Start arrow Aktualności arrow Prezes Polskiego Związku Karate z wizytą na Pałukach
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Prezes Polskiego Związku Karate z wizytą na Pałukach Drukuj Email
13.05.2015.
Trening starszej grupy 2 prowadzacy Waclaw AntoniakW dniach 1-3 maja w ośrodku wczasowym Gród Piasta w Chomiąży Szlacheckiej po raz kolejny Klub Karate MUSASHI Żnin zorganizował doroczne seminarium karate. W zjeździe uczestniczyło ponad 80 karateków, którzy trenując swą ulubioną sztukę walki bardzo aktywnie spędzili weekend.

W tym roku na zaproszenie Prezesa Pałuckiego Stowarzyszenia Karate i Sportów Walki Pani  Justyny Kostrzewy oraz Trenera Rafała Kostrzewy gościem specjalnym seminarium był sam Prezes Polskiego Związku Karate Sensei Wacław Antoniak 7 dan ze Szczecina, legenda polskiego i światowego karate, gorący propagator szeroko pojętego sportu i zdrowego stylu życia.
 
Współtwórca i założyciel PZK, który jako jedyny prezes Polskiego Związku Sportowego pełnił tę funkcję nieprzerwanie przez 31 lat, od 1983 do 2014 roku, co jest ewenementem w skali całego kraju. Obecnie jest Wiceprezesem Związku, Mistrzem, który w swojej kilkudziesięcioletniej karierze sportowej może poszczycić się medalami Mistrzostw Polski i Świata, w wieku 64 lat nadal będąc czynnym sportowcem. Jako trener wychował wielu medalistów klasyfikacji światowej i europejskiej. Jest inicjatorem wielu mistrzostw o zróżnicowanym zasięgu terytorialnym oraz zgrupowań krajowych i międzynarodowych. Jako jedyny Polak był członkiem władz WKF (Światowej Federacji Karate) oraz EKF (Europejskiej Federacji Karate). Za osiągnięcia trenerskie odznaczony został Nagrodą Ministra Sportu oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi. Jest również specjalistą od prawidłowego żywienia człowieka.

Jako aktywny uczestnik życia sportowego w kraju Prezes Wacław Antoniak goszcząc po raz pierwszy na Pałukach przeprowadził cykl zajęć karate z uczestnikami seminarium ze Żnińskiego Klubu MUSASHI. Były to treningi, które spotkały się z wielkim zainteresowaniem ćwiczących głównie pod zawody sportowe. Na zakończenie ćwiczeń Pan Prezes bardzo ciepło wyraził się o klubie, doceniając wysoki poziom i zaangażowanie Pałuckich Karateków. W ostatnich słowach, dziękując za gościnę, stwierdził, że była to pierwsza, ale nie ostatnia wizyta na Pałukach oraz obiecał, że współpraca pomiędzy związkiem a klubem zacieśni się jeszcze bardziej.

Na zakończenie drugiego dnia seminarium odbyły się egzaminy na stopnie w karate, które wszyscy pozytywnie zdali. Ostatnią atrakcją w trzecim dniu seminarium był V Pałucki Turniej Karate Shotokan. W szranki stanęli karatecy wszystkich sekcji MUSASHI. Turniej stał na wysokim poziomie, a zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostali nagrodzeni statuetkami, medalami oraz licznymi nagrodami ufundowanymi przez Panów Marcina Kasprzaka i Bartosza Hoffmanna. Zarząd Pałuckiego Stowarzyszenia Karate i Sportów Walki ma kolejne powody do dumy z zorganizowanej z takim rozmachem imprezy, która na stałe wpisała się do pałuckiego kalendarza.
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej