku września 2015 roku. Burmistrz Żnina z kolei zaprosił przedstawicieli Albertisy do udziału w obchodach 25-lecia samorządu.
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej