Start arrow Aktualności arrow Oświadczenie burmistrza Żnina w sprawie koronawirusa
English |Po polsku |Gwarą pałucką
| Czcionka: A A+
| Kontrast:
Zmiana kontrastu
Oświadczenie burmistrza Żnina w sprawie koronawirusa Drukuj Email
18.03.2020.
uwagaOświadczenie burmistrza Żnina
W związku z pojawieniem się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego przypadków zarażenia koronawirusem, w tym stwierdzeniem jednego przypadku na obszarze powiatu żnińskiego, oświadczam, że nie ma żadnej oficjalnej, potwierdzonej informacji, że zarażenie dotyczy mieszkańca gminy Żnin. Proszę zatem o zachowanie spokoju i opanowania i nie rozpowszechnianie, przez niektóre media lokalne, niesprawdzonych i niepopartych faktami informacji.
Aktualnie na terenie gminy Żnin w kwarantannie domowej, która wcale nie musi oznaczać zarażenia koronawirusem, przebywa 49 mieszkańców gminy Żnin.
Skoncentrujmy się na oficjalnych, sprawdzonych komunikatach, publikowanych w stosunku do gminy Żnin wyłącznie na stronie internetowej i Facebooku Urzędu Miejskiego oraz Facebooku Burmistrza Żnina. Proszę o nierozpowszechnianie plotek i nieprawdziwych informacji. Przypominam jednocześnie, że osoby objęte kwarantanną obowiązuje całkowity zakaz opuszczania miejsca zamieszkania. Kontrolę przestrzegania zasad kwarantanny prowadzi policja, a za złamanie zasad kwarantanny grozi mandat w wysokości do 5 000 zł.
Burmistrz Żnina Robert Luchowski
Zmieniony ( 18.03.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
bip facebook Aktualna pogoda w Żninie Dowiedz się więcej o Bydgoskiej Karcie Seniora Kliknij, aby ocenić urzšd. Kliknij, aby przejœć do platformy zakupowej. Trwa nabór dzieci do lat 3 do Żłobka Gminnego. Kliknij, aby pobrać wniosek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizujesz wydarzenie? Możesz złożyć wniosek o uzyskanie patronatu Burmistrza Żnina. Kliknij, aby pobrać. Dowiedz się więcej o strefie płatnego parkowania w Żninie. Panorama Żnina lgd paluki Kliknij, aby przejœć do portalu inwestora. prezentacja panoramiczna Muzeum Ziemi Pałuckiej Żniński Dom Kultury Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Miejski Osrodek Sportu Miejski Osrodek Pomocy Społecznej