Start
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Dofinansowanie budowy placów zabaw i siłowni terenowych Drukuj Email
06.09.2017.
komunikat_06-09
 
W dniu 31 sierpnia 2017 w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu została podpisana umowa pomiędzy Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego a Gminą Żnin, w związku z otrzymanym dofinansowaniem na realizację inwestycji pn. „Budowa ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjnej poprzez budowę 2 siłowni terenowych, 3 placów zabaw oraz wiaty rekreacyjnej w miejscowości Żnin, Sarbinowo i Białożewin”. W dniu 14 lutego 2017 za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Pałuki Wspólna Sprawa, Gmina Żnin złożyła wniosek o dofinansowanie inwestycji pn. w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, który przez komisję oceniającą został rozpatrzony pozytywnie.
Całkowita wartość projektu wynosi: 319 999,99 zł.
Kwota dofinansowania ze środków zewnętrznych wynosi: 203 615,00zł, czyli 63,63% kosztów kwalifikowalnych (jest to maksymalna kwota o jaką można było się ubiegać).
Wkład Gminy Żnin wynosi: 116 384,99 zł.
Przedmiotem zadania jest budowa sześciu ogólnodostępnych obiektów infrastruktury rekreacyjnej.  W miejscowości Sarbinowo przewidziana jest budowa placu zabaw
i siłowni terenowej. W Białożewinie planuje się wybudowanie takiego samego placu zabaw, jaki powstanie w Sarbinowie oraz wiaty rekreacyjnej. W Żninie natomiast inwestycja podzielona zostanie na dwie lokalizacje. Pierwszą z nich jest teren przy plaży nad Jeziorem Żnińskim Małym, gdzie powstanie plac zabaw. Drugą lokalizacją jest teren Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie, gdzie planuje się budowę siłowni. Termin zakończenia realizacji całej inwestycji planowany jest na czerwiec 2018 roku.
Zmieniony ( 06.09.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej