Start arrow Aktualności arrow Konsultacje społeczne w sprawie Metropolii Bydgoszcz
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Konsultacje społeczne w sprawie Metropolii Bydgoszcz Print E-mail
wtorek, 16 luty 2016
There are no translations available

Informujemy o rozpoczęciu konsultacji społecznych w sprawie przystąpienia gminy Żnin do związku metropolitalnego „Metropolia Bydgoszcz”. Wstępną pozytywną opinię wyrazili radni Rady Miejskiej w Żninie, a do 11 marca 2016 roku swoją opinię będą mogli wyrazić mieszkańcy. W konsultacjach mogą uczestniczyć osoby stale zamieszkujące na terenie gminy Żnin i posiadające czynne prawo wyborcze. Wypełnione ankiety konsultacyjne należy złożyć do jednej z urn zlokalizowanych w następujących instytucjach i podmiotach (w godzinach ich funkcjonowania): Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Ośrodek Sportu, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Zakład Wodociągów i Kanalizacji „WIK”, Żniński Dom Kultury, Urząd Miejski. Ponadto organizowane będą spotkania z mieszkańcami gminy, podczas których będzie można wziąć aktywny udział w konsultacjach. Będziemy na bieżąco informować o harmonogramie tych spotkań.

Do korzyści związanych z przystąpieniem gminy Żnin do tworzonego związku „Metropolia Bydgoszcz” zaliczyć należy przede wszystkim: wzrost znaczenia Bydgoszczy i związku metropolitalnego na arenie ogólnopolskiej, wspólną realizację zadań z zakresu ładu przestrzennego i rozwoju transportu publicznego, współdziałanie w ustalaniu przebiegu dróg krajowych i wojewódzkich na obszarze związku, promocję i rozwój obszaru związku. Członkostwo gminy Żnin w związku metropolitalnym będzie korzystne również pod względem finansowym.

Więcej informacji na temat planowanej metropolii znajduje się TUTAJ

metropolia_bydgoska

 

 

 

Last Updated ( środa, 17 luty 2016 )
 
< Prev   Next >
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej