Start arrow Aktualności arrow Informacje dla mieszkańców
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Informacje dla mieszkańców Drukuj Email
02.08.2017.
informacjaW związku z sytuacją kryzysową spowodowaną nocną nawałnicą, która przeszła przez gminę Żnin Burmistrz Żnina Robert Luchowski zwołał posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Po uzyskaniu informacji o skali zniszczeń na terenie gminy zarządzeniem nr 150/2017 powołał Komisję do oceny skutków zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej.
Cały czas trwa akcja usuwania połamanych drzew i zabezpieczanie budynków. Wszystkie drogi publiczne w gminie Żnin są przejezdne. Największe zniszczenia domów w Żninie nastąpiły na osiedlu Górskim, w szczególności przy ul. Cichej oraz ul. Skrajnej. Dziś o godzinie 15:00 od ul. Cichej rozpoczyna prace Komisja do oceny skutków zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej. Zadaniem komisji będzie udokumentowanie zniszczeń w celu wystąpienia do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego o wypłatę dla poszkodowanych pomocy finansowej w formie zasiłków celowych z budżetu państwa.
Ze względów bezpieczeństwa, z uwagi na trwającą akcję sprzątania i wycinki połamanych drzew, obowiązuje zakaz wstępu na teren parku od ul. Jeziornej, Sienkiewicza, Licealnej, Sądowej, Szkolnej do Międzyszkolnego Klubu Żeglarskiego. Ze wstępnych szacunków wynika, że prace związane z usuwaniem drzew w parku nad Jeziorem Żnińskim Małym będą trwać ok. dwa tygodnie.
Osoby, które doznały szkód w budynkach mieszkalnych w związku  z nawałnicą mogą ubiegać się o pomoc finansową celową do kwoty 6.000 zł, w ramach środków własnych gminy, którą udziela Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żninie. Pomoc jest dostępna dla rodzin lub osób samotnie gospodarujących, które poniosły straty w gospodarstwach domowych (budynkach mieszkalnych, podstawowym wyposażeniu gospodarstw domowych) i znalazły się w szczególnej trudnej sytuacji życiowej, w której nie mogą zaspokoić niezbędnych potrzeb życiowych w oparciu o posiadane środki własne. Podstawą do określenia wielkości przyznanej pomocy jest rodzinny wywiad środowiskowy przeprowadzony przez pracownika socjalnego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żninie oraz oględziny ze strony komisji powołanej przez Burmistrza Żnina.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej