Start arrow Aktualności arrow Komunikat w sprawie odśnieżania
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Komunikat w sprawie odśnieżania Print E-mail
środa, 13 styczeń 2016
There are no translations available

W związku z przewidywanym pogorszeniem pogody oraz możliwymi intensywnymi opadami śniegu przypominamy, że na mocy Ustawy o zachowaniu czystości i porządku w gminach (rozdz. 4, art. 3, pkt. 1, ust. 4) na właścicielu nieruchomości spoczywa obowiązek uprzątnięcia błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodnika położonego przy nieruchomości. Z obowiązku tego nie zwalnia istnienie pomiędzy granicą nieruchomości a chodnikiem pasa zieleni.
 
Niedopełnienie tego obowiązku może skutkować nałożeniem grzywny, a dodatkowo, właścicieli nieruchomości nie dotrzymujący obowiązku odśnieżenia chodnika przylegającego do posesji narażeni są na roszczenia odszkodowawcze od osób, które na tym terenie poniosą uszczerbek na zdrowiu (na przykład wskutek upadku). 
 
Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.
 
< Prev   Next >
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej